Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok köteles a nyári...

Miért vagyok köteles a nyári melómból származó fizumat odaadni a szüleimnek? Nem egy részét, hanem az egészet.

Figyelt kérdés

Anyu követeli, hogy azt a heti 10 E ft-ot adjam neki oda, mert az neki jár. Heti 2x mos, és csak hétvégén főz. Bulizni nem járok, még egy fagyit sem kaptam idén nyáron.

Azt mondta, adjam oda neki, szálljak be a költségekbe a havi 40 E ft-mal.

Ha kérek tőle egy szívességet nem teszi meg, de péntekenként azért tartja a markát, hogy neki jár az én fizetésem.


2010. júl. 13. 11:48
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
77%
hány éves vagy?
2010. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
70%
Én ezt nem hagynám!! Mégis hogy képzeli? Te dolgoztál megérte az a tiéd is.
2010. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
14%

Mert otthon laksz. Ha el kellene menned otthonról, akkor ez a 40 csak az albérletre lenne elég(rezsi nélkül).

De szerintem ezt tőle kérdezd meg.

Ha viszont nem tetszik a dolog, költözz el.

2010. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem még nincs 18 éves!!
2010. júl. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
85%
Ennyiből az én tesoimnak is le kéne rakni!! De anya csak 15 kér belőle.
2010. júl. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
89%
a családi büdzsébe tényleg beszállhatsz már, de nyilván - megbeszélés tárgya - nem fair a teljes fizetésedet elkérni
2010. júl. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez szemétség. Akár hány éves vagy, azért nem kellene elvennie az összes pénzed. Így biztosan meghozza a munkához a kedved:( Nem tudsz vele beszélni, hogy pár ezer forinttal kevesebbet kérjen, hogy te is költhess belőle? Vagy észérvekkel meggyőzhetnéd, hogy azt te félre akarod tenni egy bankszámlára vagy ilyesmi, hogy ebből majd elindulsz az életben. Nem értem az ilyen szülőket. Soha nem csapolnám le a gyerekemet ennyire.:(
2010. júl. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 BlackSword ***** válasza:
82%
Milyen szülő már az ilyen!!! Bocsi, de kicsattant... Azért a pénzért Te dolgoztál... Nem lehet más pénzét is beosztani... Nálunk sosem volt ilyen... Az a pénz téged illet... Persze én is fizettem már anyum helyett a boltban, de azért, mert hó vége volt, neki minuszba volt a számlája, nekem meg pluszba... De nem kötelességből csináltam, mert rámszóltak, hanem mert úgy éreztem, hogy ennyit talán meg tudok tenni... És nem szőrözök családon belül holmi 6000ért... Pedig nem élünk valami hűűű de jól...
2010. júl. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Tesoim 70 e keresnek anyu abbol csak 15 kér el hogy beszáljanak azért.
2010. júl. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Azért nem tartom fairnek, mert pl. ha elmegy boltba, hoz kenyeret. Én megkérem, hogy ugyan hozzon már nekem 3 zsemlét meg bele 6 szelet parizert. Adok neki 500 ft-t, (amúgy 130 ft ez a 3 szendvics), hogy hozzon. Nem, ő "elfelejti", helyette vesz magának 2 tábla milka csokit. Ha vissza merem kérni a pénzt, felháborodik, hogy ugyan már mire is. Napi 2 ezer ft-om van, hogy reggelit vegyek belőle. Persze ez kijönne 6-700 ft-ból is. Nem, neki az egész kell. :(

Azzal nincs bajom, hogy X ezret ki kell fizessek, na de hoyg a fizum 100%-át...

Amúgy 17 éves vagyok. Hétköznap csak hideg ételeket eszünk, mert anyu főzés helyett internetezik vagy olvas.

2010. júl. 13. 11:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!