Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kell apa barátnőjének a...

Nem kell apa barátnőjének a kocsija, ebből miért kell családi balhét csinálni rögtön? Mi van, ha apa fejét telebeszéli?

Figyelt kérdés

Ősz végén-tél elején, ha minden jól megy, megszerzem a jogosítványt. Beszéltem már mamáékkal, és apával is arról, hogy kapnék karácsonyra egy autót, tatával már voltunk is megnézni az itteni szalonban és nagyon nagy szerelem már most. Tegnap velük vacsoráztam, kérdezték hogy megy a vezetés, mikor megyek forgalmizni és így jött szóba, hogy apa barátnője eladná az autóját... Egy régi Nissan Micra, belül tiszta műanyag, kicsi, kényelmetlen és nincs benne semmilyen extra. Ráadásul manuális váltós, amit nem szeretek, plusz két év múlva úgyis Budapestre költözöm, a fővárosban meg halál egy sima váltós kocsi. Ráadásul azt várja igazából, hogy apa fizesse ki neki, amennyiért ő eladná, csak erre megy ki az egész. Mondta, hogy milyen jó lenne nekem, igazi kis csajos autó, és ott ömlengett róla, pedig tudom, hogy ezer baja van már, meg tényleg nagyon "fapados", és lerendeztem annyival, hogy aha biztos, csak én nem ilyet szeretnék, majd mi intézzük. Erre meg kiakadt, hogy nekem semmi nem jó és hogy mit szólom le, ő csak nekem akar jót, és hogy neki még most, közel 40 évesen sem lehet olyan autója, amit én kinéztem, meg hogy ez mennyire felesleges nekem, stb. Kínos lett az egész, mindenki csak csendben ült és a végén mama mondta, hogy na ez még korai, meg úgyis előbb a jogsim legyen meg, és hogy apa barátnője most adná el az autót, nem akar ezzel várni még hónapokat, szóval ez így tárgytalan. Szóval ők is igazából nekem adtak igazat, utána is még ott maradtam velük, és mondták, hogy nem értik, minek szólt bele, amikor 1. külön kasszán vannak apuval, 2. neki semmi köze hozzám.


De most nem tudom, hogy mit csináljak, mert félek, hogy otthon apa fejét teledumálja, hogy nem kell nekem az az autó, amit szeretnék, és hogy jó az övé... Nem akarom hívogatni, mert azzal csak megőrjíteném. Valami ötlet, tanács, taktika? Anya szerint hagyjam most ezzel, meg ő sem hül.e, hogy vegyem egy több, mint 10 éves kocsit, aminek már minden baja van.



2019. aug. 17. 13:47
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
87%
Egy kis Opelban is van parkolás segítő, légzsák, stb. Például. Meg más egyszerűbb autókban is. Még az 5-10 évesekben is. Sok kis gyerekkel pont ez a gond, nem járják végig a lépcsőket, azonnal luxus terepjárót akarnak. És persze más fizesse 😁
2019. aug. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
61%
Az régen volt..akkor volt trabant,wartburg,lada,skoda..Összetörni?Nem kell bénázni,oda kell figyelni és akkor nem t9ri össze..másrészt ha megteheti,van rá lehetősége miért érné be egy szar nissan micra-val?Amikor lehetősége van egy olyan autóhoz hozzájutni ami teljesen megfelelő,csak ebben akadályozza az apja barátnője,én megmondanám neki hogy ne pofázzon bele a család dolgaiba,ő egy kívülálló,és ha meg akar szabadulni a szakadt micrájától ne rátok tukmálja,adja el és vegyen magának olyat amilyet akar..
2019. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
83%
Azért 17 évesen egy 6+ milliós kocsi luxus
2019. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
91%
Azokból tudtommal a 2008-as is 6-8 misi újonnan extrákkal. Na ne mond, hogy ez nem drága.
2019. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 Argloss ***** válasza:
96%
2 év múlva a kérdező házat, vagy lakást fog kapni szülinapjára. Más társadalmi réteg.
2019. aug. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván, de azért legyen már tisztában a való világgal is, mert csúnyán pofára fog esni egyszer
2019. aug. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de semmi közötök hozzá, hogy ki fizeti, hogy lesz fizetve. A boltban sem kérdezik meg, amikor tejet veszek, hogy honnan van rá az 500 ft... Később, majd ha nekem gyerekem lesz, és ott fog tartani, hogy jogsi, forgalom, vezetés, akkor én is szeretném megadni neki azt, hogy legyen autója, és ne 25-26 évesen, hitelből kelljen vennie olyat, amire később sokszor annyit kell elköltenie, mint amennyibe került.


Felesleges boncolgatni, hogy milyen kocsit néztem/néztünk ki, és milyen felszereltséggel, extrákkal, mert itt úgyis igazából a nagyszüleim és apa szava a döntő, mivel tőlük kapom. Nem a gyk felhasználóié, akik nem kérnének autót, meg mit gondolok én... Leültem, beszéltem velük, elmondtam, hogy szeretnék egy sajátot, mert zavar, hogy mindig hívnom kell valakit, ha A-ból B-be mennék, és vagy hozzám alkalmazkodik más, vagy én máshoz. A szüleim rengeteget dolgoznak, nem érnek mindig rá. A nagyszüleim szerencsére jól tartják magukat, "fittek", de nyilván nem fiatalok már, és évközben reggel 7-kor nincs sok kedvük átbumlizni a városon, hogy suliba vigyenek, vagy éppen este értem jönni 11-kor, mert moziban voltam, stb.

Nem követelőzöm, én sem gondoltam, hogy könnyen belemennek, de mivel a szülinapom is akkor lesz, ezért rámondták az áment. Tudom, hogy sok helyen még az is nagy dolog, ha a családban csak egy autó van. Sőt, sokan még 30-40 évesen is elvannak jogsi nélkül. De én máshogy szociálizálódtam, nekem még jogsi nélkül is fontos az autó, mert sosem engedtek tömegközlekedni, nem szoktam buszozni, Budapesten a metróvonal nekem átláthatatlan például. Nálunk régen is az volt, hogy hoztak-vittek az iskolából különórára, barátnőkhöz. Most, hogy lesz jogsim, szeretnék végre egyedül közlekedni. Anya nagyon félt, ezért ő elzárkózik ez elől a mai napig, de apa lazább, meg ő is ugyanilyen, hogy imád autózni, menni.

2019. aug. 17. 14:26
 18/49 anonim ***** válasza:
15%
Lehet meg kéne várnod az önvezető autók elterjedését, azzal nők is tudnak balesetmentesen vezetni, közben nem kell váltani sem. :)
2019. aug. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
36%

A sok irigy kutya, hogy ráugrik szegény gyerekre, mert kap egy autót. Azt vesznek neki a nagyszülők, amit akarnak. Ha nekik futja rá, akkor futja. Itt, ha belerúgtok, akkor neki nem lesz kevesebb, nektek meg pláne nem lesz több. Nem is érdemel többet az olyan, aki beleáll egy gyerekbe.

Amúgy meg apád barátnője meg üljön le, az is irigységből vergődik. Tiszta szánalmas már. Nekem se kéne egy rozoga kocsi, aminek minden baja van már.

Én se egy széthajtott szrt kaptam friss jogsival, hanem szintén egy nagyobb, új, biztonságos autót. Egy kis trabiba bele se tettem volna a babámat. Nyilván a férjem keresi a nagyobb pénzt. Várom most már, hogy az én anyámat is... 🙄

2019. aug. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
89%
Ha úgy is megkapod, akkor minek kellett a rinya. Sírd ki, ahogy eddig mindent.
2019. aug. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!