Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek elvették az örökségét...

Akinek elvették az örökségét a családtagok, hogyan tette túl magát rajta?

Figyelt kérdés
A bátyám erőszakkal vett rá még 2012-ben, hogy eladjuk a házat, amit fele-fele arányban örököltünk, anyánknak pedig haszonélvezete volt rajta. A bátyám őt is kényszerítette, hogy írja alá a papírokat. Amióta az a ház nincs, anyám egy szakadt, romos házban lakik, amit épp felújít, én meg a pároméknál. Hogy lehet ezen túllépni? Lesz még valaha olyan hely, amit otthonomnak nevezhetek?

2020. máj. 22. 14:45
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Nem is akartam eladni a házat. Azt akartam, hogy találjunk olyan megoldást, amivel a kecske is jóllakik, de a káposzta is megmarad. A bátyám készpénzt akart, és nem érdekelte, hogy azután mi hogyan élünk.
2020. máj. 22. 16:14
 12/48 anonim ***** válasza:
75%
Es anyudat is fojtogatta hogy lemondjon a haszonelvezetrol?
2020. máj. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:
Nem, csak engem. Nyugodtan ült, és meg sem szólalt. Utána mindent aláírt.
2020. máj. 22. 16:21
 14/48 anonim ***** válasza:
80%

"az ügyvédi irodában, amikor magunkra hagyott az ügyvéd, hogy megbeszéljük, mi legyen"


Ilyen nem szokott lenni, az ügyvéd végig ott van.


De ettöl eltekintve, ha ebbe belementél 8 éve, akkor most már semmit nem tudsz tenni.

Az, hogy anyád is beleegyezett, az ö hülyesége volt, ettöl kezdve az ö dolga megoldani a saját lakhatását.

A témán már régen túl kellett volna lépned, a ház fele árából (mégha egy millióval kevesebb volt is) meg te is vehettél volna legalább is egy lakást, ha a kb ugyanennyiböl a bátyádnak telt családi házra. Anyád adóságait meg minek fizetted ki?


Viszont ha te az elmúlt 8 évben nem tettél semmit, hogy legyen saját lakásod (legalább is bérelt), akkor az a te hibád, 26 évesen már nem a "párodéknál" kellene lenned és nyavalyogni, hogy nincs otthonod!

2020. máj. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
82%

Senki nem "vette el" az örökségedet, te egyeztél bele.


Másrészt a kapott pénzböl vehettél volna lakást/kisebb házat magadnak, ahelyett, hogy elpazarolod.

2020. máj. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
77%
De amúgy tényleg, mi lett azzal a pénzzel, amit te kaptál? Azt állítod, csak 1 millióval volt kevesebb, mint a bátyád része. Az nem olyan egetrengetően sok...
2020. máj. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudj de nem is értem amit leírsz. Eladatta veletek a házat, amiből nem is kaptál semmit? Vagy eladatta veletek és mindenki megkapta a részét?

Ha az első verzió, akkor nincs nagyon mit hozzáfűzni, megszívtad, már bocs.

Ha a második akkor csak egy rossz döntés volt, nem tehetsz semmit ne rágódj, előre nézz.

Te is tudod hogy igazából magadra haragszol... Sok olyan ember van mint a bátyád, de rajtad múlik hogy hagyod e magad lehúzni általuk. Fogd fel úgy hogy egy hatalmas tapasztalat, és nem hagyod még egyszer hogy bárki megtegye ezt veled.

2020. máj. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
7,5 millió forintért kelt el a ház. Akárhogy számolom, 3 millió 750 ezer járt volna, ebből nekem 2 millió 750 ezer jutott, neki 4 millió 750 ezer. Kapásból a papír aláírásának másnapján elrángattak a bankba, hogy anyámnak a másfélmilliós adósságát rendezzem. 1 m 250 maradt akkor, abból egy évig én tartottam el magunkat, mert a lakásban, ahová kényszerültünk, fűtés sem volt, meg más adósságok is voltak, amiket ki kellett fizetni, a bátyám meg soha nem segített, azon a környéken meg nem találtam munkát sem. Pár év alatt szedett még össze pénzt, abból vették a hàzat. Én meg elköltöztem a fővárosba, de albérlet, meg egyebek mellett a 150 ezres fizetésemből sajna nem tudtam annyit összespórolni, hogy akár egy autót vegyek.
2020. máj. 22. 16:37
 19/48 A kérdező kommentje:
Ja, és azóta is azt hallgatom, anyámtól, hogy az egész az én hibám, miattam van ott, ahol. Félretenni azért sem tudtam, mert amikor épp úgy alakult, neki is adtam pénzt, nem egyszer, hogy ki tudjon jönni a nyugdíjából.
2020. máj. 22. 16:39
 20/48 A kérdező kommentje:
18 évesen meg, akárhogy nézzük, gyerek voltam. Engem senki sem vilàgosított fel semmiről, nem tanultam jogot. Az ügyvéd akkor azért hagyott magunkra, hogy megbeszéljük, mi legyen, mert én ott is mondtam, hogy nem akarom aláírni, közben pedig érkeztek hozzá ügyfelek, akikhez kiment, hogy még egy kis türelmüket kérje. Abban a 2 percben történtek az események.
2020. máj. 22. 16:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!