Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emiatt szemét sógor vagyok?

Emiatt szemét sógor vagyok?

Figyelt kérdés
Használtautó kereskedéssel foglalkozom, többnyire Németországból, és Belgiumból hozok trailerrel autókat. Általában két autót hozok egyszerre, de előfordúlt már, hogy csak egyet sikerült találni. A sógorom megkért, hogy egy alkalommal, mikor csak egy autót fogok hozni, akkor hozzak el neki is egyet saját célra. Utolsó alkalommal jött velem, mikor csak egy autót vettem, és szerette volna, ha még csinálunk egy 800 kilóméteres kitérőt, hogy elhozzunk neki is egy autót. Mondom, hogy oké, de a 800kilómeterre akkor legalább az üzemanyagot fizesse ki, ami 35ezer Ft. Emiatt felháborodott, és sóhernák titulált, amiért pénzt kérek egy aprócska szivességért. Ezekután annyira összeveszünk, hogy már nem is volt hajlandó velem hazajönni németországból, és egy autópálya benzinkútnál kiszált. Ígyhát egyedül jöttem haza, és majd másnap apósom ment érte hazahozni. Most mindenki neheztel rám a családban, amiért magára hagytam egy 19éves fiút külföldön.

2019. dec. 12. 22:23
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
19%

Pár tippet megoszthatnál, mármint a trélerek kapcsolatba. Hol lehet venni ékeket és spanifert? Milyen autóval trélerezel? Tényleg 80-90-el mentek még Németországban is autópályán?

Egyébként nem, én mondjuk nem hagytam volna ott mert megrakják az orkok, de ezt leszámítva én is kértem volna pénzt. Már csak azért mert nem ofa-s ce jogsim van, ha már az autó ügye barátsággal megy legalább a tudást fizesse meg üzemanyag néven :D.

2019. dec. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
91%
Kis szívesség, "csak" nyolcszáz kilométer plusz út. Normális rokonságban nem várnak el ilyesmit ingyen, főleg nem ekkora értékben. És pláne nem egy át egy fiatal férfi hisztis pi.csába, ha nem ugranak neki csak mert ő ennyit óhajt ingyér kocsikázni.
2019. dec. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
11%

Normális rokonságban meg nem kérnek pénzt szívességért.

Vagy ha igen, akkor előre közölni kellene, hogy “jó, ha jössz velem hozunk neked is autót, de az üzemanyagot fizesd ki”...

2019. dec. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
93%

En felhivtam volna apost hogy a gyerek jatsza a sertodottet mert nem akarok 800kmes kiterot tenni ingyen es hogy kifizeti e a 35.000 forintot mert a gyerek nem akarja, viszont kocsi az kellene neki. Ha a papa kifizeti akkor ok, lehet kocsit nezni es majd odaadja az oreg a penzt ha hazaertek.


En sem vittem voln el ingyen.

Biztos megvette volna az autot? Ha nem veszi meg akkor meg feleslegesen autoztatok. Aki kulfoldrol akar autot az ne sajnaljon 35.000 forintot. Vegye meg akkor Magyarorszagon azt az autot.

2019. dec. 13. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
19%

Annyi eszetek nem volt, hogy tisztázzátok előre, hova kell menni és előre elkered az árát? Az egészet el lehetett volna kerülni.


Vállalva a lepontozast, sem 19, sem 49 éves embert nem hagyunk külföldön nevelési célzattal. Egy hisztérika majom a srác, de a kérdező semmivel sem jobb.

2019. dec. 13. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
20%

De Mia csudáért Nem szóltál időben hogy elviszlek a plusz útra de fizessd ki ,ő gondolom ő úgy gondolta hogy ingyen elviszed ara plusz útra és haza hozod őt meg esetleg kocsit.

Valószínűleg csak kocsira volt meg pénz a hazahozásra nem.

2019. dec. 13. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
84%
Aha, szóval amiért a taknyos kölök útközben benyögi hogy lenne itt egy kis nyolcszáz kilométeres kitérő, a sógor a szemét mert nem kért előre pénzt az útért-ami nem is volt betervezve. Na ne már..
2019. dec. 13. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
86%

A családod sem semmi, hogy rád haragszik. Teljesen egyértelmű, hogy nem rokonsággal jár az autó, hanem kőkemény pénzbe van a benzin és 800 km baromi sok idő és pénz.

Ha ő játszotta a sértődött ficsúrt, akkor így járt, az ő sara, amiért kiszállt. Bár hozzàtenném én is hirtelen haragu vagyok és szálltam már ki autóból otthagyva a sofőrt. De hazamentem egyedül, nem hívtam fel a szüleim, hogy jöjjenek értem. Azért ez elég gáz, jött volna haza egyedül, ha már az ő hibájából maradt ott.

2019. dec. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
90%

"Normális rokonságban meg nem kérnek pénzt szívességért."


Szívesség és szivesseg közt van különbség. Nem mindegy, hogy a tescoba kell elvinni a rokont, ami 5km-re van, vagy 800 kilometeres útra szeretne menni.

Előbbire senki nem kérné el a benzin pénzt, piti összeg. Utóbbi azért nem

2019. dec. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
90%

"Normális rokonságban meg nem kérnek pénzt szívességért."


Ez a "szivesség legalább 3 tank benzin - ami azért közel 100 ezer Ft - és ez már nem a szivesség kategória!

2019. dec. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!