Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok köteles a nyári...

Miért vagyok köteles a nyári melómból származó fizumat odaadni a szüleimnek? Nem egy részét, hanem az egészet.

Figyelt kérdés

Anyu követeli, hogy azt a heti 10 E ft-ot adjam neki oda, mert az neki jár. Heti 2x mos, és csak hétvégén főz. Bulizni nem járok, még egy fagyit sem kaptam idén nyáron.

Azt mondta, adjam oda neki, szálljak be a költségekbe a havi 40 E ft-mal.

Ha kérek tőle egy szívességet nem teszi meg, de péntekenként azért tartja a markát, hogy neki jár az én fizetésem.


2010. júl. 13. 11:48
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Szal ne legyél már olyan mulya, hogy pénz van a zsebedben aztán még egy fagyit se veszel magadnak...


Az a te pénzed, te dolgoztál érte, a szülőd meg köteles eltartani 16 éves korodig legalább vagy amíg kapja utánad a családit..

2010. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
és apukáddal nem tudsz beszélni???
2010. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
Na jó adjuk itt a tanácsokat de nyílván kikérte volna már rég ha nem ismerné a szüleit hogy hogy reagálnának erre. Szóval ez max csak megnyugtató tanácsok neki, hogy látja igazat adunk neki. De ha otthol laksz úgysem mondhatod azt, hogy nem. Tudjuk mi lehet a válasza erre a szülőnek. Jó, akkor én sem. Ennyi sajnos.
2010. júl. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

Apu azt mondta, hogy szerinte a felét vagy a harmadát is elég lenne hazaadnom.

Anyu meg hisztizik a pénzért. Pedig annyira nem állunk rosszul anyagilag.

2010. júl. 13. 12:26
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Ne add oda neki az összes pénzt. Rakd el oda ,ahol nem találja meg. Ha nem válik be, mond meg neki, hpgy nem ezért robotolsz. Ha nem hagy neked valamennyit nem mész dolgozni. Én tuti nem meloznék a nagy semmiért!
2010. júl. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

"Péntekig nem kapok egy fillért sem, így még boltba sem tudok menni. A múltheti pénzemet is neki adtam, csak hogy ne cseszegessen."


Magadra vess..


Mond neki máskor hogy nincs!


Elhagytad,

elköltötted,

kölcsönadtad,

tartoztál stb.



Vagy azt is mondhatod neki, hogy úgy döntöttél, hogy ezt most nem adod oda, és ha továbbra sem hagy békén ráborítod az asztalt, aztán mehet reklamálni ahova akar!



Egyébként meg ha még tényleg nem vagy 18 akkor a helyedben sürgősen elkezdeném gyüjteni a lóvét, ugyanis ha elmúlsz 18 gyakorlatilag kirúghat téged a lakásból, de addig nem mert kiskorú vagy.


Kitennéd magad annak, hogy végig lehúz, elszedi az összes pénzed, betöltöd a 18 at és csupána jóindulatán múljon az hogy ne az utcán aludj?



Legalább annyi indulót szedj össze addig, hogy 3-4 havi albérlet kijöjjön belőle.

Ez kb 600 ezer ft és akkor a rezsit meg a kaját is beleszámoltam.


Muszáj Tervezned erre vagy meglepetés érhet aminek nem fogsz örülni..


Mellesleg ha iylen fiatalon elszedi a pénzed, akkor később méginkább tőle fogsz függeni amikor már betöltöd a 18 at és nem véd téged a jog.


Akkor hova mennél majd üres zsebbel? Azt kell majd csinálndo amit parancsol, és ez garantáltan tönkre fogja tenni az egész életedet!!


Nem tudsz majd tovább tanulni, mert elküld melózni és el fogja szedni az egész fizetésed

Nem lesz szerelmed sem ha ő nem engedi be a lakásba és még sorolhatnám! Gyakorlatilag a rabszolgájává fog tenni!



Komolyan meg kockáztatnád ezeket?

Gondolkodj előre!

Vagy eláshatod magad...

2010. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

12.09:

én meg azon akadok ki,amikor valakinek szövegértelmezési problémái vannak.Nem buzdítottam,hogy ne segítse a szüleit,de milyen már az,amikor az anyja elveszi a pénzét és magára költi?A gyerek meg nem mehet el moziba mert az is baj?Tőlem sose várták el,hogy bármibe is szálljak be,persze ha több pénzem volt,akkor vettem anyunak akár egy ruhadarabot akár a házba valamit.Nálunk is meglett a "köszönet" részéről,de ezt nem részletezem,mert nem ide tartozik.

21/L

2010. júl. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyszerűen ne add oda, borzalmas az ilyen szülő! Nem is értem, hogy minek "csinál" az ilyen ember gyereket!!?? Ilyeneken nagyon ki tudok akadni.


Nem élünk jó anyagi körülmények között, nagyon ritkán kapok pár ezer forint zsebpénzt de most nyári munkán vagyok. Eszükbe nem jutna elvenni tőlem!!! Arra költhetem amire akarom(nyaralni szeretnék barátokkal), az már egy másik dolog, hogy tudok belőle adni...(de ezt megintcsak nem várják el)


Ne haragudj de 17 évesen állj már ki egy kicsit jobban magadért. Állj a sarkadra és mondj nemet. Ugye akkor nem vernének meg?:(( Mert ha igen akkor usgyi a gyámhatóság...


18/L

2010. júl. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

én is beszállok havi 10-zel a rezsibe meg mindenbe, de nem azért mert anyám mondta hanem azért mert mondtam hogy adok bele....

multkor is elmentem melózni(méheket pakolni)3 napért amit szinte végigdolgoztunk a lakóhelytől 300 kb-re az alföldön, kocsiba aludva, a szomszéddal 25e ft-ért(3nap!!) és oda is vittem kaját rendesen, meg kellett is venni napi kiló kenyér, szalámi, meg valami ásvánviz, de ha pl. nekem mikor hazajövök azt mondta volna volna hogy adjam oda neki a nagy részét, az asztalt is ráboritottam volna mert azért keményen megdolgoztam.

de volt h boltba én fizettem, mert bekrepált a bankkártya, de akkor egy hónapig nem adtam be semmit, akarta visszaadni, de nem fogadtam el...

jelenleg pihenek mert holnap megyünk délelőtt erdőre, este meg indulunk alföldre méhekért, ugyhogy ezen a héten megint meglesz kb. 40e ft-m, adok is, marad is, szórakozásra is egy néha-néha

2010. júl. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
mond meg nekik, hogyha nem hagyják, hogy magadra költsd a pénzt, és mindet elveszik, akkor felmondasz.. így őszintén, neked megéri voltaképp a semmiért melózni? mert szerintem nem. mondj fel, és nem lesz mit elkérniük :D
2010. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!