Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőtársaim - akiket érint -...

Nőtársaim - akiket érint - ezt mégis, hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés

Sokszor szembesülök olyan kérdéssel, hogy a nő önhatalmúlag eldönti, hogy ő bizony gyereket akar a kiszemelt férfitól. Ezt vele természetesen nem közli csak akkor, amikor már terhes lett. Nem védekezik, bár erről ugye az apajelöltet nem tájékoztatja, hanem úgy van vele, hogy lesz ami lesz. Ha a férfi ilyen helyzetben nem akarja felvállalni a gyereket, akit nem akart, akkor ő van társadalmilag is és minden más módon elítélve, az anya mellé meg mindenki odaáll. Miért gondolják a nők, hogy a saját önző érdekeik miatt feláldozhatják a férfit és a gyereket is? Ilyenkor ugyanis nagy az esély rá, hogy a férfi kihátrál a kapcsolatból. Ha esetleg gyerek is van már, akkor pedig a gyerekkel zsarolják a férfit, hogy ha nem vállalja az új babát (akit nem akart), akkor nem láthatja a nagyobbik gyereket. Tényleg ez lenne a normális?

Mert szerintem a természet nem véletlenül találta úgy ki, hogy egy gyerekhez két ember kell, azaz két ember döntése kell legyen.


Őszintén szólva azért ijesztőek számomra ezek a kérdések, mert alig látok manapság normális nőt, aki nem irányítani, zsarolni akarja a férfit. Nekem is van két fiam (most kamaszok) és hamarosan komolyan csajozni fognak. Nagyon félek attól, hogy ők is beleszaladnak egy ilyen gerinctelen nőbe...


2010. júl. 23. 08:52
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:

Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Például a 10.-es fiam most éppen fogorvos akar lenni. Lehet, hogy még a pályaválasztási megváltozik a véleménye, de tegyük fel, hogy így marad. Ha ez így lesz, akkor 23 évesen például (évvesztes) még bőven egyetemista lesz nappali tagozaton, mivel levelező orvosképzés nincs. Ez esetben nyilván nem fog tudni dolgozni az egyetem mellett, tehát mi tartjuk majd el. Ha egy ilyen helyzetben a barátnője a semmire akkor gyereket akar majd, abba biztosan nem megy bele a fiam. Nem azért mert nem fogja szeretni azt a lányt, hanem azért mert van annyi esze, hogy tudja, nem tudnák eltartani a gyereket. Annyi tisztelet pedig szorult belé irányunkban, hogy nem hozna minket olyan helyzetbe, hogy tartsuk el őt is (mivel tanul), az unokánkat is, meg még a menyünket is. Ha ezt egy nő nem tudja megérteni, akkor tényleg nem egymáshoz valók.


Többnyire amúgy, ha megnézed a férfiak nem egyáltalán nem akarnak gyereket, hanem MÉG nem akarnak gyereket. Ez óriási különbség. Mert az idő a gyermekvállalásra akkor jön el, amikor mindkét fél úgy gondolja. Szerintem.

