Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hímsoviniszta vagyok, mert...

Hímsoviniszta vagyok, mert úgy gondolom az anyának a gyerekével kéne törődni, nem a munka nyűgét a gyereken kitölteni?

Figyelt kérdés
23éves férfi vagyok, anyám 5éves testvérem "nevelése" mellett keményen dolgozik és itthon agresszív, türelmetlen vele. Hazahozza a munkát teszem azt. Én úgy látom a gyereknevelés egész embert kíván. Szívem szerint egy nő nem dolgozhatna gyerek mellett 4óránál többet, mert a gyerek pszihés és társadalmi fejlődését hátráltatja, ha nem kap odafigyelést szeretetet apa és anya részéről. Én vagyok hímsov., mert ilyenek a nézeteim? Ha feleségem lesz el akarom tartani, ahogy ezt régen (mikor még volt polgárság) a férfiak tették és megbecsülném a feleségem felelősségteljes szerepvállalását, odaadását a gyerekünk mellett. Támogatnám, hogy csajos napokat tartson vagy hajnalig bulizzon, én addig el lennék a kicsivel amíg kikapcsol. Ez nagyon gáz?

2019. aug. 19. 19:44
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 A kérdező kommentje:
47-es, dolgozik. Reggel elviszi öcsém az oviba. Este 6körül ér haza utána tud csak vele lenni. Hétvégéken pedig kiviszi parkokba sétálni, elviszi vásárolni. Amíg játszik takarít. Ő türelmes vele. Anyám, aki keményebb munkát végez ő ingerült munka után mikor hazaviszi. Nem velük élek, de sokat látom őket és ezt tapasztalom.
2019. aug. 19. 22:22
 52/63 anonim ***** válasza:
75%
#51 Az csak is az anyád sara. Nem mindenki ingerült ha a munkája után haza ér. Ilyen a természete. Ha nem végezne kemény munkát, kapna más okot hogy ingerült legyen.
2019. aug. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az anyagi részéhez szólnék hozzá. Két gyerekem van, 7 és 10 évesek, még bőven nem kamaszok, tehát "nem kerülnek sokba". A lakáskassza négyőknek 80.000 forint, mert szeretnénk nekik segíteni majdan elindulni, illetva a meglevőre is költeni kell idővel (jelenleg 1 éves). Lakáshitelünk 40.000,pár év és kifut. A gyerekek edzése havi szinten összesen 16.000 forint, ebben nincs benne a szükséges felszerelés,amit félévente nőnek ki. Egy pár cipő,amiből ugye új kell, mert a lábnak nem egészséges a használt 13-15e fejenként. Ez évszakonként változik, és akkor még nincs benti cipője, illetve egy váltó, hogy ne a "kimenőset" koszolja otthon. Bérlet 4 emberre 22e forint. Rezsi legyen 40.000 a kedvedért. Aztán egy gyerek bringa 50.000 körül kezdődik, kétévente cserélheted. Bőven többet eszünk, mint 40.000 ft fejenként, pedig nem kóla-csipsz étrendünk van, csak rendes hús-zöldség-gyümölcs, az elmúlt 5 évben megfejelve egy ételallergiával, ami jelentős plusz ktg volt. Nincs kütyüjük, de a nagynak lassan ciki, h nincs telefonja, illetve tényleg nem járathatod bármiben suliba-oviba, mert a gyerekkel tolsz ki. Mi autót is tartunk fenn, mert próbálj meg majd utazóágyat meg bilit vonaton vinni (mikor nagyok, akkor pedig pl versenyre vinni 400km-rel arrébb). 4 emberre egy mozi 5e-ből nem jön ki, illetve a bábszínház bérletük míg kisebbek voltak majd ' egy ötös volt havonta. A suliban az étkezés egy huszas kettőjüknek. Nálunk nincs osztálypénz, de a legtöbb helyen van. Egy minőségi iskolatáska 25e/per gyerek, csak a tanszerek (tehát nincs benne az őszi ruha, táska, tolltartó) kerültek szombaton 38.000 forintba. Reggelig tudnám sorolni, de hangosan felröhögtem a 260.000- nél.
2019. aug. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne szükség 600ezerre?


