Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egész családom jobban...

Az egész családom jobban szereti a húgomat, hogy kéne viselkednem?

Figyelt kérdés
Először is, 16 éves lány vagyok. Húgom 5 éves. Onnantól kezdve, hogy megszületett, én teljesen hanyagolva lettem. Nem csak beképzelem, azt sem tudják, hogy milyen fiúval jártam vagy hogy kikkel barátkoztam, mert hiába mesélnék róla, nem érdekli őket. Már eljutottam arra a szintre, hogy nincs is kedvem elmondani nekik semmit. Mondtam nekik, hogy rászoktam a cigire (igazából nem, csak kíváncsi voltam, hogy reagálnak) és azt mondták, hogy jó, csak ne nagyon. Most komolyan, ez értelmes válasz egy szülőtől? Nem az, szeretem a húgomat, de pl. tök rosszul esik, hogy az ő szülinapjára tortát rendelnek, meg minden, az enyémre meg 2 nap elteltével jönnek rá és vágjak hozzá jó fejet. Most ez gyerekesen hangozhat, de nekem 5 évesen konkrétan azok a játékaim voltak, amiket még anyámtól vagy apámtól örököltem, neki meg ilyen tízezreket költenek babákra. Neki mindenből a legjobb, nekem konkrétan arra nem adtak pénzt, hogy egyek egy hamburgert a barátnőimmel és a kikopott gatyáimban járok, meg a kinőtt felsőimben. Ez megy már 5 éve, annyira rossz. Húgom folyton hisztizik, nyávog, évközben nem hagy tanulni, mert arra nincsenek tekintettel a szüleim, hogy legalább lekössék és ne nekem kelljen vele délutánonként foglalkoznom. Nagyszüleim, meg a nagybátyámék is úgy beszélnek velem, mint a kutyával, egyszer nem kérdezték meg 5 év alatt, hogy mi van velem, hogy megy a suli, van-e barátom stb, de pl. mikor 1-2 éve lerontottam a jegyeimet a suliban, akkor azt anyám elmondta nekik és eljött a nagybátyám és megpofozott. Nekem is vannak vágyaim, meg céljaim és senkivel nem tudok beszélgetni, mert itthon a húgom a kis aranyos, a csodagyerek, nekem meg már lassan a nevemet is elfelejtik. Megőrülök már, mit tehetnék?
2010. aug. 2. 15:51
1 2 3 4
 11/39 anonim válasza:
92%
Teljesen megértelek. Egyrészt csatlakozom az előzőkhöz, hogy beszélj velük, ha meg nem megy, szerintem próbálj a legkevesebb időt a családdal tölteni, mondjuk mondd el egy igazi barátnak, hogy mi bánt és ha TÉNYLEG a barátod, nyáron elmehettek együtt fürödni, moziba stb. évközben meg délutánonként nála vagy, tanultok, hülyültök, elfelejted, hogy mi van otthon, nyolc körül meg hazamész, vagy ameddig elengednek.
2010. aug. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
24%
Nem egyszer leírtam már de leirom ide is sok különbség van a kivánt gyerek és nem kivánt között.Őt várták,te becsúsztál,megtartottak mert igy helyes....Nem lehet szeretni azt amit csak kötelességtudtaból tartottak meg és nem azért mert annyira várták az érkezését.
2010. aug. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
78%

16:32 na ez nagyon nagy bunkóság volt:S:S

akár becsúszott akár nem,csak 16évig nevelték!! azóta már biztosan megszerették.

2010. aug. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
63%
az eltünős dolog nem jo mert fel se tűnne sajnos,vagy még örülnenék is rosszabb esetben.
2010. aug. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
91%

16:33 vagyok

és ha a huga nem született volna meg akkor nemlenne semmi probléma..szerintem csak annyi lehet,hogy a hugica most új nekik meg minden és szeretnék ha jó lenne az élete és elkényeztetik

2010. aug. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
29%
lehet bunkóság volt de jobb mint a struccpolitika igy legalább tudj mire számithat a késöbiekben mert ez nem változik.Az igazság néha fájdalmas sajnos.
2010. aug. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim válasza:
88%
a kérdezőtől kérdezem,hogy a húgod születése előtt minden oké volt?
2010. aug. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
88%
Ez akkor sem úgy müködik hogy jobban szeretik,te is a gyerekük vagy!! Ilyen szülőket:( 13l
2010. aug. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
93%

ma 16:32


Ez nem igaz. Mindenkit lehet szeretni.

2010. aug. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, 16:32-es, elérted, hogy szétbőgjem magam! Nem becsúszott gyerek voltam, de már úgyis mindegy, úgy bánnak velem az emberek mint a kutyával. Tudod, milyen érzés volt, mikor anyám rám uszította a nagybátyámat, aki megpofozott, meg megrángatott csak azért, mert nem lettem kitűnő? Így is elég szar életem van nem kell még elvenni a maradék életkedvemet is
2010. aug. 2. 16:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!