Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megérdemelte...

Szerintetek megérdemelte unokaöcséim a pofont? Hogy mondhatnám meg az anyjuknak, hogy össze-vissza hazudnak és én nem tehettem mást?

Figyelt kérdés

Tegnap délután átjöttek a nénikém és az ikrei. Azt mondták, hogy menjek le velük ki az udvarra játszani. Amúgy se vagyok velük olyan jó kapcsolatban, mert nagyon flegmák, ritkán látom őket (szerencsére) és a korukhoz képest (12) már nagyon csúnyán beszélnek. Az a lényeg, hogy lementem velük és persze nem játszani akartak, kiflegmáztak megint meg sértegettek és dobáltak kavicsokkal.

Ott verték ki a biztosítékot nálam, amikor azt mondták nekem hogy "gyere dagadt g'ci" "mekkora egy dagadt állat vagy". Erre olyan ideges lettem, hogy lekevertem mind a kettőnek két pofont. Utána azonnal felrohantak az anyjukhoz és el kezdtek sírni meg hisztizni, hogy "megvert minket játék közben OK nélkül"

Én azt hittem hogy ott elsüllyedek szégyenemben, nem tudtam szóhoz jutni. Próbáltam utána menteni a menthetőt, de persze kiknek adtak igazat: az ikreknek, mert ők a fiatalabbak.

Sajnos az anyjuk nem képes belátni, hogy a gyerekei félre lettek nevelve, elkényeztetett, semmirekellő törpék. Nem beszélve arról, hogy mindig a legdrágábbat veszi meg nekik, a 300ezres telefonjuk mind a 2nek és még sorolhatnám.

Még a saját anyám se hisz nekem, de szerencsére a húgom igen, mert látta az esetet, de neki se hisznek. Azt mondták, hogy hazudunk és ez nagyon rossz dolog. Már komolyan mondom nem tudom, hogy mi tévő legyek! Az egész család mérges most rám, mert azt mondta a nénikém.

Szerintetek hogy kellett volna cselekednem? Tudom, hogy ez nem elfogadható viselkedés részemről, mert még csak 17 vagyok, de nem tudtam mást csinálni. És még ÉN kérjek bocsánatot az ikrektől... El is mentem onnét jó messzire inkább. A bocsánatomat meg várhatják.



2019. okt. 29. 07:34
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 A kérdező kommentje:

#19: Köszönöm szépen ezeket a gondolatokat!

Valószínűleg a te gyerekeidnek megfelelő magatartásuk ellenben az unokaöcséimnek.

Ha Ön került volna ebben a helyzetben mit cselekedett volna? Nem rosszindulatúságból mondom, de azért megvan mindennek a határa!

Én az ikrekkel végig tisztelettudóan, kedvesen viselkedtem, csak nálam már kihúzták a gyufát ezekkel a szövegekkel és a kavicsdobálással.

Ön szerint normális viselkedés az, hogy egy korbeli lányt kavicsokkal dobálják!?

Már elegünk van az ikrek csínytevésükből, de nem sokára jön nekik a fekete leves, kitartunk a húgommal és megkapják a megérdemelt büntetést.

2019. okt. 29. 10:18
 22/64 anonim ***** válasza:
96%

Ha a Kérdező visszaszól, akkor meg azért futnak fel sírva, mert "ok nélkül" csúfolja őket...


A normális, nyugodt hangnem pedig általában nem használ. Nekik az a céljuk, hogy felhúzzanak (a "dagadt" pedig elég fájó pont lehet egy duci embernél, gondolom rátapintottak egy gyenge pontra)


Az erőszakosság ellen vagyok, de sajnos néha tényleg csak a tapasztalat mutatja meg az ilyen gonosz kölyköknek, hogy miért is nem szabad a konnektorba pisilni.

2019. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
95%

A kavicsdobálás pedig ki is ment a fejemből.


