Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emiatt szemét sógor vagyok?

Emiatt szemét sógor vagyok?

Figyelt kérdés
Használtautó kereskedéssel foglalkozom, többnyire Németországból, és Belgiumból hozok trailerrel autókat. Általában két autót hozok egyszerre, de előfordúlt már, hogy csak egyet sikerült találni. A sógorom megkért, hogy egy alkalommal, mikor csak egy autót fogok hozni, akkor hozzak el neki is egyet saját célra. Utolsó alkalommal jött velem, mikor csak egy autót vettem, és szerette volna, ha még csinálunk egy 800 kilóméteres kitérőt, hogy elhozzunk neki is egy autót. Mondom, hogy oké, de a 800kilómeterre akkor legalább az üzemanyagot fizesse ki, ami 35ezer Ft. Emiatt felháborodott, és sóhernák titulált, amiért pénzt kérek egy aprócska szivességért. Ezekután annyira összeveszünk, hogy már nem is volt hajlandó velem hazajönni németországból, és egy autópálya benzinkútnál kiszált. Ígyhát egyedül jöttem haza, és majd másnap apósom ment érte hazahozni. Most mindenki neheztel rám a családban, amiért magára hagytam egy 19éves fiút külföldön.

2019. dec. 12. 22:23
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
11%

De várj, ha másnap ment érte apja kocsival, akkor hol töltötte az éjszakát?


Az éjszaka, meg a kiutazás meg többé is került mint 35 ezer forint.

2019. dec. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
86%

Nem írtad, hogy előre letisztáztátok-e a feltételeket, azért azt csak nem hihette, hogy majd saját költségeden (na, meg az idő) fogod ilyen távról elhozni a kocsit.

Egyébként meg: felnőtt ember, te ekként vitted magaddal. Nem a te kis elkényeztetett hercegnőd, hogy ugrálnod kellene a hisztijei miatt, meg berezelni a fenyegetéseitől. A kedves családjával megcsinálhatja, de te nem vagy se anyuka, se apuka, akit a hisztivel tud "nevelni", most megtanulta! A családjának is kényelmes inkább rád haragudni, mint belátni, hogy mekkora egy pondrót neveltek, hogy 19 évesen szívességet kér és erre így viselkedik, mint egy hisztis 5 éves! Mit kellett volna csinálnod, berángatni a kocsiba, és hazahozni, de leőbb elmenni a saját költségedet és vigazsdíjként megvenned neki a kocsit is, meg egy nyalókát is, hogy lenyugodjon a baba? Az apja is jó nagy hülye, hogy elment érte, ahelyett, hogy azt mondta volna, hogy ha már ilyen nagy legény, akkor üljön fel a vonatra/flixbuszra, és jöjjön haza! Annyi elvileg kellett, hogy az iskolában ragadjon rá, hogy ennyi menjen! Németországban volt, nem Pakisztánban...

2019. dec. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
72%

Hiszti és elcseszett kommunikáció.


Kimész teszemazt Münchenbe egy autóért, de ő is akar egyet venni. Akkor beszéljétek meg előre, h München és 100kmes körzetében keressen autót, mert nem fogtok Hannoverig elmenni. Nem odafelé menet a kocsiban kell elkezdeni nézegetni a mobile.det.

2019. dec. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
31%

Annyiban te is hibás vagy,hogy nem beszéltétek meg ,hogy mennyi km is az a kis kitérő,és mivel ez nem is olyan kicsi,legalább fizessen. Gondolom nincs is neki pénze,esetleg tanul még,és a szülei tartják el. Egy ilyen fiatal,nem gondol bele abba,hogy neked ez milyen anyagi áldozattal járna. Plussz idő.

Én sem hagytam volna magára.

2019. dec. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
80%

Akik szerint nem kellett volna otthagyni, azok hogy képzelik a dolgot????

Ha a kérdezö egy autópályás parkolóban elkezd berángatni más valakit az autóba, akkor mire észbe kap, lekapcsolják a rendörök és utána bizonygathatja, hogy nem elrabolni vagy bántalmazni akarta az illetöt!

Emellett az otthagyott valaki (legalább is elvileg meg jogilag is) felnött ember. Ha ott akar maradni, akkor jogában áll, a kérdezö gondolom, felszólította, hogy üljön be, mert megy haza. Ha erre nem volt hajlandó, akkor az az ö saját döntése és utána a saját problémája.

Én egyébként a szülei helyében elvárnám töle, hogy a hazahozatalra kiadott pénzt fizesse vissza (ami mellesleg feltehetöen még mindig kevesebb, mint amibe a "csak" 800 km-es kitérö került volna).

2019. dec. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
81%
Akik így kétségbe vannak esve hogy jajj szegény 19 éves pici fiú úristen megerőszakolják eladják a szerveit meg mi lesz vele elfelejtik hogy sokan 18 évesen kiköltöznek külföldre, a többség meg még él. Nehogy már a kérdező legyen ah ibás mert a pici baba egy 3 éve hisztis ovis szintjén van.
2019. dec. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonymousreview60 ***** válasza:
73%
Feltéve, hogy az üzemanyagdíjról való győzködést nem egy orbitális barom stílusában tetted, a srácot nem kényszírítetted ki a kocsiból, megfelelően jártál el. 19 éves elmúlt, meg kellett tudja oldani a dolgot, ha ilyen útra vállalkozott. Az üzemanyagdíjat meg nyilván el kellett kérni.
2019. dec. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Mindig úgy veszek autót, hogy előtte lebeszélem az eladóval/kereskedővel. Egyetlen autóért nem indulok el, de előfordúl, hogy az egyik autó nem olyan allápotban van, mint ahogy a hirdetésben szerepel, és olyankor inkább otthagyom, és hozok csak egyet. Sógorral úgy volt megbeszélve, hogyha így alakul, és lesz hely a traileren akkor hozok neki egyet ingyen. Arról már nem volt szó, hogy a kinézett autójáért még 400 kilómétert utazunk. (persze az visszafelé is +400km) Ha emiatt emelt hangon sóhernak titulál egy 19éves ficsúr, akinek még én teszek szivességet, és rám csapja az ajtót, akkor nemfogok meghajolni előtte, és visszakönyörögni az autóba.
2019. dec. 13. 07:37
 29/39 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként miből tervezi fenttartani a kocsit, ha benzinre is sajnálja a pénzt? Igen, drága, de ki kell fizetni ha utazni akar vele. Szerintem egyértelmű, hogy úgy is szívességért tettél volna, ha állja a benzint. Az, hogy kiszallt saját döntés volt. Felnőtt ember, nem egy óvodást hagytál ott.
2019. dec. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
Mellesleg én 21évesen már 40tonnás nyergessel jártam Európát annó. Nem hiszem, hogy 2évvel fitalabban el lettem volna veszve, igaz akkoriban még nem volt ez a migráns áradat.
2019. dec. 13. 07:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!