Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hímsoviniszta vagyok, mert...

Hímsoviniszta vagyok, mert úgy gondolom az anyának a gyerekével kéne törődni, nem a munka nyűgét a gyereken kitölteni?

Figyelt kérdés
23éves férfi vagyok, anyám 5éves testvérem "nevelése" mellett keményen dolgozik és itthon agresszív, türelmetlen vele. Hazahozza a munkát teszem azt. Én úgy látom a gyereknevelés egész embert kíván. Szívem szerint egy nő nem dolgozhatna gyerek mellett 4óránál többet, mert a gyerek pszihés és társadalmi fejlődését hátráltatja, ha nem kap odafigyelést szeretetet apa és anya részéről. Én vagyok hímsov., mert ilyenek a nézeteim? Ha feleségem lesz el akarom tartani, ahogy ezt régen (mikor még volt polgárság) a férfiak tették és megbecsülném a feleségem felelősségteljes szerepvállalását, odaadását a gyerekünk mellett. Támogatnám, hogy csajos napokat tartson vagy hajnalig bulizzon, én addig el lennék a kicsivel amíg kikapcsol. Ez nagyon gáz?

2019. aug. 19. 19:44
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
94%

"Étkezés havi 30-40 000/fő.

Gyermek ruháztatása szinte teljesen megoldott régi kinőtt ruhákból.

Rezsi + tisztán tartás napkollektoros/elektromos fűtésű háznak havi 40 000.

Kocsi csak a pénzt viszi.

Szórakozás, egyéb szükségletek+ megtakarítás havi 100 000.

Ez összesen 260 ezer forint egy családnak. Évi 3,6millió pedig elég nyaralni, programokat szervezni, élni, gyereket támogatni, nem dohányzunk párommal és semmilyen szerrel nem élünk."


Na, ezen a kalkuláción elméláztam.


Étkezés, 120 ezer, rezsi 40 ezer havonta, 260 ezerből meg is takarítasz 100-at. Pont.


Namostmár vagy varázsló vagy, vagy troll, vagy kiskorú akit eltartanak, és fogalma nincs, mibe kerül a megélhetés, vagy végtelenül ostoba.


Nézzük csak... ok, kijön a kaja, meg a rezsi, amennyiből amennyit írtál. Nem jön ki, de ad absurdum, tegyük fel...


Hol a többi napi-heti-havi kiadás?

Tisztálkodó és tisztítószerek? Gyógyszerek? Nincs kocsi- tömegközlekedés, internet,-telefon-tv előfizetés?


Ruházkodás? Nektek? Ti is a rokonság levetett ruháit hordjátok?


Aztán a gyerek, aki szerinted nem kerül semmibe, mert majd elhordja a valaki kinőtt ruháit. Meddig? Tudod, újszülöttként pelenkát nem igazán örökölhet. Nem írtad a kiadások közé a pelenkát, hát azért... pedig az napi kiadás.


Majd később a az óvodai, iskolai kiadásokat. Tankönyv, füzet, ceruza, tábor, sport, kirándulás. Étkezés! Színházról, moziról nem is beszélek. Nyilván neked nincs rá igényed. De hátha a gyereknek lesz? Így járt?


Hát tudod ki kötné veled össze az életét? Nem azért mert hímsoviniszta vagy, hanem mert fogalmad nincs, hogy hogyan működik egy család, egy háztartás, a gyereknevelés.


Remélem, egy kiskorú vagy, akinél nem baj, ha álmodozik. Ha felnőtt vagy, hát ideje volna szembesülni a valósággal.

2019. aug. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
61%

Nos, én két állásban dolgozom, és mellette még vállalkozásom is van. A gyerekeimmel (mert több is van) akkor vagyok türelmetlen, ha több támogatásra lenne szükségem. Ilyenkor a férjem segít kicsit.

No meg: önuralom, felnőttség és döntés kérdése, hogy hogyan vezetjük le a feszkót. Valószínű, hogy a kistesód könnyű célpont neki.

Biztosan nehéz feldolgoznia, hogy 18 év anyaság után kezdhette újra a babázást, ovizást. De nem fogom ezért megsajnálni.

Neked egy dolgod lehet ezzel: védd meg a kistesódat, ha bántja.


A feleségeddel meg majd úgy egyeztek meg, ahogy szeretnétek, ahogy mindkettőtöknek jó lesz majd. Ezt ne tedd függővé az anyukádtól látott mintától. Lehet, hogy lesz egy szorgalmas és kedves párod, aki örömmel dolgozik és örömmel gyerekezik is. Elég sok ilyen csaj van ám ;)

2019. szept. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:
100%
Na, hol vagy te fa$z, beégtél, azt most nem válaszolsz?
2019. szept. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!