Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha te is, és a vőlegényed is...

Ha te is, és a vőlegényed is dr lenne, hogy vennéd fel a nevét?

Figyelt kérdés
Szeretem a saját nevem, az identitásomhoz tartozik, így teljesen elhagyni a vezetéknevem nem tudnám. A kotojeles verzió tetszik leginkább, de kicsit hosszúnak talalom(mindkét vezetéknev 6 betű+Dr), és lehet hogy kissé túl divatos. A -né változat távol áll tőlem, picit öregesnek hat, nem tudok vele azonosulni, plusz akkor két Dr lenne a nevemben ami már túlzás. Vőlegényem rokonságában szokás atvenni a csaladnevet, a női sajátot pedig elhagyni, de nekem így olyan mintha testvérek lennénk 😀 Ha teljesen maradok a saját nevemen, akkor semmi nem utal arra hogy férjezett vagyok. Ti a helyemben mit választanátok?
2019. okt. 22. 09:49
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy mennyire érintené a munkámat a névváltoztatás.

Jelenlegi párom is Dr, én pont emiatt, ha oda jutunk, lecserélném a vezetéknevem az övére, mert a kötőjeles nem én vagyok, a NÉ verziókban meg viselnem kéne a Dr-ját, de az az övé :)

2019. okt. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Én büszkén viselném a 2 Dr-t, akinek nem tetszik és hivalkodónak gondol, az csinálja utánatok. :) Sok boldogságot! :)
2019. okt. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Én felvettem a férjem vezetéknevét, tehát a te példád szerint dr. Kiss Éva vagyok.
2019. okt. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
77%

Maradtam a sajat nevemen

Esetleg a ferj felveheti a tiedet ...

2019. okt. 23. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
18%

Azzal számolj, hogy a magyar rendszer totál csőd, és el fogod "veszíteni" a doktori címet a férjed nevének felvételével. Nekem van légypiszok a nevemben, vagyis csak volt, hála a kormányablakok informatikai rendszerének, már "csak" a születési nevemben van. Kötőjelesen vettem fel a férjem nevét, azóta Kiss-Nagy Éva vagyok dr. nélkül, születési nevem dr. Nagy Éva... A kötőjeles verziónál a férjed dr. címét nem tudod felvenni, ergo elveszíted az összes doktort. A "-né" verziónál nem tudom hogy van, de nem lennék meglepve, ha ugyanez lenne a helyzet.


Viszont ez teljesen mindegy, mert ha praktizálsz, akkor az ajtódra bármilyen formában kiírhatod a neved. Van idős kolléganő, aki a leánykori nevén dolgozik (dr. Nagy Éva), és kiderült, hogy az irataiban egyébként Kiss Jánosné :) A kutya nem nézi...


Egyébként meg hiába pontoztátok le az előző válaszolók egyikét, a privát életben kulturált ember nem mutatkozik be doktorként, csak ahol funkciója van, tehát a betegeknek vagy ügyfélnek. Az ismerősi körömben rendszerint a marha büszke anyukák és feleségek használják a párjuk/gyerekük doktori címét a privát életben. De ők nagybetűvel ejtik :)

2019. okt. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
71%

Dr Kiss-Nagy Éva.



Ott a doktor is, saját neved, párod neve is.eg van oldva. És hülyén se néz ki a 2 dr.

2019. okt. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem itt az a lényeg, amit Te akarsz, nem mások. Ha most engedsz a rokonok elvárásainak, később is ez lesz.
2019. okt. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%
#25-ös vagyok. Nem nagyon szokott érdekelni a pontozás, de nem tudom mi nem tetszett a válaszomon. Az, hogy leírtam egy valóban létező informatikai hibát (kötőjeles verziónál tuti van), az hogy leírtam hogy az iratokban szereplő néven kívül mást is lehet használni, vagy hogy közöltem, mi az illem/szokás a doktori címmel rendelkezők között?
2019. okt. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
6%
@25 Egy rendes klinikán az orvos bemutatkozik a keresztnevén, oszt kész. Nem vagyok hajlandó doktorurazni senkit, a Horthy-kornak vége, meg jobbágy sem vagyok. A foglalkozási doktori címek eleve viccesek, lévén tudományos tevékenység nélkül járnak, két határral arrébb már egy kalap szamócát nem érnek :)
2019. okt. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
63%

#29 Senki nem beszélt doktorurazásról/nőzésről, csak egy kórházban bemutatkozásnál a doktor kiejtésével megelőztem azt a megalázó helyzetet, hogy a páciens rácsodálkozik a 17 éves kislányfejemre, hogy én leszek a kezelőorvosa. (Így is rácsodálkozik, de nem kerül kimondásra.)


A tudományos fokozatomtól meg egy disszertációnyira vagyok, köszönöm érdeklődésed.

2019. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!