Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én reagálom túl, vagy ez...

Én reagálom túl, vagy ez tényleg rossz így?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz a barátom nővérének az esküvője, amire engem is meghívtak.

A barátom nővérének ő a tanúja.

Na most, az a szituáció, hogy a barátom nővére úgy döntött, nem ülhetek a fő asztalnál, mert úgy nem lenne meg a szimmetria.

A fő asztalt úgy kell elképzelni, hogy a barátom nővére, a vőlegénye, a szülők mindkét fél részéről és a tanúk.

Mivel a vőlegény részéről a tanúnak nincs párja, ezért nem lenne szimmetrikus ha én meg ott ülnék a barátom mellett.

Szerintetek ez így jó? Csak mert engem kicsit bánt, meg olyan kiközösített érzésem van emiatt.

Elég rossz lesz nézni, hogy az egész familia egy asztalnál ül, nevetgélnek, elvannak, én meg egy teljesen másik asztalnál fogok ülni, megjegyzem vad idegenekkel.

Arról nincs szó, hogy esetleg nem kedvelne, mert kedvel. Rengetegszer hívott el közös programokra úgy, hogy így négyen voltunk a barátom meg a vőlegénye.

Szóval ez csal szerintem fura így?

Úgy tudom az esküvőkön nem szokás szétválasztani a párokat, pláne ha ilyen közel áll a családhoz.



2020. ápr. 18. 18:08
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
Vagy nem kennd szomoru. Nyárig még szakíthattok is
2020. ápr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
81%

"Nem, tudod az szánalmas, hogy egy magától kinyúlt ribi (menyasszony) ezzel szórakozik."


Mivel is szórakozik pontosan? Mond csak szerveztél már mondjuk a hétvégi 5 fős ivászatnál nagyobb rendezvényt? Egy akár csak 100 fő körüli rendezvénynél, ha mindenki elkezdi benyújtani az egyéni kis kívánságait és halálra sértődik, ha nem úgy lesz, ahogy ő akarja, akkor kb semmi nem lesz a rendezvényből. Mert oké, hogy Marcsi, csak a másik asztalhoz akar ülni, tényleg nem nagy dolog, de ha neki megengedik, akkor már a Juci, meg a Kató néni is máshová akar, és ha már lehet változtatni, akkor Ica nem bírja a jázmin illatot, szóval a díszítés legyen inkább rózsa, és a Kitti arcbőréhez nem megy a pink ezért a koszorúslányok inkább legyenek kékben, a Pali nem szereti a csokit, az eperre meg allergiás, és igazából az orosz krémet mindig is utálta, úgyhogy a torta legyen inkább ananászos, és a sor a végtelenségig folytatható.

Ha tetszik ha nem, minden rendezvény olyan, amilyennek a szervezője akarja. Az esküvőket pedig általában a menyasszonyok szervezik. Ez a hisztéria amit itt levágsz, kb azzal egyenértékű, hogy teszem azt azért nem mész el egy fesztiválra, mert nem lép fel a te kedvenc előadód, és azt hiszed, hogy ezzel majd jól megmutatod a szervezőknek. Ők is tuti telesírnák a kispárnájukat.

Ha nem akarsz elmenni, ne menj, ennyire egyszerű. Nem kell három felvonásos drámában előadni, hogy te mennyire meg vagy sértve.

2020. ápr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:

Nem vagyok vérig sértődve, eddig sem ezt hangoztattam.

Igazából már elengedtem, nemtudom olvastad-e.

Azt gondolom ez távol áll a hisztériától, hiszen nem az van, hogy mindennek elhordom a menyasszonyt és még csak nem is panaszkodtam neki emiatt, mert tisztában vagyok vele, hogy ez az ő döntése.

Ezt a kérdést azért írtam ki, mert nem tudtam eldönteni, hogy jogosan eski-e rosszul vagy nem.

De mivel nagyon megoszlóak a vélemények, és ahány esküvő, annyi szokás, ezért inkább el is engedtem az egészet.

Nem is értem ez miért minősül hisztériának.

Higyjétek el, itthon nem vágtam magam a földhöz és nem kezdtem el toporzékolni emiatt.

