Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok köteles a nyári...

Miért vagyok köteles a nyári melómból származó fizumat odaadni a szüleimnek? Nem egy részét, hanem az egészet.

Figyelt kérdés

Anyu követeli, hogy azt a heti 10 E ft-ot adjam neki oda, mert az neki jár. Heti 2x mos, és csak hétvégén főz. Bulizni nem járok, még egy fagyit sem kaptam idén nyáron.

Azt mondta, adjam oda neki, szálljak be a költségekbe a havi 40 E ft-mal.

Ha kérek tőle egy szívességet nem teszi meg, de péntekenként azért tartja a markát, hogy neki jár az én fizetésem.


2010. júl. 13. 11:48
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

mi??????


komolyan kérdem, minek az ilyennek gyerek. a gyerekvállalás azzal jár, hogy amíg a gyerekem tanul (gondolom ezért vagy nyári munkán) addig ELTARTOM, . felnevelem, és mindent megadok neki ami képességeimből telik, érzelmi és anyagi téren is... milyen anya az aki sajnálja a pénzt a gyerekre???? és elszedi tőle azt a kevés pénzt amiért megdolgozik???


a gyerek azért megy nyári munkára, hogy levegye a szülőről a zsebpénz terhét, hogy többet tudjon költeni olyan dolgokra, amit szeretne, pl buli, nyaralás, elektronikai cuccok, akármi - és ne mindenre a szüleitől kelljen kérnie. a gyereknek JÁR minimális zsebpénz, hogy megtanulja beosztani, és azért, mert azzal, hogy tanul = megdolgozik érte.

ha ezen felül elmegy dolgozni, azért meg kéne becsülni.


az más, ha szegénység van, akkor a nyári munkán lévő gyerek szívességből pl bevásárolhat 1x-2x.. vagy kitakarít, főz, segít a háztartásban. de nem kötelessége anyagilag támogatni a családot.


majd ha elköltözik és jól megy a sora, visszaadhatja a szívességet és támogathatja a szüleit, ha rászorulnak és tudja, de az sem kötelező jelleggel, hanem szeretetből történik.


nyugodtan mutasd meg neki ezt a topikot, ha összegyűlt elég sok hozzászólás. nyomtasd ki és tedd ki a konyhaasztalra. hogy van képe.... még ilyet :-o

2010. júl. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
90%

bocsi,de nincs igaza annak,aki ezt írja,hogy köteles beszállnia a nyári munkával keresett fizujával a családi költségvetésbe(akkor ok,ha valaki már felnőtt, rendesen dolgozik és otthon lakik,de így nem).Egy szülő amikor gyereket vállal azt is vállalja hogy addig gondoskodik róla,amíg nem tud megállni a saját lábán.Milyen már ez?Elmegy nyári melózni,hogy legyen pénze meg mondjuk el tudjon menni nyaralni és még azt is elveszi?Egy gyerek nem albérlő,könyörgöm.Ki tudok ezen akadni,komolyan.

21/L

2010. júl. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
82%

mondom, meg lehet mutatni kedves anyukának a topikot, legyen büszke magára.


amúgy meg heti egyszer benyomni a mosógépen a gombot nem igazán ér heti 10.000ft-ot...én átmegyek szivesen és megnyomom helyette ingyen, ha csak ezen múlik :D


szégyellje magát az ilyen szülő, az a véleményem.

2010. júl. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
69%

tényleg attól függ hány éves vagy, és milyen anyagi körülmények között éltek. Szerintem ha már egyetemista vagy 21-22 év körül, akkor illő lenne beszállnod a rezsibe, főleg ha rosszul is élnek a szüleid (az egy dolog, hogy anyukád nem nagyon végez házimunkát, de mivel erre nem költesz még, nem tudhatod mennyire nehezen fizetik pl a számlákat)

Én 19 éves vagyok és 16 éves korom óta dolgozom nyaranta, hogy ne kelljen annyi pénzt kérni, emellé nekem még némi zsebpénzt is szoktak adni, és nem kérik, hogy szálljak be a költségekbe. De a mi helyzetünk más mert jól élünk. Ha most is azt mondanák a szüleim, hogy ezentúl nincs zsebpénz és szálljak is be a rezsibe, ellenkezés nékül megtenném, mert arra gondolnék, hogy rosszul áll a szénájuk, pl nem úgy megy apám vállalkozása, ahogy kellene, és minden pénz számít...

Ha meg szemmel láthatóan nagyon rosszul élnénk pl panellakás, tesók 1 szobába stb...akkor gondolkodás nélkül beszállnék a rezsibe ha már van keresetem!

2010. júl. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%

Most olvastam a kommentedet,amit írtál.Ne adj neki egy fillért se és kész,úgy látom már lassan te tartod el őt.Miért,ha nem dolgoznál 17évesen akkor nem kapnál enni?Hát komolyan,csodálatos szülő...apukádhoz nem tudnál fordulni?Mert szerintem anyud "igényelne"egy kis helyre igazítást.

21/L

2010. júl. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Szombaton elmentünk moziba a barátnőmmel, elköltöttem 2500 ft-t, egész hétvégén hisztizett, hogy miért szórom a pénzt ilyen butaságokra. 3 hónap alatt egy mozi biztos belefér, nem? Pláne, ha megdolgoztam a pénzért. :(
2010. júl. 13. 12:04
 17/43 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is ezzel jön anyu hogy ő nem kérte el akkoriban amit kerestem nyáron nem úgy mint a haverom szülei. Huszonhat éves vagyok amúgy. Én ilyenkor ennyit mondok. Már minek adtam volna oda? Emberek!!!!! Kap a szülő családi pótlékot. Ha nem dolgozna nyáron a gyerek akkor nem lenne pénz. Ezt önerőből csinálja. Semmi köze a szülőnek hozzá, tisztelet ide vagy oda. Ne márrrr!!!! gondoljatok már bele.
2010. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

de ne hagyd magad!!!!

olvass be neki. mondd meg neki hogy önző, és hogy nem jó anya, sajnálom, de ez az igazság. aki nem akarja eltartani és felnevelni, az ne szüljön gyereket.


akkor kell bezséllni a rezsibe, ha felnőttként, fix havi keresettel náluk élsz, akkor rákérdezhetsz. addig nem, az egész fizetésed téged illet!!!

2010. júl. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
77%

A lányom barátjának az anyja, dettó ilyen.Dolgozik nyári melón, ő is péntekenként kap fizut.De náluk most az egész család jár oda dolgozni.Azt mondta az anyj ahogy adja oda neki, mert kell... és majd a köv.heti pénzét MEGTARTHATJA!!!!

Hát, nem semmi az biztos ezek most nálam is kiverték a biztosítékot.

Jaaa bocsi az off-ért, de le kellett írnom.

2010. júl. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
35%
Hát kicsit tényleg pofátlan. De jog szerint amúgy 16év felett saját keresményeddel arányosan be kell szállnod a háztartás költségeibe. Tehát igazából jogos. Persze, ha nem szorul rá, nem kellene ennyire hepajkodni anyukádnak, de egyszer azért vedd kézbe a számlákat és borzadj el!
2010. júl. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!