Kezdjük azzal, hogy az akkor is fáj, ha nem izomból csinálják. De ha a szemeden találnak el, az katasztrófa lenne. (Ha szemüveges vagy, akkor az még el is törik, ami nem olcsó mulatság... gondolom a kölyköknek hála mindenki azt hinné, te magad ejtetted le)


Szándékosan húztak fel, olyan szöveggel amiről jól tudják, hogy felidegesít.


Gondolom az volt a szándékuk, hogy sírj, mert az oaaaan ciki neked, és olyan vicces nekik...


Hát, benézték :)

2019. okt. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
2%

Mondtam én, hogy nem vagy elég intelligens, ráadásul még közveszélyes is vagy, miután bosszút forralsz.


Vigyázz, a bosszú bosszút szül.


Azok, akik itt azzal biztatnak, hogy jól tetted, hogy felpofoztad az ikreket, hát nagyon rossz úton járnak.


Én a helyedben nem a bosszún törném a fejem, hanem inkább azon dolgoznák, hogy tudjam kezelni a rosszindulatú embereket.


De végül is a te életed, de azért abba nyugodj bele hogy minden pofont amit kiosztasz, azt kamatostól kapod majd vissza az életben.


Békesség!

2019. okt. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen jogos volt amit tettél. Sajnos a legtöbb helyen ma már az a szokás, hogy a gyereket babusgatni kell, és nem szabad rászólni, csak ez rohadtul nem így kellene. Nem kell verni őket szó se róla, de vannak szabályok amiket be kell tartani. Előszőr szólni kell, hogy ne és ha tegyük fel azt mondod, hogy ha legközelebb nyakonvágod ha csinálja, akkor ha csinálja tényleg meg kell tenni, különben csak "ígérgetésnek" fogja venni és folytatni fogja ugyanúgy, de 2x-3x ezt "eljátsza", utánna tudni fogja, hogy nem érdemes folytatni. Én se vagyk sokkal idősebb tőled, és én így mondom ezt. Én gyerekkoromban nem nagyon kaptam, de ha "megígérték" a nyakast, akkor megkaptam és azt mondom, hogy jól is tették szüleim, mégse lettem egy pszichopata verekedős. Hát igen ma nagyon sok fiatal el van kényesztetve, de tisztelet a kivételnek, mert van.(hát..ők nem azok mindenbizonnyal). Elég elszomorító, mikor az embernek már a saját családja se hiszi el ha mond, főleg ha nem egy "hazudós" fajta. Én a helyedben ugyanígy cselekednék legközelebbis, ha ilyen lenne, persze előtte szólj, és csak akkor suhintsd meg a kezed ha folytatják, legalábbis szerintem. Nem a te dolgod ugyan nevelni őket, hanem a szülei dolga lett volna, de ami jár az jár. Természetes nem kell túl nagy erőt vinni bele, de érezzék, hogy "ezt" nem kéne. Ha meg ezek után is folytatják, akkor meg meglehet mondani a szüleiknek, hogy nem kívánsz rájuk vigyázni VAGY legközelebb, ha kérnek majd "véletlen" nem érsz rá.
2019. okt. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
92%

#20


Az egy dolog, ha valaki poénból odaszól a másiknak, hogy "te dagadt".

Ehhez persze jóban kell lenni a másikkal, egyértelműen poénból kell mondani, illetve tudni kell a másik természetét - valaki abszolút nem sértődős, akár saját maga is jókat poénkodik a saját testsúlyával, mert elfogadja magát úgy.


Nnna.


Adott egy ikerpár és az unokatesójuk. Ritkán találkoznak, nincs szoros kapcsolat közöttük.


Ezek nem baráti poénkodásból "becézgették" az unokatestvérüket - egyértelműen a sértés volt a cél, bántóan mondták.


A Kérdező pedig egy 17 éves kamasz, ráadásul lány.

Lehet, hogy kissé duci. Lehet, hogy eléggé duci. Vagy átlagos testalkatú, de aggódik hogy meghízik.

