Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőtársaim - akiket érint -...

Nőtársaim - akiket érint - ezt mégis, hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés

Sokszor szembesülök olyan kérdéssel, hogy a nő önhatalmúlag eldönti, hogy ő bizony gyereket akar a kiszemelt férfitól. Ezt vele természetesen nem közli csak akkor, amikor már terhes lett. Nem védekezik, bár erről ugye az apajelöltet nem tájékoztatja, hanem úgy van vele, hogy lesz ami lesz. Ha a férfi ilyen helyzetben nem akarja felvállalni a gyereket, akit nem akart, akkor ő van társadalmilag is és minden más módon elítélve, az anya mellé meg mindenki odaáll. Miért gondolják a nők, hogy a saját önző érdekeik miatt feláldozhatják a férfit és a gyereket is? Ilyenkor ugyanis nagy az esély rá, hogy a férfi kihátrál a kapcsolatból. Ha esetleg gyerek is van már, akkor pedig a gyerekkel zsarolják a férfit, hogy ha nem vállalja az új babát (akit nem akart), akkor nem láthatja a nagyobbik gyereket. Tényleg ez lenne a normális?

Mert szerintem a természet nem véletlenül találta úgy ki, hogy egy gyerekhez két ember kell, azaz két ember döntése kell legyen.


Őszintén szólva azért ijesztőek számomra ezek a kérdések, mert alig látok manapság normális nőt, aki nem irányítani, zsarolni akarja a férfit. Nekem is van két fiam (most kamaszok) és hamarosan komolyan csajozni fognak. Nagyon félek attól, hogy ők is beleszaladnak egy ilyen gerinctelen nőbe...


2010. júl. 23. 08:52
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:

Kedves 10:49-es!

Nem tartom magam maradi begyöpösödött anyának. Két dolgot várok el a leendő menyeimtől:

1. Szeresse a fiamat, tegye boldoggá!

2. Adja meg a tiszteletet a családunknak azzal, hogy nem beszél így, ahogy a te anyósod is! Elég temperamentumos nő vagyok, ha a leendő menyem lek@rvázna, ott valószínűleg kő kövön nem maradna az biztos.


Nem gondolom úgy, hogy el lennék szállva magamtól, persze nyilván nem tudom kívülről megítélni magam, nyilván csak szubjektív véleményem lehet. Igen, büszke vagyok arra amit elértem, de nem hinném, hogy túlzott elvárásokat támasztanék az emberekkel szemben.

Példa rá az ex-sógornőm. A férjem öccsének a párja volt évekkel ezelőtt. Ott laktak anyósoméknál. A hölgy minősíthetetlenül viselkedett mind anyósommal, mind a gyerekemmel. Korábban semmi bajom nem volt vele (de nem tagadom, nem szimpatizáltunk), de soha nem mondtam róla rosszat sem a szemébe, sem a háta mögött. 10 éves volt akkor a fiam és éppen látogatóba mentünk a mamához. Én még kint pakolásztam a kocsiban, a fiam meg beszaladt a nagymamához. A mama éppen akkor próbálta megbeszélni a kis hölggyel, hogy ha már nem dolgozik, akkor legalább tartsa meg a rendet, amit anyósom megteremt. Ugyanis szokása volt a koszos zoknikat, bugyikat, egyéb ruhadarabokat szanaszét hagyni a lakásban a padlón, nem mosogatott maga után sem és a wc-kefe fogalma is ismeretlen volt számára. Anyósom napi 12 óra munka mellett vezette a háztartást. Mikor mert szólni a kishölgynek, az ex-sógornőm lekent neki egy akkora maflást a fiam szeme láttára, hogy "Kussolj, te mocskos kurv@!" Mikor a fiam szóvá tette, hogy merte megütni a mamáját és el fogja mondani a nagybátyjának, akkor őt is megütötte úgy, hogy az asztal széle adta a másikat. Na én erre értem be. Tény és való, hogy kivittem a hajánál fogva a hölgyet az udvarra és kapott egy mokkát, valamint felrepedt a szája széle. Amíg csak anyósomat verte, addig úgy gondoltam, hogy az ő dolguk, rendezzék le egymás között. De amint a fiamat megütötte, már személyessé vált a dolog.


Lakást pedig nem azért vettem a gyerekeimnek mert ezért bármiféle hálát várnék, hanem azért, hogy nekik könnyebb legyen majd, mint anno nekünk volt. Nekem teljesen mindegy, hogy a leendő menyem szőke lesz, barna vagy vörös. Az is tök mindegy, hogy 8 általánosa lesz vagy több diplomája, sőt az sem érdekel, ha nem akar gyereket. Ez mind az ő dolguk. Csak az érdekel, hogy a fiaim boldogok legyenek.


Ha ettől borzalmas anyós leszek, akkor úgy lesz. Mindenesetre öregasszony még nem vagyok talán így 36 évesen. :D

2010. júl. 23. 11:43
 32/55 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy direkt volt vagy sem azt csak a nő tudhatja. Én például gyógyszer mellett lettem terhes. Tehát hiába védekeztünk. Az én párom is rám foghatta volna, hogy szándékosan nem szedtem be. Szerencsére a mi kapcsolatunkban ez nem fordulna elő. A baba elment. Sajnos.
2010. júl. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
87%

Első vagyok! Olvastam itt a férfi "fogamzásgátlóról". Hát na nem....Nem akarok a férfiak ellen szólni....mert aranyosak, kedvesek, jószívűek....de sajna nagyon szétszórtak. Legtöbbjük nem tudja megjegyezni az évfordulókat, az anyukájuk szülinapját....stb...stb. Én bizony nem bíznék rájuk egy ilyen fontos dolgot. Főleg úgy,,,hogy ha "esetleg" elfelejti...akkor meg én "szívom" meg. Mert adott esetben nekem kell mennem abortuszra...vagy ilyesmi.

