Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi félretett pénzed van?...

Mennyi félretett pénzed van? Mire vitted, és hogyan képzeled el az életed?

Figyelt kérdés

Én: 2,5 millió megtakarított pénz, havi bevételem átlag 450ezer körül mozog nettó (hol kevesebb, hol több, vállalkozó vagyok, és kb. egy éve ennyi csak, előtte 2-300 körül mozgott évekig). Max 250 megy megélhetésre, amiből 90 az albérlet (egy szobát bérlek).


32 vagyok, szüleim átlagemberek, átlagbérrel (most már nyugdíjjal), örökségem egy szépen felújított vidéki ház lesz meg legjobb esetben 2 millió. Egy féltestvérem van, de rá nem számíthatok. Párom sincs jelenleg, dolgozom az ügyön, csak nehéz normális értékrendet valló partnert találni, mint ahogy a lakásvásárlás is, ugyanis hitelbe nem szeretném verni magam, pedig enélkül szinte elképzelhetetlennek látom, hogy valaha is legyen saját kuckóm. Külföldön nem dolgoztam még, lehet, hogy meg kellene próbálni. Szakmailag sikeres vagyok, 1-2 munkámat már díjakkal is elismerték, habár ezt többen elmondhatják magukról a munkatársaim közül, médiában dolgozom. Baráti társaságom inkább vidéken van, velük 1-2 hetente találkozom, de Budapesten többnyire magányos vagyok.


Ez nem egy önsajnáló kérdés akar lenni, a véleményetek őszintén érdekel: szerintetek elégedett lehetek-e az elért helyzetemmel, vagy sokkal többet kellene még dolgoznom? Látom magam körül, hogy egyre többen vesznek lakást olyanok is, akik minden pénzüket elbulizzák, hitelt nyakra főre vesznek fel iPad-re, felesleges dolgokra, meg utazásra néhány insta kép kedvéért. Élnek minden tervezés nélkül, mégis minden szinte automatikusan sikerül nekik. Tudom, hogy nem mindenki ilyen - de nagyon sok ilyet látok. Én igyekszem tartalékolni, amit csak lehet, mégsem érzem, hogy nagyon egyről a kettőre jutnék. Mit gondoltok? Ti hol tartotok jelenleg az álmaitok megvalósításával? Kort, nemet minimum írjatok kérlek.



2019. dec. 1. 06:03
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként mégis milyen eredményeid vannak? :D 2,5 millió forint és egy albérleti szoba? :D Ne nevettesd már ki magad.
2019. dec. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
61%

Jujj de felbosszantottál, pedig nem is írtam még ide kommentet. "te nő vagy" - pffff....


Képzeld a párom 32 volt mikor összejöttünk. Volt már addigra külföldön, de semmit se tudott felmutatni. Mi kimentünk együtt és EGYÜTT szedtük össze a lakás árát. Ugyanannyit dolgoztam mint ő, ugyanannyi bérért, sőt van hogy többet kerestem... És nő vagyok. Nélkülem nem sokra ment..pedig férfi🙄


Az írásod alapján azt hittem nő vagy, ők rinyálnak ennyit..


Szerintem teljesen átlagosan élsz. Teljesen jó. Talán érdemes elgondolkodni hogyan vehetnél lakást. Ha 250 max a kiadásod, 50ezret "elverhetsz" szórakozásra - pl utazás, és havi 150 mehet megtakarításba. Ja és kicsit vegyél visszább, mert a kommentjeid alapján nagy az arcod..

2019. dec. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:
15: azért érdekes megfigyelni, hogy ami az elején még úgy-ahogy rendben volt, most hirtelen ultragáz lett és szégyelljem magam. Lakásom lehetne vidéken, ha kivenném a lakástakarékot, tehát nem arról van szó, hogy csoró lennék, vagy nem gyarapodom. Az, hogy ki mennyit keres pedig közel sem tükrözi feltétlen a befektett munkát, egyszerűen arról van szó, hogy szerencsés, mert a szakmája keresett. Sok keményen dolgozó embert látok viszonylag alacsony fizetéssel, és sok olyat, amilyen te is lehetsz, hogy a szép két csinos lába miatt megkapja a zsíros fizetést kevés munkával, ami után verheti a nyálát, hogy ő többet keres, mint más.
2019. dec. 2. 12:52
 24/57 A kérdező kommentje:

A kiadásaim így alakulnak: 90 albérlet, 50 a vállalkozói adó, kaja kb. 40, 17 kondibérlet, 10 bkv bérlet, 20 lakástakarék, 6 telefon. Van kb. 20-30 ezrem élni és próbálok legalább 2-300-at félretenni mindig.


Való igaz, hogy sztereotíp vagyok, ezért elnézést kérek abbn az esetben, ha rád nem igazak ezek a feltételezések. Itt arról van szó, hogy nagyon sok féfin csüngő nőt látok, akik aztán verik magukat arra, hogy ők mindent saját pénzből vesznek meg - ami mellett persze semmi kiadásuk nincs, mert az állandó költségek finanszírozva vannak. Ebben tévedhetek is (részben), de ezt látom.

2019. dec. 2. 12:58
 25/57 A kérdező kommentje:
Utóbbit 22-nek írtam.
2019. dec. 2. 12:59
 26/57 anonim ***** válasza:
88%
30 éves leszek, pár hónap és remélhetőleg egy doktori fokozattal a kezemben. Nincs se saját házam, se lakásom, se saját autóm, se gyerekem és átlag alatt keresek. Ettől függetlenül azért elég boldogan éldegélek, bár az itteni válaszok alapján lehet mentális problémáim vannak, hogy ezt így érzem. :D
2019. dec. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
87%

"lehet mentális problémáim vannak, hogy ezt így érzem. :D"

Vagy csak normális értékrended és mellé jó humorérzéked. :)

2019. dec. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:
26: meggyógyíthatnál itt párat :))
2019. dec. 3. 03:34
 29/57 anonim ***** válasza:
73%

25 éves vagyok. Egészségügyben dolgozom. A fizetésem 180-190 ezer között mozog. Még a szüleimmel élek. Van 3 lakástakarék amit fizetek az havonta 60 ezer. A lakástakarék jövőév tavaszán fog lejárni. Közel 4 millió Ft lesz abból. Ami édeskevés egy lakás vásárlásához. A számlámon jelen pillanatban 3 millió megtakarításom van. Az év elején vásároltam egy használt autót, amivel a munkába tudok járni. Ami megkönnyíti a mindennapjaimat, hogy nem kell 3:20-kor felkelnem hogy dolgozni tudjak menni.

Szerettem volna hitel mentesen elképzelni az éltemet, de nyilván ez nem fog megvalósulni. Ennek ellenére teljesen elégedett vagyok az éltemmel. Nem kell semmit megvonni magamtól. Itt gondolok az utazásokra, különböző programokra, ruhákra.

25/N

2019. dec. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
38%

"vásároltam egy használt autót, amivel a munkába tudok járni. Ami megkönnyíti a mindennapjaimat, hogy nem kell 3:20-kor felkelnem hogy dolgozni tudjak menni."

Másik városba jársz dolgozni?

2019. dec. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!