Ebben a korban különösen aggódnak a tinik a súlyuk miatt, szóval ha nem tudnak személyesebb sértést kideríteni, akkor a kövérezés általában biztosan beválik (Mondjuk felnőttkorban is sokat problémáznak a nők a testsúlyukkal. Én is nő vagyok, a környezetemben is ezt tapasztalom)


A Kérdező pedig nem vadállat módjára vetette rá magát az ikrekre, amint meglátta őket :D


Azok kezdték a verbális ("dagadt g**i!") és a fizikai (kődobálás) bántalmazást.


A Kérdező eleinte megpróbálta felnőttként megoldani a dolgot, de nem sikerült.


Ekkor telt be nála a pohár, és elcsattant két-két pofon. Nem törte el a karjukat, nem püfölte őket, kaptak fejenként 2 db pofont.

(vagy kettő pofont osztott el a két gyerek között, nem egyértelmű a szövegből, de nem is fontos)


Életemben nem pofoztam meg senkit, de a kölykök tetteit olvasva bizsereg a kezem.


Szerintem jó is, hogy megtapasztalták - a tetteknek következményei vannak.


Gondolom azt hitték, hogy "érinthetetlenek", bünti nélkül csinálhatnak azt, amit akarnak. Hát nem.


Húgod videózhatott volna, de ezt utólag már nem teheti meg. Legközelebb, ha megint ilyen helyzetbe kerülsz, akkor csináljon "lesivideót"


Apropó, az udvaron nincs kamera? Vagy valamelyik szomszéd nem volt kint, aki téged igazolna?


Anyukáddal pedig mindenképpen beszélj, hogy miért nem hisz neked. Mégiscsak az anyukád, születésed óta ismer.

Te pedig - a leírás alapján - nagyon rendes, jól nevelt lánynak tűnsz :) Biztos nagyon megbízható vagy, nem lenne oka kételkedni a szavadban.

Pláne ha a húgod is alátámasztja. Gondolom őbenne is lehetne annyi hite, hogy az igazságot mondja, nem pedig csak testvéri kötelességből falaz neked.

2019. okt. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
95%

"hanem inkább azon dolgoznák, hogy tudjam kezelni a rosszindulatú embereket."


"Sajnos majd fél órás csesztetés után ezt a hatást keltették nálam, sajnos elcsattantak a pofonok. Akármilyen nyugodt voltam én és a húgom is nem voltak képesek abba hagyni a rosszalkodást."


Próbálj már meg két rosszindulatú, neveletlen kölyköt leállítani úgy, hogy nekik feltett szándékuk, hogy téged megríkassanak. Úgy, hogy te 17 éves lány vagy, akit leküldtek bébiszitterkedni az akaratod ellenére, és senki sem áll a te oldaladon a húgodon kívül.


Nyilván nem az első beszólásra kaptak egy-egy gyomrost.

2019. okt. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszadó: KAMERA!!!!!! Köszi a figyelmeztetést, a szomszédnak van kamerája!!!!!!!!!! Szerencsére a hangokat is felveszi és szerintem felvette a tegnapi eseményt!!

Köszi így előre is, délután átmegyünk hozzá apukámmal. Apa hisz nekem és ez nagy segítség lesz tőle.

2019. okt. 29. 10:52
 29/64 anonim ***** válasza:
7%
Egyébként ekkora hajcühőt nem kellene sztem keríteni ennek, még ha igazad is van, szerintem nem éri meg ezért kamerát/videót megnézni, mindeestre te tudod.
2019. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
95%

#29 Dehogynem.


A szomszédnak nem nagy fáradság, percek alatt elő tudja keresni a videóanyagot.


A Kérdező pedig be tudja bizonyítani, hogy igaza volt.

Ez egyrészt segít abban, hogy rendezhesse a viszonyt az anyjával (aki elhitte, hogy hazudik a lánya, nem az ő oldalát fogta)

Másrészt az ikrek szülei is megláthatják, milyenek is valójában az ő kis "tündérbogarai" miket is művelnek a tudtukon kívül, és elkezdhetik a korrigálást. Végre megnevelik őket.

2019. okt. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!