Meg azt sem értem....olvasom ezen az oldalon, hogy "jajj...kiszakadt a gumi...már harmadszor egy héten"....Meg "jajj, szedem a gyógyszert és mégis terhes lettem"...Meg "jajj nem használt a 72 órás"...

Hagyjuk már....!!!! 97-98 % os biztonság...és ez nem azt jelenti, hogy 100 nőből 2-3 három teherbe esik. hanem azt, hogy 100 nőből 1 év alatt 2-3 teherbe esik. Van egy kis különbség!!!

Ezek a fogamzásgátló eszközök "csak" nálam működnek??? Valami ufó vagyok, vagy mi??? Mert ok...tényleg van olyan, hogy "becsúszik"...de ne használják már ezt kifogásnak, hogy "pedig védekeztünk".

2010. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:

Nem szoktam ítélkezni. Nyilván mint minden embernek, nekem is kialakul az első találkozás után valamiféle véleményem az illetőről. Aki azt állítja, hogy nincs véleménye, az hazudik szerintem. Az meg már pusztán intelligencia kérdése, hogy felül tud-e ezen emelkedni. Mindenesetre tudok együtt tölteni huzamosabb időt olyan emberrel, akit nem kedvelek anélkül, hogy akár neki, akár másnak bármi negatívat mondanék. Együtt élnem pedig nem kell a leendő menyeimmel. Ha nem lesznek szimpatikusak akkor sem fogok róluk rosszat mondani a fiaimnak, mivel ők sem hülyék és ráadásul lényegesen jobban ismerik a hölgyet mint én. Ha tényleg olyan gáz a lány, akkor nélkülem is szakítani fognak, ha meg nem és csak én ismertem félre, akkor meg felesleges is lenne beleavatkoznom. Egyébként sem bántanám meg ilyesmivel a fiaimat. Igyekeztem úgy nevelni őket, hogy tudják mit akarnak az élettől és ne engedjék, hogy bárki vagy bármi eltántorítsa a céljaiktól őket.


Tudom, hogy nem tudom mindentől megvédeni a fiaimat. Igazából a kérdés arra irányult volna, hogy az olyan nők, akik a férfi akarata ellenére, gyógyszer szedést hazudva lesznek terhesek, azok miért csinálják, mi játszódik le bennük ilyenkor. Illetve emellett arra lettem volna kíváncsi, hogy mégis mi az, amit szülőként megtehetek (nevelésben, felvilágosításban) azért, hogy az ilyen esetek előfordulásának esélyét minimálisra csökkentsem.

2010. júl. 23. 11:58
 35/55 anonim ***** válasza:
Megint az első vagyok! Olvasom itt a kommentjeidet kedves kérdező!! Nem lehetne valahogy téged kicserélni az én anyósomra??? :D :D Őt nagyon nem csípem ...te meg egész szimpinek tűnsz...:D :D
2010. júl. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
50%

*Mert szerintem a természet nem véletlenül találta úgy ki, hogy egy gyerekhez két ember kell, azaz két ember döntése kell legyen.


Ebben teljesen igazad van kérdező, ezért is lepett meg a kérdésed. Ha egy pasi nem akar gyereket, húzzon gumit a farkára minden egyes alkalommal, és ne engedje ki a kezéből az irányítást. Hinni meg a templomban kell.

Üzenem a fiaidnaki is.

2010. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 A kérdező kommentje:

Az a dilemma ebben az egészben 12:09-es, hogy szerintem egy kapcsolatban elengedhetetlen a bizalom. Nyilván nem az első perctől, idő kell míg kialakul de nagyon fontos. Szóval valahol meg kell találni a középutat, hogy ne szolgáltassa ki magát egyik fél sem a másiknak, de ugyanakkor ne mutasson bizalmatlanságot azáltal, hogy nem hisz a párja korrektségében. Na ez a nehéz.


Egyébként tényleg van, aki védekezés mellett lesz terhes, de nem ennyien mint ahányan itt állítják magukról. Itt azt is megjegyezném, hogy a megszakításos közösülés nem védekezés az én szótáramban, mivel egy év alatt az ilyen módszerrel védekező nők közül 35% terhes lesz, tehát nagyon csekély a hatékonysága.

2010. júl. 23. 12:25
 38/55 anonim ***** válasza:
66%

Tök természetesen.

naná,hogy egy NŐ-nek gyerek kell.Tudod a hormonok....

Egyébként egyszerű a történet:amikor a párom azt mondta,hogy neki nem kellene gyerek,azt mondtam semmi gond,van bőven jelentkező...mindjárt megjött a kedve.

Amelyik pasi azt hiszi,hogy a nő azért van mellette,hogy jól érezze magát,az inkább tartson takarítónőt,szakácsot stb...meg használja a kezét.

Teherbe eséshez ugyanis két ember kell.Tehát egyedül egy nőnek se megy.Akkor miről is beszélünk?

2010. júl. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
66%

09.35:ha egy férfi engem nem szeret,mert nem akar tőlem gyereket,akkor dugni se akarjon velem.

Mert ugye,ha nincs szerelem,akkor bizony úgy hívják.Ennyi.

2010. júl. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:

12.25:Nem értelek kérdező.

Nekem is vannak fiaim.Tudják,hogy fogat kell mosni,ha nem akarják,hogy lyukas legyen,jogosítvány kell az autóvezetéshez,gumit kell húzni,ha gyereket nem akarnak.

Most ezt miért kell túlragozni?

2010. júl. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!