Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én reagálom túl, vagy ez...

Én reagálom túl, vagy ez tényleg rossz így?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz a barátom nővérének az esküvője, amire engem is meghívtak.

A barátom nővérének ő a tanúja.

Na most, az a szituáció, hogy a barátom nővére úgy döntött, nem ülhetek a fő asztalnál, mert úgy nem lenne meg a szimmetria.

A fő asztalt úgy kell elképzelni, hogy a barátom nővére, a vőlegénye, a szülők mindkét fél részéről és a tanúk.

Mivel a vőlegény részéről a tanúnak nincs párja, ezért nem lenne szimmetrikus ha én meg ott ülnék a barátom mellett.

Szerintetek ez így jó? Csak mert engem kicsit bánt, meg olyan kiközösített érzésem van emiatt.

Elég rossz lesz nézni, hogy az egész familia egy asztalnál ül, nevetgélnek, elvannak, én meg egy teljesen másik asztalnál fogok ülni, megjegyzem vad idegenekkel.

Arról nincs szó, hogy esetleg nem kedvelne, mert kedvel. Rengetegszer hívott el közös programokra úgy, hogy így négyen voltunk a barátom meg a vőlegénye.

Szóval ez csal szerintem fura így?

Úgy tudom az esküvőkön nem szokás szétválasztani a párokat, pláne ha ilyen közel áll a családhoz.



2020. ápr. 18. 18:08
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
73%
Istenem, ezek az ostoba érvek, hogy "és akkor egy vadidegen nő virít a fényképen". Most komolyan, és ha törvényes házasok lennének, "legálisan" lenne a fényképen, akkor is elválhatnak 10 év múlva, és akkor is már csak úgy emlegetik majd, hogy "ez az Icuka, ő volt a Feri felesége 5 évig". A másik meg, itt tényleg mindenki állandóan a saját esküvői képeit nézegeti évtizedekig? (Mi kb. kétszer néztük vissza, aztán ennyi, ott van eltárolva a felhőben.) De ha néznénk mondjuk 10 év múlva, akkor sem azon akadnánk fent, hogy "ki már ez a pasi a Mariann mellett?"
2020. ápr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
55%
Én a menyasszony helyében nem teremtenék ilyen kellemetlen helyzetet. Azért "csak" a szimmetria miatt ez elég nagy hülyeség. Vagy egyik tanút sem ültetném oda, ha annyira zavar, vagy elfogadnám, hogy nem szimmetrikus. Azért szerintem tényleg nem szép dolog, hogy szétültet egy párt, amúgy is idegenek közé. A párom is feszengene egy ilyen helyzetben, nem csak én.
2020. ápr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
37%
En szerintem nem mennék így el, nem vagyok az a típus aki idegenekkel csevereszik, es igy kellemetlennek és megalázónak érezném a helyzetet hogy így "elültettek". Egyébként a szakításotok is benne lehet, hogy miért döntött így, de attól még ugyanúgy a testvére párja vagy, és illetlen hogy így kiközösít. Szerintem ha ti nem vagytok olyan viszonyban, a párod megprobalhat beszélni vele hogy ő szeretné hogy mellette ülj és kellemetlen nektek ez az elültetősdi.
2020. ápr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
55%
egyre böszmébbek a menyasszonyok... 23 éve volt az esküvőnk, eszünkbe nem jutott még ülésrendet sem előírni, felnőtt emberek a vendégeink, képesek eldönteni, kinek a társaságában akaják tölteni az estét és az éjszakát.
2020. ápr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
81%
Ez igazából csak a vacsoránál lényeges, amint beindul a buli keverednek az emberek, senkit nem fog érdekelni ki hol ül.
2020. ápr. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
70%

Rengeteg esküvőn voltam már, mindenhol csak a tanúk és a szülők ültek a főasztalnál. Mindenhol! Sőt itt az oldalon is volt már több hisztis kérdés, mint a tied. Azok pl az elvált szülők új párjainak a hisztijei voltak. 10 év házasság után sem akarták, hogy a mostohaanya üljön a főasztalnál, hanem a saját anyja meg apja. Senkit nem érdekel a hisztid, ez a szokás.

Egyébként voltál te már esküvőn? Tudod hogy néz ki? Kihozzák az előételt meg a levest, mindenki megeszi 10 perc alatt, majd fél órás szünet, ahol mindenki mászkál. Utána főétel és megint fél óra mászkálás. Desszertnél szintén ez. Szóval nettó 30 percet fogsz ülni azokkal az idegenekkel és evés közben nem kötelező beszélgetni. Utána mehetsz a pasidhoz, táncolhatsz és többet le sem kell ülnöd az asztalhoz. Felesleges a hisztid.

2020. ápr. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
62%
És te láttál már lagzit? Mert vidéken például kihozzák a levest, és az éjféli sültes tálig az egy egybefüggő zabálás és ivás az asztaltársaságoddal. A szülők új partjait általában az övéik közé ültetik, de ez a csaj meg a tesója kísérője, neki milyen ismerősei vannak ott? Te ülnél idegenek közé, akik mind ismerik egymást, csak téged nem, hogy azt nézzed, hogy ők tök jól ellennének, de amúgy meg még talán feszélyezed is őket? Fel tudnál úgy oldódni? Én nem.
2020. ápr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
34%

"egyre böszmébbek a menyasszonyok... 23 éve volt az esküvőnk, eszünkbe nem jutott még ülésrendet sem előírni, felnőtt emberek a vendégeink, képesek eldönteni, kinek a társaságában akaják tölteni az estét és az éjszakát."


Igen, csak tudod, ez olyan, hogy hú, most egyszer az életben ő mondhatja meg a frankót. (Amúgy ami feltűnt, már a kérdésben, hogy NEM a menyasszony ÉS a vőlegény döntött úgy, hanem a menyasszony döntött úgy... Tehát nem az ifjú pár döntött így, csak a menyasszörny:D

Egyszerűen szánalmas, amikor valakinek ez a legnagyobb döntési lehetőség az életében, hogy sakkozhat azzal, kit ültet ki a képből, mert aznap ő a főszereplő.

2020. ápr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
31%

26-os, oké, nem kell, hogy bárkit is érdekeljen a kérdező "hisztje".

Csak aztán a menyasszony se lepődjön meg, hogy a kérdezőt sem érdekli az ő hisztije, és egyszerűen nem megy el. Mondjuk hogy ne legyen bunkó, elmegy a szertartásra, aztán gratulál, és utána hazamegy.

2020. ápr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
84%

29!


Gondolod ez annyira megrázná a menyasszonyt ?

2020. ápr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!