Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi félretett pénzed van?...

Mennyi félretett pénzed van? Mire vitted, és hogyan képzeled el az életed?

Figyelt kérdés

Én: 2,5 millió megtakarított pénz, havi bevételem átlag 450ezer körül mozog nettó (hol kevesebb, hol több, vállalkozó vagyok, és kb. egy éve ennyi csak, előtte 2-300 körül mozgott évekig). Max 250 megy megélhetésre, amiből 90 az albérlet (egy szobát bérlek).


32 vagyok, szüleim átlagemberek, átlagbérrel (most már nyugdíjjal), örökségem egy szépen felújított vidéki ház lesz meg legjobb esetben 2 millió. Egy féltestvérem van, de rá nem számíthatok. Párom sincs jelenleg, dolgozom az ügyön, csak nehéz normális értékrendet valló partnert találni, mint ahogy a lakásvásárlás is, ugyanis hitelbe nem szeretném verni magam, pedig enélkül szinte elképzelhetetlennek látom, hogy valaha is legyen saját kuckóm. Külföldön nem dolgoztam még, lehet, hogy meg kellene próbálni. Szakmailag sikeres vagyok, 1-2 munkámat már díjakkal is elismerték, habár ezt többen elmondhatják magukról a munkatársaim közül, médiában dolgozom. Baráti társaságom inkább vidéken van, velük 1-2 hetente találkozom, de Budapesten többnyire magányos vagyok.


Ez nem egy önsajnáló kérdés akar lenni, a véleményetek őszintén érdekel: szerintetek elégedett lehetek-e az elért helyzetemmel, vagy sokkal többet kellene még dolgoznom? Látom magam körül, hogy egyre többen vesznek lakást olyanok is, akik minden pénzüket elbulizzák, hitelt nyakra főre vesznek fel iPad-re, felesleges dolgokra, meg utazásra néhány insta kép kedvéért. Élnek minden tervezés nélkül, mégis minden szinte automatikusan sikerül nekik. Tudom, hogy nem mindenki ilyen - de nagyon sok ilyet látok. Én igyekszem tartalékolni, amit csak lehet, mégsem érzem, hogy nagyon egyről a kettőre jutnék. Mit gondoltok? Ti hol tartotok jelenleg az álmaitok megvalósításával? Kort, nemet minimum írjatok kérlek.



2019. dec. 1. 06:03
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:
29: nem kell gyakorlatilag megélhetésre költened, mert anyuapu mindennel ellát.
2019. dec. 4. 09:34
 32/57 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, te full irigy vagy. Már azokra is fujolunk akiknek segitenek a szülei elindulni az életben? Képzeld, en kaptam egy lakást a nagyszüleimtől 23 évesen, most ezt szégyellnem kellene??? Csúnya rossz gonosz én, előnnyel indultam
2019. dec. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:
Jó, ez egy elég rosszmájú megjegyzés volt, aláírom. De azért abban talán egyetértünk, hogy nem lenne ilyen boldog élete minimálbérből, utazással, egyebekkel, ha nem kapna otthonról támogatást - konkrétan éhen halna. Amúgy nekem marad kb. ennyi havonta tisztán életre, innen tudom.
2019. dec. 4. 11:58
 34/57 A kérdező kommentje:
És ez nem irigység, ha valakinek ezt dobta a gép hát szerencséje volt, éljen vele. De a képet azért árnyalja annak tekintetében, hogy ki mire arcol (most általában mondom, nem rád).
2019. dec. 4. 12:00
 35/57 anonim ***** válasza:
67%

29-es vagyok. Amiben tudok segítek a szüleimnek. Csinálok nagy bevásárlásokat, főzök, mosok takarítok. Szóval olyan szar gyereknek nem érzem magam, akit a szülei tartanak el. Jövőre már a saját életemet fogom élni, a saját lakásomban. Azért nem sok 26-27 éves mondhatja el a mai világban a saját otthonában él. Ahogy Te sem! 32 évesen dupla olyan fizetéssel mint az enyém, kevesebb megtakarítással. Egy albérletben tengeted az életedet.


30: Igen másik városba járok. Ami 55 km van az otthonomtól.

2019. dec. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 A kérdező kommentje:
35: és erre most arcolsz, hogy lesz saját lakásod? Te teremtetted meg? Én albérletben "tengődöm", mert nem rakták alám, de ha megszerzem egyszer, az 100%-ig az én teljesítményem lesz.
2019. dec. 4. 14:47
 37/57 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom. Te bolond vagy. Nem arcol itt senki rajtad kívül.
2019. dec. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
69%
Én alám sem rakták alám. Szerinted ki dolgozott meg azért a pénzért amit eddig gyűjtöttem? De hiába is magyarázom neked. Ilyen felfogással, még 50 évesen is a bérelt kis szobádban leszel egyedül!
2019. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
100%
Ne is vedd fel, teljesen be van fordulva, mert nem tart sehol az eléte. Egyébként a mai fiatalok többsége nem LTPt fizet, hanem elbulizza a pénzét, úgyhogy becsülendő, hogy 3t is fizetsz. Mi is így kezdtük.
2019. dec. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:

39: "mi is így kezdtük"


te meg a jómunkás magyar emberek, akik szorgos munkával tartanak valahol


(hol is?)

2019. dec. 4. 18:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!