Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hímsoviniszta vagyok, mert...

Hímsoviniszta vagyok, mert úgy gondolom az anyának a gyerekével kéne törődni, nem a munka nyűgét a gyereken kitölteni?

Figyelt kérdés
23éves férfi vagyok, anyám 5éves testvérem "nevelése" mellett keményen dolgozik és itthon agresszív, türelmetlen vele. Hazahozza a munkát teszem azt. Én úgy látom a gyereknevelés egész embert kíván. Szívem szerint egy nő nem dolgozhatna gyerek mellett 4óránál többet, mert a gyerek pszihés és társadalmi fejlődését hátráltatja, ha nem kap odafigyelést szeretetet apa és anya részéről. Én vagyok hímsov., mert ilyenek a nézeteim? Ha feleségem lesz el akarom tartani, ahogy ezt régen (mikor még volt polgárság) a férfiak tették és megbecsülném a feleségem felelősségteljes szerepvállalását, odaadását a gyerekünk mellett. Támogatnám, hogy csajos napokat tartson vagy hajnalig bulizzon, én addig el lennék a kicsivel amíg kikapcsol. Ez nagyon gáz?

2019. aug. 19. 19:44
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező azzal tisztában vagy hogy ahhoz hogy a gyerek bölcsis legyen kell az anyának is igazolt munkaviszony? Vagy a havi 70-100 ezret is fizetni akarod a magánbölcsiért?
2019. aug. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:
9-es ez nem releváns válasz a részedről, életszerű helyzet otthon lévő anyuka bölcsi után elmegy a westendbe a szabadnapos barátnőjével szépítkezni és vásárolni. Miért kéne egyszerre babásnak lenni? Attól hogy egy nő szül miért vágná el a barátnőivel a kapcsolatot? WTF?
2019. aug. 19. 20:18
 13/63 anonim ***** válasza:
97%
ez sajna nem igy mukodik a 21. szazadban. nagyok keves ember tud ugy keresni, hogy egy keresetbol el tudja tartani a csaladjat. abban igazad van hogy anyukadnak nem a gyereken kene levezetni a munkahelyi feszultseget. de nem biztos hogy jobb lenne a helyzet ha nem dolgozna, hanem gyereket nevelne teljes allasban.
2019. aug. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 A kérdező kommentje:
11-es, anyám elvált születésem előtt. Egyedül nevelt a kutya nem kérdezte tőle van-e munkaviszonya. Mikor öcsém bölcsis lett mostohaapám munkanélküli volt, te mégis miről hablatyolsz? Semmilyen költsége nem származott anyámnak a bölcsödéért egy munkanélküli férjjel.
2019. aug. 19. 20:21
 15/63 anonim ***** válasza:
96%

1-es, anyám elvált születésem előtt. Egyedül nevelt a kutya nem kérdezte tőle van-e munkaviszonya. Mikor öcsém bölcsis lett mostohaapám munkanélküli volt, te mégis miről hablatyolsz? Semmilyen költsége nem származott anyámnak a bölcsödéért egy munkanélküli férjjel.



Anyádnak volt munkaviszonya? Ha igen akkor ott a válasz. Bölcsődéhez vagy mindkét szülőtől, vagy az anyától kérnek mukáltatóit. Mivel a bölcsikben olyan szintű túljelentkezés van, hogy már szinte újszülöttként be kell íratnod (igazolt munkaviszonnyal) hogy két évesen kezdhesse...és arra nem válaszoltál mit dolgozol amivel megkeresel nettó 600 ezret?

2019. aug. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
97%

Igen, ez klasszikus hímsovinizmus.

Elég vastag bőr kell hozzá, hogy így kijelentsd, hogy egy nő mit csinálhat és mit nem.

Mellesleg a gyereknevelés csak akkor kíván egész embert, ha nincs ott a gyerek apja, hogy a felét átvegye. Mivel hogy az ő gyereke is...

2019. aug. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
97%
Okoskodás helyett segíts anyádnak!
2019. aug. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 A kérdező kommentje:

Miért lenne szükség 600ezerre?

Étkezés havi 30-40 000/fő.

Gyermek ruháztatása szinte teljesen megoldott régi kinőtt ruhákból.

Rezsi + tisztán tartás napkollektoros/elektromos fűtésű háznak havi 40 000.

Kocsi csak a pénzt viszi.

Szórakozás, egyéb szükségletek+ megtakarítás havi 100 000.

Ez összesen 260 ezer forint egy családnak. Évi 3,6millió pedig elég nyaralni, programokat szervezni, élni, gyereket támogatni, nem dohányzunk párommal és semmilyen szerrel nem élünk.

2019. aug. 19. 20:33
 19/63 anonim ***** válasza:
97%
Ez ma már nem így megy,#5-ös nagyon szépen vázolta a helyzetet.Lehet,hogy kifogsz magadnak egy ilyen nőt,nekem speciel a nénikém ilyen,de manapság sokkal több az opyan nő aki nem szeretne a négy fal között gubbasztani amikor a gyerek pl.oviban van.Arról nem is beszélve,ha valaki kiskora óta arról álmodozik,hogy pl.orvos lehessen,és ezérr megtesz mindent,nem fog a te kedvedért otthon ülni.Ma már annyi lehetősége van egy nőnek mint egy férfinak és ezt a nők 98%-a szerintem ki is használja.Értem,hogy neked a gyermek fejlődése a fontos,de aki igazán jó anya,ő munka után is teljes beadással és szeretetével fog vele foglalkozni.
2019. aug. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
88%

A legtöbben ma Magyarországon max 200 ezret keresnek. Egy ilyen férfi hogy tartson el egy nőt? Azon kívül, mit szólnál ha amíg a gyerek oviban van, addig ő csajos programokat csinálna utána a gyerekkel foglalkozna, és mire te hazamész kupi lenne és nem lenne főtt kaja? Na, az tetszene? Ha egy otthon lévő nőnek van egy szabad délelőttje akkor nem csajos programokat csinál (amúgy is a barátnői dolgoznak stb) hanem házimunkát, meg főz. Egy idő után pedig majd megbolondul az ingerszegény környezettől.


Én három és fél évig voltam otthon, a gyerekem autista, nem vették fel bölcsibe, de nem is adtam volna, mert nagyon szerettem. Viszont azt éreztem, néha az ereimet fel tudtam volna vágni. Jaunárban töltötte a hármat, utána szeptembertől vették fel oviba én pedig visszamentem dolgozni. Sokkal jobb lett a viszonyunk hogy végre felnőtt emberek között voltam, használtam az agyamat, és hiányzott azért nap közben, jólesett ovi után magamhoz ölelni.

2019. aug. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!