Étkezés havi 30-40 000/fő.


Gyermek ruháztatása szinte teljesen megoldott régi kinőtt ruhákból.


Rezsi + tisztán tartás napkollektoros/elektromos fűtésű háznak havi 40 000.


Kocsi csak a pénzt viszi.


Aha..mert egy gyerek pl nem lehet beteg. Enyém most az, 15 ezret hagytunk ott a patikában, előtte 12 ezret mire végre egy magándoki felismerte mi is a baja. Vitaminja havi 5 ezer enélkül közösségbe se tudna menni. Most lesz kiscsoportos, már be kellett íratni foglalkozásokra, mivel iszonyú mozgásigénye van, így focizni fog, havi 15 ezerért.

Kiskorában fejlesztésekre kellett vinni, nem volt semmi komoly csak a mozgása és a beszéde, havi 40 ezer volt a két fejlesztés összesen.

Emellett mentünk programokra(ringató, babúszás) ezek havi 25 ezerbe kerültek.


És itt még majdnem teljesen egészséges a gyerek, nincs olyan komoly egészségügyi problémája. Ismerősöméknél a csak a gyerek benne van havi 200 ezerbe, plusz étkeztetése.



amúgy meg: igen, az étel kijön fejenként 50 ezerből, már ha akarsz valami jobb minőségűt is enni.

de ott vannak a tisztálkodó szerek, három főre már ez is benne van havi 10-15 ezerbe (csak a fiam testápolója 6 ezer, ez az egy amit bír a bőre)és akkor mosó mosogatószerből és ilyenekből nem minőségit veszel.

Szüksége van pár új ruhára is ha orvoshoz vagy alkalmakra kell menni.

Azért nem árt ha van egy-két játéka is a szerencsétlennek, lehetőleg olyan amit azelőtt nem 30 gyerek rágott össze. Mi most vettünk egy nagy dupló készletet mellé két kicsit kiegészítésnek és 47 ezret fizettünk.


Tehát én kiröhögnélek ha elém állnál hogy 260 ezer elég egy 3-4 tagú családnak. Én egymagam elköltök ennyit pedig nem szórom a pénzt, amin lehet spórolok. Persze el lehet vegetálni ennyiből is, de én nem fogok, nekem nőként majdnem dupla ennyi a fizetésem.

2019. aug. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a kicsi ovizik áthívom a délutános haveromat beszélni addig elmosogatok és kimosom a ruhákat, megrendelem a kaját stb.



Aha..havi 260 ezerből te minden nap kaját rendelsz :-D Komolyan ez már a vicc kategória. Ha te kaját rendelsz minden nap, az három főre, közepes, már ehető szinten 3 főnek 4-5 ezer naponta. Plusz ebben még nincs a reggeli és vacsora, ami ha hideget esztek, közepes árfekvésőből is 500 forint fejenként. Így étkezésre kapásból elmegy havi majd 190 ezer a 260odból. Emellett ha westendet emlegetsz akkor kell tömegközlekedési bérlet, két főre 20 ezer..

2019. aug. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező te hol élsz valami állom világba?

260000 Ft 4 tagú családnak nem elég.

Bölcsi ha olyan helyen laksz pénzbe kerül még az állami is ,ahol én lakom Pesten ott nem ,de ebédet kell fizetni havi kb 5000ft kell rá számolni ha nem többet ,és akkor bölcsibe kell pelenka ,popsitörlö ,ez már újabb 5000ft kiadás havonta ,akkor váltoruha ,cipőböl illik újatt venni mindig ,így 10000 Ft egy normális baba cipő,minimum 20000 Ft bölcsi havonta ha nem több és akkor még nem volt beteg .

