Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha te is, és a vőlegényed is...

Ha te is, és a vőlegényed is dr lenne, hogy vennéd fel a nevét?

Figyelt kérdés
Szeretem a saját nevem, az identitásomhoz tartozik, így teljesen elhagyni a vezetéknevem nem tudnám. A kotojeles verzió tetszik leginkább, de kicsit hosszúnak talalom(mindkét vezetéknev 6 betű+Dr), és lehet hogy kissé túl divatos. A -né változat távol áll tőlem, picit öregesnek hat, nem tudok vele azonosulni, plusz akkor két Dr lenne a nevemben ami már túlzás. Vőlegényem rokonságában szokás atvenni a csaladnevet, a női sajátot pedig elhagyni, de nekem így olyan mintha testvérek lennénk 😀 Ha teljesen maradok a saját nevemen, akkor semmi nem utal arra hogy férjezett vagyok. Ti a helyemben mit választanátok?
2019. okt. 22. 09:49
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
68%

Rokonságban így vette fel


Dr. Nagyné Dr. Kiss Kitty

2019. okt. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
0%
@30 Szia, Lilla vagyok, én leszek a kezelőorvosod. Szerintem ebből is kiderül. 30 éves korom előtt vezettem 100+ fős osztályt egy 30k főt alkalmaző multinál, de eszembe nem jutott volna osztályvezetőként bemutatkozni, ha kérdezték, mit dolgozom. Mindegy, sosem fogom megérteni ezeket a hatalmi struktúrákat.
2019. okt. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
70%

#32 Az a baj, hogy nagyon progresszíveket szeretnél mondani, miközben nem igazán van fogalmad a magyar egészségügyben megforduló betegek összetételéről, a kommunikáció céljáról és eszközeiről.


Már ott el van szúrva, hogy tegeződsz - mielőtt belekezdesz, két határral odébb sem fogod helyből letegezni a beteget (ahol megfordultam vendégként a szamócát sem érő doktorimmal), ugyanis ez az irányába mutató tiszteletlenség. Lehet a multis kollégákkal egy-egy beb.szós csapatépítés után ez tökéletesen működik, vagy a korosztályodba tartozó kliensekkel, de hogy az idős és konzervatív klienseket te nem tegezhetted, az teljesen biztos, ugyanis a mi kultúrkörünkben ez egyáltalán nem szokás és elfogadott.


Attól hogy doktorként mutatkozom be egy releváns(!) szituációban, még nem rendelem magam alá a beteget, mivel pontosan ugyanazt fejezem ki, amit a másik mondattal, csak egy másik úton. Ha valakiből ez ellenérzést vált ki, ott nem az orvos/jogász/fogorvos/tudfokozattal rendelkező személy oldalán van a hiba... Nem is szokott, szerencsére.

2019. okt. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
40%
@33 Igazad, van, félreérthetően fogalmaztam, ugyanezt lehet magázva is, de a lényegen nem változtat. Személy szerint igyekszem minden szituációban tegeződni (nem csak multis fekvehányásokon), de magázódásban sem érzem szükségét a dolognak.
2019. okt. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!