2010. júl. 23. 12:49
 42/55 anonim ***** válasza:
68%
én vagyok az a 6 hetes kismama, aki pár napja kérdést indított, azzal, hogy terhes lettem de a párom akivel 2 hónapja vagyunk nem akarja a babát.. én például nem szándékosan estem teherbe...az apukát meg pláne nem egy gyerekkel akartam megfogni... ha jól tudom nem a nő hozza össze egymaga a kisbabát... ebből kifolyólag, ha valakinél becsúszik...mindkét félnek kutya kötelessége vállalni a következményeket...tetszik vagy sem...
2010. júl. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
100%
Normális nő megérti, ha a másik nem akar v.mit. Vagy él így, vagy keres olyan v.kit, akivel szeretik egymást szintén, és aki gyereket is akar. Erőltetni semmit sem érdemes - főleg gyerekkérdésben.
2010. júl. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
78%
ez sajnos általános dolog. a nő gyereket akar és hoppá "véletlenül" becsúszik.. . a környezetemben az elmúlt egy évben 3 ilyen eset volt. amikor 25-28 éves nőknek csak úgy "véletlenül" becsúszott egy gyerek.. persze előtte nem mert addig rendesen védkeztek.a férfi meg kész tények elé van állítva.és ezekben a konkrét kapcsolatokban a férfi még nem akart gyereket. egyik ismerősöm pl tavaly nyáron egy csajos beszélgetésben kijelentette hogy ha a pasija akkor nyáron nem kéri meg a kezét akkor ő szakít mert ő házasodni akar és gyereket akar. a pasi nem kérte meg a kezét azon a nyáron és hoppá véletlenül becsúszott a gyerek :) persze rögtön esküvő (2 hónapon belül) és azóta már ott a baba is. a pasi meg közben a neten már más nőkkel flörtölget... hát igen ,így jár az a nő aki gyerekkel akarja megfogni a pasit...
2010. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 A kérdező kommentje:
Kedves 13:07-es, a te kérdésedet pont nem láttam. :-( Abban igazad van, hogy köteles mindkét fél vállalni a felelősséget, ám a férfi csupán a gyerekért köteles felelősséget vállalni tehát azért, hogy fizesse a gyermektartást. Ha nem akarja többé látni a nőt, pláne feleségül venni, akkor sem lehet a nőnek egy szava sem. Abban, hogy a nő megtartsa-e a babát vagy nem, a férfinek nincs beleszólása, de azt az ő privilégiuma eldönteni, hogy ezek után akar-e közös életet a nővel. Ja, és eltiltani sincs joga az apától a gyereket a nőnek azért, mert az ő kapcsolatuk tönkrement.
2010. júl. 23. 13:37
 46/55 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem igaz az, hogy ha nem akar gyereket a pasi,akkor nem szeret. Mert ha a nő akarna gyereket, akkor a pasi ha tényleg szereti a nőt, jót is akar neki, tehát nem ellenkezik, hanem teljesíti a nő kívánságát. Amúgy nálunk fordítva volt, a férjem akart gyereket, én pedig nem, mert nem éreztem magamat mellette eléggé biztonságban, féltem, hogy nem tudná megadni nekünk azt, amire szükségünk lenne és talán nem szerettem eléggé. Inkább elváltunk. Ilyen is van:)
2010. júl. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek kérdező. a férfinak is felelősséget kell vállalnia, de csak annyiban , hogy fizeti a gyerektartást. a nő aki "véletlenül" terhes lett nem várhatja el , hogy a pasi vele marad és családként nevelik a gyereket, ha azt a férfi nem is akarta. ha a nő megtartja mégis a gyereket egy ilyen kapcsolatban felkészülhet egy igen kemény életre (persze ha anyagilag nagyon jól áll akkor nem olyan nagy gond)
2010. júl. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
75%
13:07-es vagyok... igen, egyetértek... az már a férfi szíve joga, hogy a nővel együtt marad-e... de a gyerekéért igenis vállalja a felelősséget...
2010. júl. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolják egyesek hogy a baba csak úgy becsúszik?

Ahhoz 2 ember kell!A férfi is ott van amikor megfogan a baba!

2010. júl. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:

13:56-os, ezzel nem értek egyet, de elfogadom a véleményed. Ha megfordítjuk a dolgot: akkor a nő sem szereti a párját ha rá akarja kényszeríteni az apaságot a férfire akár kész tények elé állítással, akár érzelmi zsarolással ha ő még nem áll erre készen. Bárhogy is, így nincs értelme a kapcsolatnak, hiszen az alapvető kérdésekben különbözik a felek véleménye. Így a gyerek jár végül a legrosszabbul ha megszületik.


Én abban látom a hosszú, boldog párkapcsolat alapját, hogy nem próbálom korlátozni a párom, a hibáival együtt fogadtam el és nem kényszerítem rá arra, hogy mondjon le az álmairól, hanem segítek megvalósítani ugyanúgy, ahogy ő is nekem. Emellett a közös álmainkat is ugyanúgy meg tudtuk valósítani eddig (bár még nem mindet). Nekünk bejött eddig, bár még csak 18 éve vagyunk házasok.

2010. júl. 23. 14:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!