Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én reagálom túl, vagy ez...

Én reagálom túl, vagy ez tényleg rossz így?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz a barátom nővérének az esküvője, amire engem is meghívtak.

A barátom nővérének ő a tanúja.

Na most, az a szituáció, hogy a barátom nővére úgy döntött, nem ülhetek a fő asztalnál, mert úgy nem lenne meg a szimmetria.

A fő asztalt úgy kell elképzelni, hogy a barátom nővére, a vőlegénye, a szülők mindkét fél részéről és a tanúk.

Mivel a vőlegény részéről a tanúnak nincs párja, ezért nem lenne szimmetrikus ha én meg ott ülnék a barátom mellett.

Szerintetek ez így jó? Csak mert engem kicsit bánt, meg olyan kiközösített érzésem van emiatt.

Elég rossz lesz nézni, hogy az egész familia egy asztalnál ül, nevetgélnek, elvannak, én meg egy teljesen másik asztalnál fogok ülni, megjegyzem vad idegenekkel.

Arról nincs szó, hogy esetleg nem kedvelne, mert kedvel. Rengetegszer hívott el közös programokra úgy, hogy így négyen voltunk a barátom meg a vőlegénye.

Szóval ez csal szerintem fura így?

Úgy tudom az esküvőkön nem szokás szétválasztani a párokat, pláne ha ilyen közel áll a családhoz.



2020. ápr. 18. 18:08
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
84%

Én tényleg nem értlek!


"Meg is lepődtem mikor mondták, mert arra számítottam, hogy nem ott fogok ülni,..."


Tehát először még magad is így tartottad volna helyesnek és természetesnek, akkor nem tudom most miért vannak rossz perceid!

A menyasszony először úgy gondolta, hogy mindegy hogy hogyan ülnek a főasztalnál, aztán nyilván a rendezvényszervező, vagy valaki aki ebben jártasabb felvilágosította, hogy hogyan is szokás.


Bár jogosan vetődik fel a kérdés, hogyha például a vőlegénynek lenne 3 testvére, a menyasszonynak csak 2, akkor a vőlegény egyik testvérét nem ültetnék oda, mert fő a szimmetria?

2020. ápr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
74%
Mi a jonépet nem lehet azon megérteni, hogy a főasztalhoz a szülők és a tanúk ülnek? Te melyik vagy? Egyik se. Ha lenne meg egy testvér, az se ülne ott, ha elvált szülők lennének új partnerekkel, akkor azok partnere se ülne ott. Elmúltál már 16?
2020. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

Azt még hozzá teszem, hogy koszorúslánynak is felkért és a leánybúcsújára is meghívott, sőt engem bizott meg a szervezéssel, de idő közben a barátom dobott, rá két hétre újra összejöttünk, azóta csak a meghívás él.

Így konkrétan nem mondta ki, hogy akkor mostantól nem lehetek koszorúslány stb.. mert nem találkoztunk azóta, de nem is jelezte felém, hogy áll még.

Ezek szerint a szakítás miatt lehet ez?

Lehet úgy van vele, nehogy szakítsunk megint, mert akkor ciki lesz visszanézni az esküvői fotókat, ahol a család és a “volt barátnő” virít.

2020. ápr. 18. 18:49
 14/47 A kérdező kommentje:
Igen, elmúltam 16
2020. ápr. 18. 18:52
 15/47 anonim ***** válasza:
54%
Pedig a nyavalygásod alapjan max 14 vagy,...
2020. ápr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

Nem az a helyzet, hogy esetleg feltűnési viszketegségem lenne. XD

Egyszerűen csak bosszant, hogy konkrétan a “szimmetria” miatt nem ülhetek a barátom mellett.

Nem is az van, hogy ők úgy látják, hogy én nem tartozom a családhoz, mert eleinte oda lettem ültetve, de idő közben egy fő kiesett a főasztalból, így hát én is száműzve lettem, mert a jelenlétemmel elrontanám az esztétikát. XD

Azt teljesen megérteném, ha azért lenne, mert az az álláspontjuk, hog nem tartozom a családhoz, de nem így van, mert nemrég még úgy volt, hogy a harátom mellett ülhetek, aztán most meg már nem. XD

2020. ápr. 18. 18:59
 17/47 anonim ***** válasza:
98%
A 2 hetes szünet elég fontos tényező. Te másfél évnek mondod, de ha a menyasszony és a családja úgy gondolja, hogy innentől újra kezditek, akkor a béküléstől számítják a kapcsolatot megfejelve némi bizonytalansággal, ami miatt valóban van esélye, hogy 5 év múlva egy idegen csajként vigyorogsz az esküvői képeken. A családdal való kapcsolatod minősége nem változott, ez jó, de most nem vagy biztos tényező, pláne nem családtag. Ha a srác simán szakított veled, majd 2 hét múlva újrakezdtétek, az nekik még nem feltétlen bizonyíték arra, hogy együtt öregszetek meg.
2020. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
17/17 Igen én is erre gyanakszom, de akkor egyentalán miért vagyok még hivatalos az esküvőre?
2020. ápr. 18. 19:06
 19/47 anonim ***** válasza:
98%
Mert bunkóság azonnal elküldeni, na meg újra a sráccal jársz. Ha valakit visz, az te leszel. De nem éltek együtt, nem vagy stabil pont, hanem inkább "a megszokott szimpatikus barátnő", de a helyzeted ettől még megingott. A koszorúslány felkérésről ezért sem eshetett szó azóta, hisz az is fontos státusz. Neked, a kapcsolatnak újra bizonyítania kell és ez lehet, hogy több időbe telik, mint az eddig együtt töltött idő. Nem írtad a szakítás okát, így nem lehet tudni, mennyire volt komoly vagy újra várható. Én erre gondolnék a családja helyében.
2020. ápr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

Igen, azthiszem ez a helyzet :/

Na mindegy, remélem idővel javul a helyzet.

2020. ápr. 18. 19:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!