Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egész családom jobban...

Az egész családom jobban szereti a húgomat, hogy kéne viselkednem?

Figyelt kérdés
Először is, 16 éves lány vagyok. Húgom 5 éves. Onnantól kezdve, hogy megszületett, én teljesen hanyagolva lettem. Nem csak beképzelem, azt sem tudják, hogy milyen fiúval jártam vagy hogy kikkel barátkoztam, mert hiába mesélnék róla, nem érdekli őket. Már eljutottam arra a szintre, hogy nincs is kedvem elmondani nekik semmit. Mondtam nekik, hogy rászoktam a cigire (igazából nem, csak kíváncsi voltam, hogy reagálnak) és azt mondták, hogy jó, csak ne nagyon. Most komolyan, ez értelmes válasz egy szülőtől? Nem az, szeretem a húgomat, de pl. tök rosszul esik, hogy az ő szülinapjára tortát rendelnek, meg minden, az enyémre meg 2 nap elteltével jönnek rá és vágjak hozzá jó fejet. Most ez gyerekesen hangozhat, de nekem 5 évesen konkrétan azok a játékaim voltak, amiket még anyámtól vagy apámtól örököltem, neki meg ilyen tízezreket költenek babákra. Neki mindenből a legjobb, nekem konkrétan arra nem adtak pénzt, hogy egyek egy hamburgert a barátnőimmel és a kikopott gatyáimban járok, meg a kinőtt felsőimben. Ez megy már 5 éve, annyira rossz. Húgom folyton hisztizik, nyávog, évközben nem hagy tanulni, mert arra nincsenek tekintettel a szüleim, hogy legalább lekössék és ne nekem kelljen vele délutánonként foglalkoznom. Nagyszüleim, meg a nagybátyámék is úgy beszélnek velem, mint a kutyával, egyszer nem kérdezték meg 5 év alatt, hogy mi van velem, hogy megy a suli, van-e barátom stb, de pl. mikor 1-2 éve lerontottam a jegyeimet a suliban, akkor azt anyám elmondta nekik és eljött a nagybátyám és megpofozott. Nekem is vannak vágyaim, meg céljaim és senkivel nem tudok beszélgetni, mert itthon a húgom a kis aranyos, a csodagyerek, nekem meg már lassan a nevemet is elfelejtik. Megőrülök már, mit tehetnék?
2010. aug. 2. 15:51
1 2 3 4
 21/39 Deus88 ***** válasza:
92%

Hát ez nagyon szivás, csatlakozom a sok emberhez aki azt irta hogy beszéld meg velük bár nemhiszem hogy használna,

probálj minél kevesebb idöt othon lenni.

Én nem türtem volna ijen sokáig , nem birom az igaságtalanságot.

2010. aug. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
rendben volt, azt leszámítva hogy csomószor megrángattak a semmiért, de még az is jobb volt ennél
2010. aug. 2. 16:41
 23/39 anonim ***** válasza:
72%
Kicsit nagyobb az élettapasztalom mint neked,és tudod hány nemkivánt kulcsos gyerek van hány elhanyagolt magányos gyerek él a családnak rozsaszín felhőnek hazudott idilben ami belül maga a pokol hetedik feneke.Ismerek olyan 11 éves kislányt aki fogorvásnál boldogabb,mint otthon mert ott beszélnek vele,meg bnőm akit az apja levegőnek néz és az utca tuloldalára szalad a fejét is elfordítva....
2010. aug. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom hányas vagyok: Mikor nem volt a hugod hogy viselkedtek veled?
2010. aug. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Deus88 ***** válasza:
77%

Én a te hejedbe nem tudom mit tennék bár mind irtam nem szeretem az igaságtalanságot amelett még bosszuállo is vagyok.

Nem tudom mit irjak, szomoru a hejzeted :(

Lehet hogy gyerekesnek fog hangzani de probálj komplekt elhidegülni töluk,ne beszélj ha csak nem kérdeznek és ne légy vidám a jelenlétükbe csak közömbös.

2010. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 Deus88 ***** válasza:
65%
17f
2010. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
57%
16 32 vagyok sorry ha megsírattalak de általában a kisebbiket jobban várják jobban szeretik,ne sírj hanem szedd össze magad tanulj jól és mielőbb lépj onnan.Ahol megvernek ott nem szeretnek,amúgy ha többször is előfordult hogy megpofoztak rángattak:családsegítő gyáműgy.
2010. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
84%

Tanácsot nem tudok írni, ne haragudj. Csk azt, amit más: próbáld meg megbeszélni velük!

Amúgy ha gondolod, írj privit, szívesen beszélgetnék veled!

2010. aug. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
92%

Mindenki azt mondja, hogy az eltűnős dolog nem jó ötlet. De szerintem nem így van. El is mondom miért.


Már írtad, hogy mondtad nekik, hogy szerinted a húgod jobban szeretik erre leordították a fejed. Magyarul hiába beszélsz semmi hatása nincs rájuk. Nem hallgatnak meg.


Ezért ha azt akarod, hogy komolyan vegyenek, jó ötlet eltűnni mondjuk 1 vagy 2 napra. De persze CSAK akkor ha van hova, pl egy ismerős vagy rokon akiben megbízol, és talán aki meghallgatna és meg is értene.


A lényeg, hogy ez eléggé sokkolná a szüleid - jobb esetben - és fejükhöz kapnának végre. Ennek mindenképp lenne hatása.


Ugyanakkor rizikós, mert lehet hogy eztán még jobban leszidnának és megrángatnának...


Gondolkozz el ezen. De ismétlem, úgy ne menj el, hogy csak bele a nagyvilágba.


Én biztos elmennék.

2010. aug. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
92%
igen ezt eljásszák páran utána meg édesanyám aki gyermekvédelmis hazaviszik az utcáról,akkor némelyik anyuka közli vele h minek hozta vissza,örült h eltünt.PFFF ilyen szülők is vannak sajnos.
2010. aug. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!