Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megérdemelte...

Szerintetek megérdemelte unokaöcséim a pofont? Hogy mondhatnám meg az anyjuknak, hogy össze-vissza hazudnak és én nem tehettem mást?

Figyelt kérdés

Tegnap délután átjöttek a nénikém és az ikrei. Azt mondták, hogy menjek le velük ki az udvarra játszani. Amúgy se vagyok velük olyan jó kapcsolatban, mert nagyon flegmák, ritkán látom őket (szerencsére) és a korukhoz képest (12) már nagyon csúnyán beszélnek. Az a lényeg, hogy lementem velük és persze nem játszani akartak, kiflegmáztak megint meg sértegettek és dobáltak kavicsokkal.

Ott verték ki a biztosítékot nálam, amikor azt mondták nekem hogy "gyere dagadt g'ci" "mekkora egy dagadt állat vagy". Erre olyan ideges lettem, hogy lekevertem mind a kettőnek két pofont. Utána azonnal felrohantak az anyjukhoz és el kezdtek sírni meg hisztizni, hogy "megvert minket játék közben OK nélkül"

Én azt hittem hogy ott elsüllyedek szégyenemben, nem tudtam szóhoz jutni. Próbáltam utána menteni a menthetőt, de persze kiknek adtak igazat: az ikreknek, mert ők a fiatalabbak.

Sajnos az anyjuk nem képes belátni, hogy a gyerekei félre lettek nevelve, elkényeztetett, semmirekellő törpék. Nem beszélve arról, hogy mindig a legdrágábbat veszi meg nekik, a 300ezres telefonjuk mind a 2nek és még sorolhatnám.

Még a saját anyám se hisz nekem, de szerencsére a húgom igen, mert látta az esetet, de neki se hisznek. Azt mondták, hogy hazudunk és ez nagyon rossz dolog. Már komolyan mondom nem tudom, hogy mi tévő legyek! Az egész család mérges most rám, mert azt mondta a nénikém.

Szerintetek hogy kellett volna cselekednem? Tudom, hogy ez nem elfogadható viselkedés részemről, mert még csak 17 vagyok, de nem tudtam mást csinálni. És még ÉN kérjek bocsánatot az ikrektől... El is mentem onnét jó messzire inkább. A bocsánatomat meg várhatják.



2019. okt. 29. 07:34
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
96%
A kővel dobálás szerintem elég fizikai inzultus.
2019. okt. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
96%

#40 Az megvan, hogy lány? :D


És hogy az ikrek kavicsokkal dobálták (mi van, ha eltalálják a szemét, vagy eltörik a szemüvegét, ha van?)


Azt is leírta a Kérdező, hogy fél órán át tűrte ezt a bánásmódot, illetve próbálta türelmesen, nyugodtan kezelni a helyzetet.


Aztán betelt a pohár. Nem is csodálom.

2019. okt. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
96%

Ó, szegény kis árva lelkek, akiket egy 5 évvel idősebb lány felpofozott! Biztosan 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvedtek, a kis ártatlanok... Ráadásul még túlerőben is volt (1 a 2 ellen), gondolom évek alatt jól kigyúrta magát... :D

Ez most biztosan rosszul esett nekik (de inkább az egójuknak és jól meglepődtek, hogy valaki szembe mer velük szállni), de megérdemelték. Én nagyon béketűrő ember vagyok, de megértelek, hogy eleged lett és nem tudtad visszatartani.

Hogy mit tennék ezután, jó kérdés. Szerintem bocsánatot kérnék, de mindenki előtt úgy, hogy mindenki értse, mit is gondolok valójában. Pl. "Ne haragudjatok, hogy megpofoztalak titeket. Hagynom kellett volna, hogy undorítóan beszéljetek velem és sértegessetek, és kavicsokkal dobáljatok. Tudjátok mit, engesztelésképpen menjünk ki az udvarra, keressünk pár fél téglát és dobáljatok meg, de ne felejtsetek el közben káromkodni sem! Az lesz ám a jó móka!"

Szerencse, hogy apukád és a húgod hisz neked, úgy látszik, jobban ismernek, mint az anyukád.

2019. okt. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
2%

#19-es vagyok


A 17 éves leánynak nem volt annyi sütnivalója, hogy labdázzon, tollasozzon, frizbizzen vagy legalább barkochbázzon a fiúkkal. Nem, ő inkább passzívan, lekezelően, flegma arckifejezéssel szemlélte az (általa törpéknek nevezett) unokatesóit. Azok érezték a lenézést és a megvetést, amit a leány tekintete, arca, testtartása sugárzott és beindult a srácoknál a védekező mechanizmus.

És mivel ellenséget láttak benne, gúnyolni, majd dobálni kezdték (egyébként nagyon helytelenül) de el is mehettek volna az anyjuknak szólni, ha elég intelligensek a fiúk és elmondhatták volna hogy a nagylány nem foglalkozik velük, gúnyosan, lekezelően néz rájuk és flegmán beszél velük.

És még kismillió verzió létezik...

