Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok köteles a nyári...

Miért vagyok köteles a nyári melómból származó fizumat odaadni a szüleimnek? Nem egy részét, hanem az egészet.

Figyelt kérdés

Anyu követeli, hogy azt a heti 10 E ft-ot adjam neki oda, mert az neki jár. Heti 2x mos, és csak hétvégén főz. Bulizni nem járok, még egy fagyit sem kaptam idén nyáron.

Azt mondta, adjam oda neki, szálljak be a költségekbe a havi 40 E ft-mal.

Ha kérek tőle egy szívességet nem teszi meg, de péntekenként azért tartja a markát, hogy neki jár az én fizetésem.


2010. júl. 13. 11:48
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
39%

Anyukád nem köteles hét közben is otthon robotolni, ha van munkahelye, hogy neked legyen meleg kaja. (Ha kell csinálj magadnak, neked is ugyanannyi szabadidőd van a nyári meló mellett.) Csak a kaját köteles intézni, azt viszont igen.

Nem kell leadnod a fizudat, főleg nem az egészet. Ő mondta, hogy dolgozz, vagy magadtól mentél?

Mert ha magadtól mentél, semmi joga elszedni.

Ha mégis ezt teszi... ne dolgozz, sajnos nem éri meg.

2010. júl. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
77%

a 12:03as vagyok, bocsi nem olvastam figyelmesen. A teljes fizetésed elkérni tényleg szemétség! Bár, ha nagyon nagy bajba vagytok akkor nyilván nem... de akkor se szabad ebből rendszert csinálnia. Ha elkéri egyszer az egészet még jól van...

Szerintem ilyen esetbe tagadd le, hogy mennyit is keresel pontosan, ha nagyon rosszul álltok, akkor 50%al szállj be, de oda ne add az egészet.

2010. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

12:01-es

Én meg ezen akadok ki, hogy sokan azt mondják, hogy a gyerek ne segítse a szülőt, ha szükséges.

Nálunk így működött a dolog: elmentem dolgozni, megkérdeztem anyut, hogy adjak-e pénzt és mennyit ( rezsire ilyenek) ő ha nem volt pénze, akkor elfogadta, ha volt, akkor nem. És sosem kértem vissza, pedig adta volna.

Kérdezőnek: mondd meg anyukádnak, hogy besegítesz, de a fizud nagy részét félre akarod tenni. Egyébként apukád nem él veletek? Neki mi a véleménye?

2010. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
És mivan, ha ő félre is szeretne rakni hm? A szülőnek nem jobb ha mikor már suliba nem jár majd akkor lesz félrerakott pénze? Ha nem dolgozna akkor mivan? Azért sok szülő hülyén gondolkodik lássuk be. Vannak kötelességek amíg tanul egy gyerek, nem kell uralkodni mert ők a szülők.
2010. júl. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Apukám velünk él, mindketten keresnek. Mikor suliba jártam, akkor is kijöttünk ennyi pénzből.

Ha lenne itthon valami amiből főzni lehetne, főznék is.

Sokat veszekednek amiatt, hogy apu hazajön este, fáradt és éhes...és nincs meleg kaja.


Apum egyik ismerősénél dolgozom, előre mondta anyuéknak h napi 2 E ft-t kapok, és minden pénteken fizetés. És hogy így vállalnám-e.

Van itthon szalámi, sajt, kechup és mustár, kenyér, paradicsom, liszt, cukor meg egy két fűszer.

Még búzadara sincs, vagy rizs hogy egy kis tejbegrízt vagy tejberizst csinálhassak.

Anyu nem hajlandó elmenni vásárolni. Amúgy ő úgy dolgozik hogy 3 napot megy, 3at nem. A 3 nap szabadidejében se nagyon csinál semmit.

Épp csak annyi rendet csinál, ha jön valaki, ne szégyenkezzen miatta.

2010. júl. 13. 12:16
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezzel anyád kimutatja, hogy valójában nem tart értelmes embernek aki tud is a pénzzel bánni, vagy rosszabbik esetben kihasznál téged ha hagyod..



Amikor legközelebb követeli, közöld vele hogy

ELKÖLTÖTTED AZ EGÉSZET MAGADRA!!


ki fog térni a hitéből az idióta...



Vannak ám jóindulatú szülők akikre nemcsak gyerekként de még felnőttként sem lehet számítani, és olyanok is vannak akiknek teher a gyerek, és ott gáncsoskodnak vele ahol tudnak..

2010. júl. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
Péntekig nem kapok egy fillért sem, így még boltba sem tudok menni. A múltheti pénzemet is neki adtam, csak hogy ne cseszegessen.
2010. júl. 13. 12:17
 28/43 anonim ***** válasza:
77%

Vannak kötelességei a szülőnek, de egy gyereknek meg kellene értenie, hogy néha nem megy anyagilag minden. Pl. amikor anyu szült minket két kereset volt, mire én már nagyobbacska lettem már csak egy. Az árak az egekbe szöktek. Anyu 3 helyen dolgozott--- így tudtam én tanulni. Természetesnek éreztem, hogy amikor munkához jutottam nyáron, fősuli mellett, akkor őt is segítettem.

Bocsánat az OFF miatt.

2010. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Én eldugnám a pénzemet, biztosan nem adnék egy fillért sem és még 18 éves kora után sem kérném el a gyerekemtől a saját pénzét! Mi ez már???
2010. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

12:07 ha nem lakna velük akkor s elenne látványosan kisebb a rezsi szerintem.... meg ez a szülő kötelessége, hogy eltartsa a gyereket.


amúgy ha elszedi az egész pénzt tényleg nem éri meg dolgozni menni.

2010. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!