Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek mások véleményétő...

Nagyon félek mások véleményétől, pedig szeretném ezt a dolgot. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Lényeg, hogy van egy dolog, amit nagyon szeretnék, viszont tudom, biztos vagyok benne, hogy a család minden tagja furcsán nézne rám ezért. És itt most nem a szüleimre gondolok, ők még nem zavarná annyira, de elég összetartó család ez. Szüleim testvérei, unokatesók stb. És kb minden egyéb ismerősöm is, minimum furcsa szemmel nézne rám ez miatt, de lehet meg is szolnának. Eléggé kellemetlen szituációk alakulhatnak ki ebből, ha megteszem, viszont nagyon szeretném. Szerintetek mit tegyek? Ne tegyem meg, azért, hogy elkerüljem a kellemetlen pillanatokat, vagy próbáljak meg nem foglalkozni velük?
2019. szept. 1. 09:46
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Ha a szüleidnek nem probléma, hogy egy ideig még támogatniuk kell, akkor mindenképpen tanulj tovább. Ha jó a képzés / szakma, akkor később könnyebben kapsz állást és jobb állást is kaphatsz sikerül valószínűleg. Tök mindegy, hogy az unokatesók meg dédik mit mondanak.


Ha elvégezted ezt a képzést, akkor utána keress állást, és mellette is tanulhatsz még tovább estin vagy levelezőn. Szóval azért ne az legyen mint némelyik fiatalnál, akikkel találkoztam, hogy 30 évesen még egy napot sem dolgoztak, de 3 diplomájuk van. Szóval nem kell átesni a ló túloldalára, de önmagad képzése fontos.

2019. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 aparalyza ***** válasza:

Az iskolába járás mint probléma???


Amíg lehet tanulni addig kell megragadni a lehetőségeket.

A munka melletti tanulás igencsak megterhelő (ha pont azt nem tanulod amiben dolgozol), mind időben mind anyagilag.


Tanulj.


Ha a rokonság a munkakezdés miatt szólna meg, talan igazuk van. Mint már többen is jelezték, ezt Neked kell eldönteni.

2019. szept. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
32 évesen pályamódosítás miatt ültem vissza az iskolapadba, 45 évesen munkanélküliként tanultam új szakmát,50 évesen magasabb szakmai képesítést szereztem,és most túl a 60-on hobbibol csak a saját örömömre nyelvet tanulok.És képzeld,nem szégyenlem,nem tartom cikinek.
2019. szept. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat, mindegyikre megy a zöld kéz.

Végül úgy döntöttem, hogy nem megyek érettségire. Tudom nem kéne más véleményével foglalkoznom, de én nem akarom ezt a folyamatosan szorongást vállalni, hogy vajon melyik rokon mikor kezd el kérdezgetni, kellemetlen pillanatokat okozva ezzel.

2019. szept. 1. 20:40
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Jo akkor ha szerinted ez ennyire gaz akkor talan meg is erdemled hogy erettsegi nelkul maradj, csak ezzel talan elszalasztasz egy nagy lehetoseget az eletedben

Vegulis te fogod banni

2019. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Párat már elszalasztottam. Kis ideig majd bánom, fáj, aztán elmúlik. Megszoktam már.
2019. szept. 2. 13:18
 27/36 anonymousreview60 ***** válasza:
Íme korunk Willy Lomanje!
2019. szept. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, akkor meg ne kertelj. Nem mások véleményével van neked bajod, nem is akarod ezeket a dolgokat,csak könnyebb másra nyomni a felelősséget hogy miattuk nem vágtál bele semmibe.
2019. szept. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Emiatt nem lesz belőled semmi. És nagyon sz.a.r. lesz, amikor időskorodban eszedbe jut, hogy szerettél volna ezt vagy azt tenni, de nem merted. Szolga leszel (direkt nem beosztottat írtam).

Míg ha most elviseled ezeket a rossz pillanatokat, később a sikereidet dícsérik ugyanezek a senkik, akik most kritizálnak. De legalábbis azt mondanák: Ezt nem gondoltam volna rólad.

És én sem ok nélkül fizettem ki egy talicska pénzt képzettségre ÉS bátorságszerzésre (ez volt a drágább), mert nem akartam az lenni, mint ami voltam (akkor inkább a halál, mint az a senki és az öngyűlölete, ami nekem volt). És már jó úton vagyok.

Csinálj, amit akarsz, Kérdező! Kiléptem.

2019. szept. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Attól, hogy leteszek egy érettségit meg ugyanúgy egy senki maradnék, mint most. Attól meg nem félek, hogy mi lesz majd, ha idős leszek, én nem fogom az megélni.
2019. szept. 2. 14:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!