Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kell apa barátnőjének a...

Nem kell apa barátnőjének a kocsija, ebből miért kell családi balhét csinálni rögtön? Mi van, ha apa fejét telebeszéli?

Figyelt kérdés

Ősz végén-tél elején, ha minden jól megy, megszerzem a jogosítványt. Beszéltem már mamáékkal, és apával is arról, hogy kapnék karácsonyra egy autót, tatával már voltunk is megnézni az itteni szalonban és nagyon nagy szerelem már most. Tegnap velük vacsoráztam, kérdezték hogy megy a vezetés, mikor megyek forgalmizni és így jött szóba, hogy apa barátnője eladná az autóját... Egy régi Nissan Micra, belül tiszta műanyag, kicsi, kényelmetlen és nincs benne semmilyen extra. Ráadásul manuális váltós, amit nem szeretek, plusz két év múlva úgyis Budapestre költözöm, a fővárosban meg halál egy sima váltós kocsi. Ráadásul azt várja igazából, hogy apa fizesse ki neki, amennyiért ő eladná, csak erre megy ki az egész. Mondta, hogy milyen jó lenne nekem, igazi kis csajos autó, és ott ömlengett róla, pedig tudom, hogy ezer baja van már, meg tényleg nagyon "fapados", és lerendeztem annyival, hogy aha biztos, csak én nem ilyet szeretnék, majd mi intézzük. Erre meg kiakadt, hogy nekem semmi nem jó és hogy mit szólom le, ő csak nekem akar jót, és hogy neki még most, közel 40 évesen sem lehet olyan autója, amit én kinéztem, meg hogy ez mennyire felesleges nekem, stb. Kínos lett az egész, mindenki csak csendben ült és a végén mama mondta, hogy na ez még korai, meg úgyis előbb a jogsim legyen meg, és hogy apa barátnője most adná el az autót, nem akar ezzel várni még hónapokat, szóval ez így tárgytalan. Szóval ők is igazából nekem adtak igazat, utána is még ott maradtam velük, és mondták, hogy nem értik, minek szólt bele, amikor 1. külön kasszán vannak apuval, 2. neki semmi köze hozzám.


De most nem tudom, hogy mit csináljak, mert félek, hogy otthon apa fejét teledumálja, hogy nem kell nekem az az autó, amit szeretnék, és hogy jó az övé... Nem akarom hívogatni, mert azzal csak megőrjíteném. Valami ötlet, tanács, taktika? Anya szerint hagyjam most ezzel, meg ő sem hül.e, hogy vegyem egy több, mint 10 éves kocsit, aminek már minden baja van.



2019. aug. 17. 13:47
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
85%
Ha ti nem értitek a lényeget és csak irigységet láttok a kommentekben, akkor eléggé el vagytok szállva :)
2019. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:

Nem igazán szokásom "kisírni" a dolgokat, nálunk a leülünk-megbeszéljünk-közösen döntünk játszik inkább. :)

Éppen ezért félek most, hogy apának a nője meg telebeszéli majd a fejét a nagy sértettségében.

2019. aug. 17. 14:32
 23/49 anonim ***** válasza:
69%

És mit fog csinálni apád, ha nem kell neked a csaj kocsija? Erőszakkal beleültet? Hagyjuk már!


Ettől független, örülök, hogy új kocsit kapsz, mert megengedhetitek magatoknak, de azért fogd fel, hogy szerencsés vagy, egy 6-7 milliós kocsira nem mondjuk, hogy olcsó, mert nem az.


Nem mellesleg a büdös életbe nem kellene nekem még egyszer Peugeot, kényelmetlen.


Én a helyedben inkább egy Kia Stonicot választanék

2019. aug. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:

Hát simán mondhatja, hogy az van, nem vesz másikat... Akkor meg kénytelen lennék használni. Ettől tartok, hogy úgy vesz/vesznek, hogy engem kizárnak a döntésből. Bár szerintem azt mamáék meg nem hagynák...


Nem a 2008-at vesszük/vennénk, amit szeretnék, azt dicsérik kb mindenhol. Még apa is azt mondta rá, hogy jó kis kocsi, pedig ő nagyon nem szereti a francia autókat, csak német márkákat vett egész életében.

2019. aug. 17. 14:55
 25/49 anonim ***** válasza:
22%
5008 12 misiért?
2019. aug. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:
Persze, és rögtön örökbefogadok 5-6 gyereket is, hogy tele legyen mind a 7 ülés. Mit kezdenék egy akkora autóval?!:D Az egy családi kocsi, nagy és szerintem nem is szép annyira.
2019. aug. 17. 15:01
 27/49 anonim ***** válasza:
35%
Akkor marad a 3008. :)
2019. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
92%
A családod nem kicsit terhelt, ha soha "nem engedtek" buszozni, és szerinted Budapest 4, azaz négy metróvonala átláthatatlan. Állandóan hoztak-vittek 17 éven át? Hogy fogsz így önállósulni? Otthon remélem a wc-re eljutsz egyedül.
2019. aug. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
86%
Nekem kell a Micra, ha kelet-Magyarországiak vagytok!
2019. aug. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
71%
Szinte amúgy sejtettem, hogy egy SUV. Fehér "punci merci" , igaz? A legtöbb idióta vezetni nem tudó ezzel szaladgál, ráadásul ingyen kapja. Ha már meglátok egy ilyet, rosszul vagyok, és nem, nem irigy vagyok, mielőtt jönne a szlogen, hanem mert egyik sem tud vezetni. Te sem.
2019. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!