Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi félretett pénzed van?...

Mennyi félretett pénzed van? Mire vitted, és hogyan képzeled el az életed?

Figyelt kérdés

Én: 2,5 millió megtakarított pénz, havi bevételem átlag 450ezer körül mozog nettó (hol kevesebb, hol több, vállalkozó vagyok, és kb. egy éve ennyi csak, előtte 2-300 körül mozgott évekig). Max 250 megy megélhetésre, amiből 90 az albérlet (egy szobát bérlek).


32 vagyok, szüleim átlagemberek, átlagbérrel (most már nyugdíjjal), örökségem egy szépen felújított vidéki ház lesz meg legjobb esetben 2 millió. Egy féltestvérem van, de rá nem számíthatok. Párom sincs jelenleg, dolgozom az ügyön, csak nehéz normális értékrendet valló partnert találni, mint ahogy a lakásvásárlás is, ugyanis hitelbe nem szeretném verni magam, pedig enélkül szinte elképzelhetetlennek látom, hogy valaha is legyen saját kuckóm. Külföldön nem dolgoztam még, lehet, hogy meg kellene próbálni. Szakmailag sikeres vagyok, 1-2 munkámat már díjakkal is elismerték, habár ezt többen elmondhatják magukról a munkatársaim közül, médiában dolgozom. Baráti társaságom inkább vidéken van, velük 1-2 hetente találkozom, de Budapesten többnyire magányos vagyok.


Ez nem egy önsajnáló kérdés akar lenni, a véleményetek őszintén érdekel: szerintetek elégedett lehetek-e az elért helyzetemmel, vagy sokkal többet kellene még dolgoznom? Látom magam körül, hogy egyre többen vesznek lakást olyanok is, akik minden pénzüket elbulizzák, hitelt nyakra főre vesznek fel iPad-re, felesleges dolgokra, meg utazásra néhány insta kép kedvéért. Élnek minden tervezés nélkül, mégis minden szinte automatikusan sikerül nekik. Tudom, hogy nem mindenki ilyen - de nagyon sok ilyet látok. Én igyekszem tartalékolni, amit csak lehet, mégsem érzem, hogy nagyon egyről a kettőre jutnék. Mit gondoltok? Ti hol tartotok jelenleg az álmaitok megvalósításával? Kort, nemet minimum írjatok kérlek.



2019. dec. 1. 06:03
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
86%

Nekem hitelre vett lakásom van (az előtte lévő 6m Ft spórolt pénzem lett az önerő). Pénzügyes diplomám van, ezen a területen is dolgozok, valószínűleg azért tudok spórolni, mert erről (is) tanultam (a hitel se ördögtől való, csak okosan kell).


Lehetne jobb is, rosszabb is. Fiatalabb fejjel azt hittem, eddigre talán több vagyonom lesz, de a magyar valóság kellemetlenebb. Örülnék ha lenne férjem és gyerekem, de az egyelőre nincs. Spórolt pénzem annyi van, hogyha kirúgnak, 2 hónapig ellegyek.


28N

2019. dec. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:

10:


"Csak az első bekedzésed olvastam."



Szerintem keress fel egy kisegítő iskolát, mielőtt bármit alapítasz vagy alkalmasnak éreznéd magad arra, hogy embereket vezess.

2019. dec. 1. 18:45
 13/57 anonim ***** válasza:
84%
26 éves vagyok, az összes spórolt pénzem belement a vőlegényemmel közös lakásunk önerejébe. Az életem ezen részével teljesen elégedett vagyok. Sokra sajnos nem vittem, amit tanultam nem szerettem, így váltottam. Munka mellett végzem az egyetemet, pár év múlva bízom benne, hogy én is vállalkozni fogok.
2019. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
36%
8as vagyok, rosszul gondolod. 19 évesen jöttünk össze és mindent együtt teremtettünk meg.
2019. dec. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
74%
8as vagyok még mindig. Egyébként elég érdekes a stílusod. Nem kellene így beszélned az emberekkel. De akkor felveszem én is ezt. 32 éves vagy és egy lyukban laksz? Nem túl jó dolog.. Nincs feleséged, se barátnőd. Szintén nem jó.Gondolom ismered a mondást, hogy 30 felett már csak a maradék szingli. 32 éves vagy, tehát ha normális időben diplomáztál, akkor 9 év alatt 2.5 millió összegyüjtése tudod mi? Nem nagy szám. A 450 netto nem rossz egyedül, de ha gyerekeid lesznek akkor elég kevés. Szóval nem vagy egy nagy szám barátom, hogy így lenézz másokat.
2019. dec. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
85%
34 éves nő vagyok, ingatlanokkal foglalkozok, 4 saját lakásom és kb. 15 millo félretett pénzem van, emellett egyéb vagyontargyak, autó, 2 drága óra, antikvitások. Jókor szálltam be anno az ingatlanfejlesztésbe a Nemetorszagban mwgkeresett penzemmel.
2019. dec. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 A kérdező kommentje:
15: mondjuk ha a társkeresők népszerűségét megnézed vagy bármilyen statisztikát, akkor a 30 feletti "maradék" itthon alsó hangon 1-2 millió embert jelent. A válások száma 60%-os, és ez csak nőni fog. Gyerek nem születik. Én nem nagy lábon, de teljesen önállóan élek, és mellém soha nem fog beköltözni senki olyan hozzád hasonló élősködő, aki kiélvezi a munkám gyümölcsét, majd az én eredményeimmel vergődik mások előtt, mintha ezt ő érte volna el.
2019. dec. 2. 04:02
 18/57 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező! Semmi baj nem volt a kérdéseddel, de a válaszaid alapján egy önző, nagyképű ember korvanalozodik. Nem csoda, hogy nincs barátnőd. Nekem se ilyen pasi lenne az álmom...
2019. dec. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 A kérdező kommentje:

18: tőled ki kérdezte őszintén, hogy milyen pasi lenne az álmod? Szerinted én kötelező módon bárkivel összebútoroznék, és csak azért nincs párom, mert nem tudnék magamnak fogni egy puncit? Vagy simán egy normális értékrendű partnert nem találok? Mit képzelsz magadról, csak neked lehetnek elvárásaid?


Egyébként nézd már meg, hogy aki normálisan ír, annak hogyan válaszoltam, és tedd mellé azt, aki annyival tisztel meg, hogy elolvassa az első sort, aztán okoskodik nettó hülyeségeket, az mégis milyen reakciót érdemel.

2019. dec. 2. 06:16
 20/57 anonim ***** válasza:
35%
15ös vagyok, igen tényleg igazán nagy tisztelettel beszélsz az emberekkel, remek faszi vagy:) 2 diplomám van, és többet keresek mint te, drága barátom, csak nem akartalak megalázni ezzel, szóval az élősködős szöveged sem jött be, de hát ez van. Elhiszem, hogy frusztrált vagy, hogy nem tartasz sehol az életedben. További kellemest.
2019. dec. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!