A lánynak semmi baja nem lett (nem is úgy dobálták, mert ha két 5.-6.-os fiú nagyon meg akar dobálni valakit akkor meg is teszik, de tudjuk nem ez történt,) hanem az itt szentnek kikiáltott kis hölgy akinek a testtömeg index (a saját bevallása szerin is) hagy kívánni valót, nos ártatlan szentnek elsült a keze (4 szer is) és felpofozta a gyerekeket.

Hát akik ennek a kis hölgynek drukkolnak, azoktól kérdezem: mit fog csinálni ezután ez a kis hölgy, ha csúfolni fogják, miután itt igen komoly biztatást kapott egyesektől?

Mit fog csinálni felnőttként?

Akkor hol lesztek majd, amikor a rendőrök viszik majd el bilincsben, garázdaságért testisértésért, stb, stb? És a bíróság elítéli?

Akkor is biztatjátok majd? "Csak így tovább!"

2019. okt. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 A kérdező kommentje:

Na, vannak fejlemények :D

Hát emberek, ami nálunk itt történt... Nagy cirkusz volt!

Meg volt a felvétel, megkaptuk és megnéztük, le is mentettük. Egyértelműen bizonyította a kamera az ikrek flegmázását és a kavicsdobálás is tisztán látszódott!

Anyám nem tudott szóhoz jutni, azonnal felhívta a nővérkéjét, hogy jöjjenek át de azonnal. (kb 20 km-re laknak tőlünk)

Először a nénikém ordítozott velem, hogy milyen egy "hányadék" ember vagyok, a család nagy szégyene vagyok és az ikrek még BŐGTEK is. "anyu, ne hagyd hogy megint megverjen!"

Aztán mondtuk nekik hogy van egy kis videófelvétel, amit anyutoknak szántunk. Persze csak az anyjuk nézte meg addig a gyerekek a kocsiban vártak, mert "állítólag" féltek tőlem.


A nénikém nem tudott szóhoz jutni a videó megnézésénél, elvörösödött, megszeppent,szégyellte magát, hogy ilyen helyzetbe került előttünk, még sírva is fakadt, hogy milyen gyerekei vannak. Aztán a videónézés után azonnal odarohant a kocsijukhoz, kirángatta a kölyköket. Az egész utca hallotta az ordítozást, hallottátok volna, akkor megsüketültetek volna.

Elvette a telefonjukat (ez a kedvenc jelenetem) láttátok volna azt a két sápadt arcú gyereket, és volt utána mit sírniuk, mert szobafogságot is kaptak. Nem lesz nekik internetjük, tv se számítógép.


Persze utána nem győzött elnézést kérni a nénikém a fiúk helyett is és én meg is mondtam, hogy én nem kérem az ikrek bocsánatkérésüket. Nem is ez volt a fő cél, hanem az, hogy az anyjuk jól leszidja őket és végre megismerje őket igazán.


Szerencsére az ügyem "happy and"-re zárult, nincs már konfliktus a nénikémmel, és ezentúl az ikrek TALÁN megjavulnak. Szerintem mostanában nem fogom látni az ikreket. Most már csakis az anyjukon múlik, hogy mikor fognak végre normálisan viselkedni.

Kb. ennyi a történet. És erre örökké fogok emlékezni. Az biztos.


Minden esetre köszönöm a pozitív-negatív visszajelzéseket tőletek! Sokat segítettetek!

2019. okt. 29. 16:11
 46/64 anonim ***** válasza:
93%

#44 Ott voltál és láttad? :D


Jól van, Kérdező, örülök hogy megoldódott :)

2019. okt. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
Gratulálok, Kérdező! Ez szép volt! Örülök, hogy a nagynénédet ilyen viselkedése után szégyenbe hoztad.
2019. okt. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
91%

Én csak most olvasom, nagyon örülök a sztorinak.


Remélem anyukád nézett leginkább magába, hogy nem hitt a lányának.


Amúgy én is meggyepáltam volna a két kis szart. Ha megmondtak volna, akkor kapnak újra, lehetőleg duplán.

És reméltem volna, hogy azért nem jönnek be, mert tényleg félnek tőlem.


Aztán majd elgondolkoznak, hogy tényleg hogy kell társaságban viselkedni.

2019. okt. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
1%
Büszke lehetsz, remélem tudod, hogy ezzel semmivel se vagy előrébb, és csak az egód növelted. Most aztán megmutattad, ez igen. Ezzel rohadtul nem lettél előrébb, csak még jobban fognak utálni téged, valamint ha téged nem is gúnyolnak, majd mást fognak, de nem baj, hisz az nem te vagy, az nem érdekeljen. A pofon teljesen rendjén volt, megérdemelték, de ez a megmutatom a felvételt csak olaj volt a tűzre, de jó látni, hogy ilyen büszke vagy magadra. Így most nem csak te érzed magad kelletlenül a pogon miatt (ha nem így lett volna, nem írtad volna ki a kérdést), hanem mindenki a családba a történtek miatt. Gratulálok, fáj, hogy nagyjából egy korosztály vagyok veled...Várom a lepontózókat, pont lef*som.
2019. okt. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
14%

Ekkora kamut.


A szomszéd megmenti a verekedőt: "realtime" szó szerint kb. "valós idő" kamerarendszer (hangosítva).

Ész megáll és vannak akik ezt benyelik.

2019. okt. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!