Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi félretett pénzed van?...

Mennyi félretett pénzed van? Mire vitted, és hogyan képzeled el az életed?

Figyelt kérdés

Én: 2,5 millió megtakarított pénz, havi bevételem átlag 450ezer körül mozog nettó (hol kevesebb, hol több, vállalkozó vagyok, és kb. egy éve ennyi csak, előtte 2-300 körül mozgott évekig). Max 250 megy megélhetésre, amiből 90 az albérlet (egy szobát bérlek).


32 vagyok, szüleim átlagemberek, átlagbérrel (most már nyugdíjjal), örökségem egy szépen felújított vidéki ház lesz meg legjobb esetben 2 millió. Egy féltestvérem van, de rá nem számíthatok. Párom sincs jelenleg, dolgozom az ügyön, csak nehéz normális értékrendet valló partnert találni, mint ahogy a lakásvásárlás is, ugyanis hitelbe nem szeretném verni magam, pedig enélkül szinte elképzelhetetlennek látom, hogy valaha is legyen saját kuckóm. Külföldön nem dolgoztam még, lehet, hogy meg kellene próbálni. Szakmailag sikeres vagyok, 1-2 munkámat már díjakkal is elismerték, habár ezt többen elmondhatják magukról a munkatársaim közül, médiában dolgozom. Baráti társaságom inkább vidéken van, velük 1-2 hetente találkozom, de Budapesten többnyire magányos vagyok.


Ez nem egy önsajnáló kérdés akar lenni, a véleményetek őszintén érdekel: szerintetek elégedett lehetek-e az elért helyzetemmel, vagy sokkal többet kellene még dolgoznom? Látom magam körül, hogy egyre többen vesznek lakást olyanok is, akik minden pénzüket elbulizzák, hitelt nyakra főre vesznek fel iPad-re, felesleges dolgokra, meg utazásra néhány insta kép kedvéért. Élnek minden tervezés nélkül, mégis minden szinte automatikusan sikerül nekik. Tudom, hogy nem mindenki ilyen - de nagyon sok ilyet látok. Én igyekszem tartalékolni, amit csak lehet, mégsem érzem, hogy nagyon egyről a kettőre jutnék. Mit gondoltok? Ti hol tartotok jelenleg az álmaitok megvalósításával? Kort, nemet minimum írjatok kérlek.



2019. dec. 1. 06:03
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
Sajnállak :(
2019. dec. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 A kérdező kommentje:
41: nem sajnálsz, csak megpróbálsz lenézni onnan, ahol azonban nem állsz.
2019. dec. 4. 18:42
 43/57 anonim ***** válasza:

"az 100%-ig az én teljesítményem lesz."

Nem, abban is benne lesz, hogy normál családi háttered volt egész gyerekkorodban.

2019. dec. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 A kérdező kommentje:
43: ez így van, viszont akkor azon se tessék felháborodni, ha megemlítem, hogy sokak alá odatolnak mindent, mint ahogy a jövőrelakásomlesz-arcoló esetében. Köszi
2019. dec. 4. 18:58
 45/57 anonim ***** válasza:

"hogy sokak alá odatolnak mindent, mint ahogy a jövőrelakásomlesz-arcoló esetében"



Kérlek mesélj, hogy mi lett "odatolva"?

Szánalmas vagy!

2019. dec. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:
45: nyilván teljesen reális dolog utazgatni, mindent megvenni gond nélkül és jövőre saját lakásba költözni minimálbérből kedves szerény képességű barátom.
2019. dec. 4. 19:45
 47/57 anonim ***** válasza:
100%
Aki Magyarországon minimálbérért dolgozik, az meg is érdemli. Vidéken élő öcsém gimnaziumi vegzettseggel lett területi képviselő, ceges auto, net, telo, 210 netto plusz cafeteria. Es ez videki kisváros. Próbálkozz jobb munkst keresni, fejleszd magad, ha 100 önéletrajzot küldtél el és nem válaszolnak, küldj még 100at. Tenni is kell ám a dolgokért
2019. dec. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 A kérdező kommentje:
47: tenni is kell? Én azt hittem minden magától jön. Azért maradjunk annyiban, hogy az öcséd példája nem mindennapi példa, és a politika sem mondható hétköznapi szakmának, amúgy 210 nettó az nem tudom, szerinted sok?
2019. dec. 6. 12:53
 49/57 anonim ***** válasza:
75%
Egészen addig,míg azt nem írtad az egyik női válaszolónak,hogy biztos nem ő dolgozott meg a házért,autóért,szimpatikusnak találtalak.Utána meg egy nagy tahónak.Már miért ne dolgozhatott volna meg ő?Mi ugyanannyit vittünk a férjemmel a házasságunkba,és majdnem ugyanannyit keresünk.Én kicsit kevesebbet keresek,kb 50 ezerrel,de kevesebbet is dolgozok a munkahelyemen,mint ő időben.Én meg vezetem a háztartást,rendezem a gyereket,intézem az ügyeket,kb,így egálban vagyunk.Nem értem,hogy neked miért egyértelmű,hogy ő nem dolgozott meg a házért,autóért?!
2019. dec. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
A területi képviselő nem politikus te észlény. :D
2019. dec. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!