Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha te is, és a vőlegényed is...

Ha te is, és a vőlegényed is dr lenne, hogy vennéd fel a nevét?

Figyelt kérdés
Szeretem a saját nevem, az identitásomhoz tartozik, így teljesen elhagyni a vezetéknevem nem tudnám. A kotojeles verzió tetszik leginkább, de kicsit hosszúnak talalom(mindkét vezetéknev 6 betű+Dr), és lehet hogy kissé túl divatos. A -né változat távol áll tőlem, picit öregesnek hat, nem tudok vele azonosulni, plusz akkor két Dr lenne a nevemben ami már túlzás. Vőlegényem rokonságában szokás atvenni a csaladnevet, a női sajátot pedig elhagyni, de nekem így olyan mintha testvérek lennénk 😀 Ha teljesen maradok a saját nevemen, akkor semmi nem utal arra hogy férjezett vagyok. Ti a helyemben mit választanátok?
2019. okt. 22. 09:49
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
95%

Nem hivalkodó a két dr. Sok jogász vagy orvos házaspár van. Pl. én ismerek egy hölgyet, aki közjegyző, férje bíró. A közjegyző neve (kint van a cégtábláján): Dr. Szöllősiné Dr. Székely Stefánia. Együtt él vele évtizedek óta.

Amikor távoli rokonoknak, új ismerősöknek bemutatkoztok, amúgy se mondanád a doktorokat. Hivatalos helyen meg nincs hivalkodó vagy nem hivalkodó név.

2019. okt. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok! Te pedig, kedves 10es, látom te az a típus vagy aki az élő fába is beleköt. Én a való életben is sokat mosolygok, így ez az írásképemre is kihat.Ha emiatt butuska vagyok, hat legyen! Javaslom néha te is mosolyogj egyet, hidd el, jó dolog 🙂🙂🙂🙂🙂🙂
2019. okt. 22. 10:13
 13/34 anonim ***** válasza:
97%

Ha az a verzió van hogy dr. Kiss-Nagy Éva akkor ott az nem a férj doktori címe. Nekem ez a szimpi.

Az anyós meg a szülők nyomását hagyd figyelmen kívül, ez a te neved, neked kell viselned évtizedekig.

De (és tudom hogy erre nem gondol ilyenkor az ember) mi lesz ha elváltok és a te karriered a férjezett neveddel van felépítve? Nem tudom milyen doktor vagy, de ha mondjuk kutatóbiológus, akkor a publikációidon átírod a nevet? Vagy az ügyvédi praxisodban megváltoztatod a bélyegződ és mindent?

Szerintem nagyon gyakori nőknél aki dr, hogy nem veszi fel a férj nevét.

A gyerekek majd csak a férjed nevét kapják vagy kötőjellel a tiedet is? Mert ha utóbbi, akkor te is válaszd azt.

2019. okt. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
97%
Nekem van férfi ismerősöm aki a felesége családnevét vette fel 🙂 pedig nem szebb vagy ritkább az övénél.
2019. okt. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
94%
Azt vedd fel,amelyik neked tetszik és ne foglalkozz más véleményével,ha a pároddal meg tudtok egyezni.
2019. okt. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonymousreview60 ***** válasza:
94%
Örökbecsű példa, etalon: dr. G. Nagyné dr. Maczó Ágnes.
2019. okt. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem a leghivatalosabb helyeket leszámítva mindig szánalmas használni a doktori címet, ennél már csak a férj nevét felvenni gázabb. Mondom ezt férfiként. Tartsd meg a neved, legalább az értelmiség kezdje már el lebontani ezt az idióta hagyományt.
2019. okt. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
55%
Miért lenne szánalmas és idióta hagyomány? Ha neked is lenne doktori címed, nem így gondolkodnál. Miért kéne eltitkolni v szégyellni azt,amiért megdolgozott?
2019. okt. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
42%

"Nekem a Dr. Kissné Dr. Nagy Éva verzió tetszik."


Ha pl. ezt látnám kiírva egy rendelő ajtaján, rögtön azt kérdezném, hogy ma melyikőjük rendel a kettő közül?

:)

2019. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 Metionin ***** válasza:
48%
Én sehogy de a helyedben a Dr. Kiss-Nagy Gizella verziót választanám. Én úgy vagyok vele, hogy elég egy Dr-t beletenni, a sajátodat.
2019. okt. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!