Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hímsoviniszta vagyok, mert...

Hímsoviniszta vagyok, mert úgy gondolom az anyának a gyerekével kéne törődni, nem a munka nyűgét a gyereken kitölteni?

Figyelt kérdés
23éves férfi vagyok, anyám 5éves testvérem "nevelése" mellett keményen dolgozik és itthon agresszív, türelmetlen vele. Hazahozza a munkát teszem azt. Én úgy látom a gyereknevelés egész embert kíván. Szívem szerint egy nő nem dolgozhatna gyerek mellett 4óránál többet, mert a gyerek pszihés és társadalmi fejlődését hátráltatja, ha nem kap odafigyelést szeretetet apa és anya részéről. Én vagyok hímsov., mert ilyenek a nézeteim? Ha feleségem lesz el akarom tartani, ahogy ezt régen (mikor még volt polgárság) a férfiak tették és megbecsülném a feleségem felelősségteljes szerepvállalását, odaadását a gyerekünk mellett. Támogatnám, hogy csajos napokat tartson vagy hajnalig bulizzon, én addig el lennék a kicsivel amíg kikapcsol. Ez nagyon gáz?

2019. aug. 19. 19:44
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 A kérdező kommentje:
Ingatlan örökségből van tudod. Nem kellett félre tennem viszont nagyobb veszteség ért, mint az értéke és jobb lenne ha nem mindenki a pénztárcámban turkálna, hanem a kérdésre koncentrálna. A feministákat megkérném ne általánosítsanak és ne sarkítsanak! Én vállalnám a gyest is férfiként. Nem erről szól a fáma! Hanem arról mit látok/érzek helyesnek.
2019. aug. 19. 21:46
 42/63 anonim ***** válasza:
98%

Dehogy vállalnád te a gyest!

Tegyük fel, van egy feleséged, aki jobban keresne nálad, és azt mondaná, hogy apukám, akkor mindenestől tiéd a gyereknevelés, én elhúztam dolgozni. De ne aggódj, megbecsüllek, meg szépeket mondok rólad, és néha elmehetsz pasis programokra, majd adok rá egy kis zsebpénzt. Meddig bírnád? Két hónapot nem adok, és már bediliznél.

2019. aug. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek rohadtul le.s.zarja, hogy ki mennyit keres. Őt csak az érdekli, hogy mindkét szülője foglalkozzon vele ÉRDEMBEN. Nem csak néhanapján, ha esetleg kedve van, hanem rendszeresen. Ha annyira aggódsz a gyerek lelki világáért, mondjuk kezdetnek vedd figyelembe ezt az alapszabályt.
2019. aug. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó, hogy mindent így elterveztél, tételesen lebontva. Épp csak a pároddal nem kalkulálték, akinek saját tervei, álmai, elképzelései vannak.


Te nem közös jövőt akarsz tervezni valakivel, hanem egy robotot, aki szó nélkül megvalósítja a saját tervedet.

2019. aug. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 A kérdező kommentje:
Az én pasis programjaimat ismerve 600 forintból kimegyünk a tóhoz inni egy sört beszélgetünk meg ropogtatunk valamit, vagy elmegyünk a váci utcába és veszek 2000 forintért valamit magamnak és kész simán el lennék. Vagy gyerekemmel elmennék a Kincsem parkba nézni a futamot. Szinte ingyen megvan. Amíg a kicsi ovizik áthívom a délutános haveromat beszélni addig elmosogatok és kimosom a ruhákat, megrendelem a kaját stb.
2019. aug. 19. 22:05
 46/63 anonim ***** válasza:
100%

# 41


Nem azért kérdeztem rá az ingatlanodra, mert a pénztárcádban akarnék turkálni, hanem mert feltételeztem, hogy 23 évesen nem a saját eddig megkeresett jövedelmedből tudtál venni egy olyat - többek között napkollektorral felszerelve - ami alkalmas lenne egy minimum három fős család otthonának, és épp ezzel a kérdéssel akartalak rávezetni, hogy például ez az egyik komoly tétel - akár albérleti díj, akár hitel törlesztés formájában - ami egyebek mellett kimaradt a kalkulációdból.


Legalábbis gondolom, hogy annyit azért látsz magad körül, hogy nem mindenki úgy indul az életben huszonévesen, hogy ajándékba kapott vagy örökölt egy ingatlant.

2019. aug. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
100%

anyám 5éves testvérem "nevelése" mellett


Azért nem semmi ezt idézőjelbe rakni...


Amúgy hol a testvéred apja? És ha még mindig anyádnál laksz, akkor miért nem veszed ki a részed a háztartásból? Egyből nem lenne olyan türelmetlen.

2019. aug. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 A kérdező kommentje:
Volt hogy bevállaltam keresztlányomat egész napokra. Elvittem az oviba reggel, utána otthon takarítottam közben haverom átjött megbeszélni pár dolgot, mire hazajött délután kész volt minden, neki álltunk házit csinálni este pedig fürdés után játszottunk és elaltattam.
2019. aug. 19. 22:13
 49/63 anonim ***** válasza:
100%

Írtad, hogy a mostohaapád munkanélküli volt, amikor a kisöcséd született.


Most keres annyit, hogy szerinted biztonságosan megélnének belőle hárman egy normális életszínvonalon, ha anyukád úgy döntene, hogy ő nem dolgozik?

2019. aug. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
98%

Kedves Kérdező!

Őszintén sajnálom, hogy az édesanyád agresszív és türelmetlen volt veletek, és nem adta meg azt a szeretet és törődést, amire szükségetek lett volna.

DE ez nem egy általános jelenség! Nekem is mindkét szülőm dolgozott, és tök jól felneveltek. Valamint rengeteg barátomat is, egyáltalán nincs szükség társadalmi szinten az általad preferált "a pasi eltartja a csajt, a csaj pedig teljesen a háztartásra és a gyereknevelésre koncentrál" szokásra.

Teljesen jól el tud látni egy dolgozó férfi és egy dolgozó nő egy vagy több gyereket, ha problémájuk van, akkor az max. az alacsony fizetések és a drága albérletek miatt van, de arra a te ötleted nem kínál megoldást.

Egyéni szinten persze megvalósíthatod ezt, kereshetsz egy olyan nőt, akinek ez megfelel, és boldogan élhettek, de társadalmi szinten ez az ötlet hülyeség, és semmi realitása sincs.

2019. aug. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!