Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hímsoviniszta vagyok, mert...

Hímsoviniszta vagyok, mert úgy gondolom az anyának a gyerekével kéne törődni, nem a munka nyűgét a gyereken kitölteni?

Figyelt kérdés
23éves férfi vagyok, anyám 5éves testvérem "nevelése" mellett keményen dolgozik és itthon agresszív, türelmetlen vele. Hazahozza a munkát teszem azt. Én úgy látom a gyereknevelés egész embert kíván. Szívem szerint egy nő nem dolgozhatna gyerek mellett 4óránál többet, mert a gyerek pszihés és társadalmi fejlődését hátráltatja, ha nem kap odafigyelést szeretetet apa és anya részéről. Én vagyok hímsov., mert ilyenek a nézeteim? Ha feleségem lesz el akarom tartani, ahogy ezt régen (mikor még volt polgárság) a férfiak tették és megbecsülném a feleségem felelősségteljes szerepvállalását, odaadását a gyerekünk mellett. Támogatnám, hogy csajos napokat tartson vagy hajnalig bulizzon, én addig el lennék a kicsivel amíg kikapcsol. Ez nagyon gáz?

2019. aug. 19. 19:44
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:
11-es én egy szóval nem mondtam mit tehet és mit nem, csak reális helyzeteket írtam, gyereknevelés mellett simán belefér a kikapcsolódás, kapcsolatok ápolása meg minden, amit szeretne. Aki meg inkább dolgozzna és megvalósítaná önmagát, mert ez szereti az fogadjon dadát és majd ő szereti helyette a gyerekét, ha ő leszarja mert a munka fontosabb.
2019. aug. 19. 20:37
 22/63 anonim ***** válasza:
95%
ok, himsoviniszta vagy
2019. aug. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
98%

"Aki meg inkább dolgozzna és megvalósítaná önmagát, mert ez szereti az fogadjon dadát és majd ő szereti helyette a gyerekét, ha ő leszarja mert a munka fontosabb."


Fogadjon dadát??? Kérdező, egy pillanatig sem merül fel benned, hogy egy gyereknek apja is van, és esetleg ő is nevelheti, ha anya épp dolgozik?

2019. aug. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
98%
Mivel a mai világban a házasságok nagy része válással végződik, a nők nem engedhetik meg maguknak azt a luxust, hogy ne dolgozzanak. Ha megromlik a kapcsolat, nekik kell egyedül eltartaniuk a gyereket (a gyerektartás nyilván nem lesz elég mindenre), és 5-10 év passzív állományból visszamenni a munkaerőpiacra elég rock&roll dolog. Aztán majd lehet hallgatni a férjet, hogy minden az övé, mert ő dolgozott meg érte. Vagy ha teljesen jó a kapcsolat, ha a férfi meghal, a nő ugyanott van. Ráadásul nekem hiányozna a szellemi kihívás, a munkahelyi légkör, a kollégák. Ezért talán nem vagyok elítélhető. Vagy de?
2019. aug. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 A kérdező kommentje:

A gond a válással van, én őszintén szívesen maradnék otthon és nevelném a gyerekem, de a megtakarításom kamata kevés, hogy a párom fizetésével együtt eléljünk. Ha meghalnék életbiztosításom a családom javát szolgálja.

Apák napi 8-12 óra mellett nem tudnak annyi időt a gyerekkel tölteni. Megoldás az apás programok. De a legjobb az lenne ha az apák jövedelmük egy részét passzívan keresnék és a gyerekkel tudnának lenni. Pl. kiadott örökölt ingatlanból.

2019. aug. 19. 20:48
 26/63 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Kezet foghatnátok :'D már ha ez nem a te kérdésed :'D

2019. aug. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tartsd el anyukádat és a tesódat, hogy ne kelljen dolgoznia.
2019. aug. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
98%

Igen, himsovi vagy. Tudod mit, dolgozz te 4 órában, az apjára is szüksége van a gyereknek.

És kszi, engem csak ne tartson el senki, van jól fizető munkám. Amúgy te is lehetsz otthon gyesen.


Megkérdezneém, apád nincs? Ő mit csinál? Miért nem veszi ki a részét az otthoni dolgokból?


Micsoda apa, hogy elvan nagy néha a gyerekkel, míg a felesége elmegy valahova!

2019. aug. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 A kérdező kommentje:
24-es egyáltalán nem vagy elítélendő, ha jó vagy abban és szereted csináld, de akkor a párod maradjon a kicsivel. Egy nő aki tényleg képes karriert építeni keres annyit, hogy az apa otthon maradjon, de ha a nő nem becsüli meg a férfi házi munkáját, ami egy kifordult 21.századi dolog akkor kezdődnek a gondok.
2019. aug. 19. 20:59
 30/63 anonim ***** válasza:
100%

"Ez összesen 260 ezer forint egy családnak."


Én egyedül a dupláját keresem. Majd hülye lennék nem dolgozni, hogy hárman éljünk a feléből.


260 ezerrel messze nincs meg az alapod arra, amit akarsz. Persze, amíg otthon élsz anyádnál, addig azt hiszed, milyen sok pénz.

Lakásod miből lesz? Ingyen fogsz lakni a híd alatt?

Jesszus!

2019. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!