Óvoda étkezés havi havi 10000-15000 Ft éhez jőn havonta gyümölcsnap neked kell vinni csoportnak gyömölcsöt 500-600 Ft ,csoport pénz ha van havi 500 Ft,bábszínház bérlet 2-3 ezer Ft egy ovis évre ,mikulásra 500ft egy szép ünneplő ruha 2000ft,évi 1 nagy kirándulás az oviban 3000ft de ha 2x mennek akkor 6000ft ,kinőtt cipő kb 3500-10000ft ig de váltoszandál is kell az oviba így már megkétszerezödik a kiadás ,és számtalan dolgot fel lehetne sorolni óvodája válogatja mit kérnek vagy nem és ott vannak külön órák is amire járhat gyerek havi 2500 Ft minimum de durván havi 30000ft amibe egy ovis kerül de az ovis kezdés szeptemberben többe kerül ,

Iskola még több

És egyetlen épeszű nő sem engedné ha megteheti hogy gyereke 20-30 éves ruhákba és kitaposott cipőkbe járjon.

Én helyedben a tesómnak vennék alkalomadtán egy pár normális ruhát hogy ne 20 éves ruhákba járjon ,normális játékot normális cipőt .

2019. aug. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
100%
És nem mindenkinek van napelemes háza ,van aki albérletbe lakik,havi 120000 Ft az albérlet van akinek van saját lakása de törlesztöje havi 80000 Ft + a lakás rezsije ,van akinek hitelmentes panellakása van de anak is van rezsije 50000ft havonta kocsi sem olcsó ,pedig jó ha van . szerintem sürgősen ébredj fel az álomvilágodbol mielőtt a valóság fog felébreszteni.
2019. aug. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
98%

Nem olvastam a válaszokat.


Én május óta itthon nyaralok a gyerekkel, pont 5 éves, abszolút nem a munka miatt kiabálok vele, hanem mert a világ legimádnivalóbb gyereke is kikészti az embert, ha éjjel nappal vele van. Oviba csak délelőttönként jár, tudod mire elég az 3-4 óra?


Beérek a városba, 40 perc szerencsés esetben, rossz esetben egy óra(Budaörs), eszek valami gyorskaját, vagy beülök az okmányirodába, levágatom a hajam, vagy megcsináltatom a körmöm, megveszek valami kötelező dolgot, bevásárolok, de mindenhez rohanni kell, mert, ha egy óra az út már kiakadnak, hogy kések..


1 óra szabadidőm volt tisztán.


A gyerek nem egy emberes meló 3 éves kortól(mikor elhagyja a napi 2 alvást), ha pedig semmit sem csinál anyuka gyerekezés mellett naponta, be fog golyózni akkor is, ha imádja a gyerekét.


Amíg ezt írtam, a gyerekem folyamatosan beszélt hozzám, 4x sikított játék közben, kirámolta a plüssös rekeszeket, szerzett egy könnyen lenyelhető golyót, és folyamatosan választ vár tőlem.. Ez van már reggel 6:30 óta, és ez van minden rohadt nap május óta, mert addig sem tudom kire bízni, amíg leborotválom a lábam.


Senkivel sem egészséges együtt lenni 0-24ben. Próbáld csak, ki a szerelmed és a gyereked is idegesíteni fog, ha huzamosabb ideig csak velük kommunikálsz, folyamatosan készenlétben kell lenned, hátha akarnak valamit.


Legalább 25 nézzd anya hangzott el pár perc alatt. Ez a gyereknek sem egészséges egyébként, neki is szüksége van az anyjától külön töltött időre, más ingerekre, alkalmazkodás tanulására.


Ha anyuka csak házimunkát végez és gyerekezik a nagyobb gyerekkel, begolyózik rövid idő alatt.

2019. aug. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjátok ez kamu. Napi 1000 elég kajára de rendelné. Keresztlányát elvitte oviba, délután megcsinálták a leckét. Az ovis leckét!!! :D

Kérdező legalább figyelj oda mit hazudsz. Amugy nem csak himsovi vagy de buta is mind a föld. Előttem már részletezték hogy mibe kerül egy gyerek, nem csak kaja meg 30 êves sz@ r ruha. Pl a gyerekemnek kellett ebben a hónapban éjszakai fogszabályzó, 40 ezer, iróasztal 38 ezer, supinált szandál 10 ezer, ja és elvittük vidámparkba ( Ausztriába) az is benne volt 40 ezerbe. Számolj...

2019. aug. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
100%
Ha már otthon laksz, segíts Neki, hátha akkor türelmesebb lesz a tesóiddal.
2019. aug. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!