Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emiatt szemét sógor vagyok?

Emiatt szemét sógor vagyok?

Figyelt kérdés
Használtautó kereskedéssel foglalkozom, többnyire Németországból, és Belgiumból hozok trailerrel autókat. Általában két autót hozok egyszerre, de előfordúlt már, hogy csak egyet sikerült találni. A sógorom megkért, hogy egy alkalommal, mikor csak egy autót fogok hozni, akkor hozzak el neki is egyet saját célra. Utolsó alkalommal jött velem, mikor csak egy autót vettem, és szerette volna, ha még csinálunk egy 800 kilóméteres kitérőt, hogy elhozzunk neki is egy autót. Mondom, hogy oké, de a 800kilómeterre akkor legalább az üzemanyagot fizesse ki, ami 35ezer Ft. Emiatt felháborodott, és sóhernák titulált, amiért pénzt kérek egy aprócska szivességért. Ezekután annyira összeveszünk, hogy már nem is volt hajlandó velem hazajönni németországból, és egy autópálya benzinkútnál kiszált. Ígyhát egyedül jöttem haza, és majd másnap apósom ment érte hazahozni. Most mindenki neheztel rám a családban, amiért magára hagytam egy 19éves fiút külföldön.

2019. dec. 12. 22:23
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagy szemét sógor, a család az, aki szemét, és a kis taknyos, aki ki akart használni. 19 éves.... te nem hagytál magára senkit - ő nem akart veled hazajönni, de felnőttként azért hazatalált, igaz?


Meg kéne már tanulni a családokon belül is azt, hogy ha valaki pénzből él, akkor az a családtagokra is vonatkozik.

2019. dec. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
85%
En a szülő helyébe se mentem volna érte😅. Szépen hazautazik egyedul, ha mar ilyen nagyfiu😤 Nem még ugraljak neki...
2019. dec. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
18%

"Sógorral úgy volt megbeszélve, hogyha így alakul, és lesz hely a traileren akkor hozok neki egyet ingyen. Arról már nem volt szó, hogy a kinézett autójáért még 400 kilómétert utazunk."


Akkor az autót te vetted volna neki? Vagy az ingyenesség a hazaszállításra vonatkozik?

2019. dec. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy vagy szemét. Ha autót tud/akar venni, a jogsit le tudja tenni, akkor van már annyira 'felnőtt',hogy ne hisztizzen be, lehet annyi esze,hogy kifizesse a benzint és annyi esze is, hogy keressen egy oszkár telekocsit, flixbuszt. Itt a szülei cseszték el, de nagyon, hogy ennyire elkényeztették. Mind a 2 testvéremmel együtt már 18-19 évesen egyedül utazgattunk, dolgoztunk külföldön (és ráadásul mi lányok vagyunk). Ennek meg annyi esze nincs ,hogy egy fuvart keressen németországból, inkább apucit hívja ki... Aztán még te vagy a hibás mert te nem nyaltad ki a kis fenekét,mint ők. Hát eszem megáll. Csak nevesd ki őket vagy inkább ne is tartsd velük a kapcsolatot,mert ezek nagyon idióta emberek. Kb mintha a 19 éves gyerekük még 10 lenne. És akik a kölyköt védték: 19 évesről van szó, aki a sógora,tehát a szexhez meg párkapcsolathoz elég felnőtt, az autóvásárláshoz is, akkor meg legyen annyi esze,hogy ne szálljon ki a kocsiból,mint egy hisztis 3 éves kislány.
2019. dec. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Csak a hazahozatal ingyenes, azis csak abban az esetben, ha marad hely a traileren.
2019. dec. 13. 09:45
 36/39 anonim ***** válasza:
16%
"akkoriban még nem volt ez a migráns áradat." 😂😂😂😂😂
2019. dec. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
93%
Azért hagyjuk már, hogy ez csak egy kis szívesség volt... Nyilván ha a helyi kisboltba kellett volna elvinni, azért nem kér pénzt. De 800 km sem időben,sem pénzben nem kis befektetés.
2019. dec. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
92%
Elkényeztetett kölyök. Most végre tanulhatott volna valamit, de sajnos nem ő lett ba.va a szülei által. Ha ennyire életképtelen, kimentem volna én is a gyerekemért autóval, de az biztos, hogy olyan fejmosást kap tőlem, amire még öregen is emlékezni fog.
2019. dec. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is igazad van, tartsuk tiszteletben a rokonaink pénzét és idejét, ez a fajta hozzáállás a végtelen rokoni szívességek mekkájához vezet. Szerintem az a tiszta, hogyha valakitől már amúgyis kérek egy szívességet, akkor próbálom a lehető legkönnyebbé tenni a helyzetét. Ha már utaztatom plusz 800 km-t a saját faxságom miatt, akkor a minimum hogy kifizetem a benzint... nem értem ezt a fajta hozzáállást, semmiképp nem vagy sóher, normális ember belátja, hogy mit diktál az illem. Lehet, hogy egy 19 éves kölyök még nem látja ezt be, ezért akkor jártál volna el maximális gondossággal, hogyha a vita után felhívod a szüleit és vázolod mi az ábra, mert ők valszeg így annyit látnak a sztoriból, hogy te otthagytad külföldön 2 napra a gyereküket. És persze egy 19 éves már jogilag felnőtt, de mégis a ti viszonyotokban te vagy a felnőtt ő meg a gyerek. Úgyhogy max ennyiben járhattál volna el nagyobb gondossággal, de még így sem vagy hibás.
2019. dec. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!