Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek mások véleményétő...

Nagyon félek mások véleményétől, pedig szeretném ezt a dolgot. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Lényeg, hogy van egy dolog, amit nagyon szeretnék, viszont tudom, biztos vagyok benne, hogy a család minden tagja furcsán nézne rám ezért. És itt most nem a szüleimre gondolok, ők még nem zavarná annyira, de elég összetartó család ez. Szüleim testvérei, unokatesók stb. És kb minden egyéb ismerősöm is, minimum furcsa szemmel nézne rám ez miatt, de lehet meg is szolnának. Eléggé kellemetlen szituációk alakulhatnak ki ebből, ha megteszem, viszont nagyon szeretném. Szerintetek mit tegyek? Ne tegyem meg, azért, hogy elkerüljem a kellemetlen pillanatokat, vagy próbáljak meg nem foglalkozni velük?
2019. szept. 1. 09:46
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
" De nyilván mindenki hülyének nézne, hogy 22 23 éves fejjel még mit keresek én az iskolában. " Miért néznének hülyének? Remek dolog hogy tanulnál :)
2019. szept. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Lehet meglepetésként fog érni, de sok-sok ember létezik, aki 30-40-50 évesen is tanul (munka mellett, vagy anélkül), időnként pályát módosít, élete során többször is lehet sikeres, vagy kevésbé sikeres, de ha másoknak akarsz megfelelni, akkor az nagy gond. Én pl most is folyamatosan tanulok, pedig már elmúltam 50 éves.
2019. szept. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid belegyeztek,akkor most mi a probléma?Képzeld a tanulás minden korban megfelelõ.
2019. szept. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Kérdező: "Ne tegyem meg, azért, hogy elkerüljem a kellemetlen pillanatokat, ..." Ezt neee!!! A gyávaságod miatti szégyen önmagad előtt tovább rontaná az önbecsülésedet napról-napra. Sosem múló tályogként maradna benned. És úgy jársz, mint ennek a kölyöknek az apja: https://www.youtube.com/watch?v=cRyun8JCIuI. Fáj, de állj ellen a világnak! Csináld, amit akarsz!

Ha te ennyire be vagy fosva mindenkinek a véleményétől, akkor 1. neked valamiféle megfelelési kényszered van (ezt nagy/szülők szokták elcseszni, amikor a gyereket folyton lekussolják, lecseszik, érvénytelenítik az érzéseit stb.), vagy 2. valamikor egy-több alkalommal nagyon megszégyenítettek (nem biztos, hogy emlékszel).

Mielőtt több idődet cseszed el a görcsölésssel, menj el pszichoterápiára, ahol segítenek neked ezt gyorsabban (és persze drágábban) feldolgozni, mint magadban tennéd. Nem éi meg totojázni, amikor most az Életet élvezni, a lányokat/fiúkat hajkurászni kellene.

2019. szept. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
85%
Már megint egy pszichiátriai eset. Az ember természetesen legyen tisztában mindenek előtt saját képességeivel, tisztelje a környezetét, de egy magabiztos ember képes felmérni előre a környezet várható reakcióját és saját igazában bízva képes is megfelelően kezelni a környezet esetleges negatív reakcióit. A megfelelési kényszer a labilis személyiségre jellemző.
2019. szept. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám 42 évesen érettségizett le munka mellett. Olyan büszke vagyok rá még most is. Esetleg próbáld meg részmunkaidős meló mellett. Így mindenki boldog lesz.
2019. szept. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan nekifoghatsz,nem ciki ennyi idősen tanúlni.Jobb későn mint soha.

Ja,és magasról tegyél a rokonok véleményére.

2019. szept. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak bántani, de szerintem az a durva, hogy még egy anonim oldalra se merted leírni, hogy tanulni szeretnél, úgy kellett kihúzni belőled. Pedig a tanulás sosem szégyen, a párom is harminchoz közel futott neki másodszorra a diplomának. Nekem a leírásodból az jött le, mintha valami nagyon gáz dologra készülnél, közben végig a tanulásról volt szó, hát ez megdöbbentett! A tanulással megalapozod a jövődet, és te a jövődet tennéd kockára ilyen butuska félelem miatt. Ne haragudj a szóhasználatért, de ezt nem tudom máshogy hívni. Menjél el tanulni, és ne érdekeljen mások véleménye! Fiatalabb koromban én sem tudtam, hogy mivel szeretnék foglalkozni, rossz pályát választottam, és menet közben döbbentem rá. Sajnos irányt kellett változtatnom, és ennek jó pár évig ittam a levét! Mindig azt gondoltam, szerencsés az, aki tudja mivel szeretne foglalkozni, szerintem te is szerencsés vagy, ne szalaszd el az alkalmat! A jövődért meg kell dolgozni. Jót fog tenni az önbizalmadnak.


Amúgy ismerek olyan fiatal lányt, aki gyárban dolgozik, nagyon kevés pénzért, és elég rossz körülmények között, és büszke rá, hogy ő legalább dolgozok, és basszuskulcs lenézi az unokanővérét aki késve teszi le az érettségit, és "otthon mereszti", míg a szülei eltartják. Hát én kibuktam ezen, amikor meghallottam, szerintem az irígység beszélt belőle, vagy a butaság, nem tudom...

2019. szept. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű a helyzet. Létezik olyan, hogy dolgozók gimnáziuma. Ez kifejezetten olyan felnőtteknek van, akik már dolgoznak és mellette szeretnék megszerezni az érettségit, amit addig nem sikerült. Ezzel még tiszteletet is "követelhetsz" magadnak a rokonságtól, hiszen munka MELLETT és nem helyett tanulsz, nem eltartatod magad, hanem hozzájárulsz a családi büdzséhez plusz még képezed is magad. Ez becsülendő dolog. Próbálkozz ezzel, ha már mindenképpen számít a mások véleménye.
2019. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

XD ez a nagy gondod???


42 éves vagyok, idén újra iskolába megyek

2019. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!