Meg nem mondtam semmi olyat esetleg, hogy “ez nem igazság! El sem hiszem! Hogy lehet ilyen bunkó! Nekem ott a helyem! Én ezt megérdemlem! Hogy merészeli, hogy nem oda ültet?!

És még csak azt sem mondtam, hogy nem megyek el, hogy ezzel “jól megleckéztessem” a menyasszonyt.

Ezt valamelyik válaszadó javasolta, de én már a kérdés kiírásánál is úgy voltam vele, hogy elmegyek, annyira azért nem bántott meg a dolog, hogy emiatt ne menjek. Ebből is érezhető, hogy ez nem hisztéria.

Nem tudom miért kell úgy beállítani mint egy 14 éves hisztis kislányt, próbáltam azért a mondandómat is szavatosan megfogalmazni, hátha rájönnek, hogy jóval 14 fölött vagyok.

2020. ápr. 19. 17:49
 44/47 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt most nekem írtad kérdező, akkor a 42-es válaszom nem neked szólt, hanem a menyasszonyt ismeretlenül ler_bancozó "úriembernek".
2020. ápr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

"....mert nem tudtam eldönteni, hogy jogosan eski-e rosszul vagy nem."


Nem kell ahhoz jogosnak lennie valaminek, hogy rosszul essen. Barmi rosszul eshet. Nyilván rosszul esik, ha nem a párod mellett ülsz és jogod is van így erezni. A szokás szerint viszont a foasztalnal a menyasszonyon és a vőlegényen kívül valóban csak az oromszulok és a tanúk foglalnak helyet. Elvált házastárs új partnere, testvér, tanú partnere nem ul ott.

2020. ápr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig, csak itt-ott, de: Nagyon jellemzi egyesek lelkivilágát, hogy egyből abból indulnak ki: A kérdezőnek aki azt javasolta, hogy ne menjen az esküvőre, az azért javasolta, hogy a menyasszony "a kardjába dőljön". És itt ezen vihognak.

Szerintem pont hogy ha meghoz az ember egy ilyen döntést (hogy mégsem megy így, köszöni szépen), azt nem azért hozza, hogy valakit bosszantson. Hanem azért, mert nem szeretné magát kitenni egy olyan helyzetnek, amiben rosszul érzi magát. Ezért inkább otthon marad, mindenféle kényszerek nélkül lesz egy jó napja. (Ez eszetekbe sem jutott, ugye? Tehát itt a többség CSAK azért csinálna bármit is, hogy a másik felet bosszantsa vele, véletlenül sem azért, mert önérzetes, vagy egyszerűen CSAK nem érezné jól magát egy helyzetben, és azt fel MERI vállalni.)

2020. ápr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
80%

Nem, ez baromira nem jó így. Én tavaly házasodtam és nálunk is az egiyk tanúnak nem volt párja, de pont ezért sem ültettünk tanúkat a főasztalhoz. A ceremónián mellettünk ültek, de vacsoránál a szüleink voltak a két-két oldalunkon.

Lehet megkövezni, de a tanúnak a főasztalnál igazából nincs sok keresnivalója, hisz a főasztal az a két család egyesülésének kvázi szimbóluma. Amúgy meg elég para, mikor a párok nem tudnak normálisan megcsinálni egy ülésrendet. És igen, minden a párról szól, de azért azt ne felejtsük el, hogyha már több emberrel együtt akarsz ünnepelni, akkor az a minimum, hogy a vendégeitek jól érezzék magukat. De lehet ez csak számomra volt fontos az esküvőm szervezésénél.


És mindezt úgy írom, hogy esküvői szolgáltatóként is dolgozom. Ha rossz érzést kelt a pár a vendégekben, akkor oda az ünnepi meghitt hangulat. És tisztelet a kivételnek, de az esküvők 70%-a arról szól, hogy a menyasszony tetszelegjen, leszrva a vendégek kényelmét, csak kapjanak borítékba pénzt és kaparóst. A legrosszabb mikor esküvőn munka közben hallgatjuk, hogy mekkora szr a kaja és mindenki elégedetlen. De a puccparádé meg megvan hozzá, csak tartalommal nincs megtöltve. Ez a mindenképp ott kell ülnie a tanúnak, meg nem lesz meg a szimmetria is felesleges látszatkeltés.

2020. máj. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!