Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egész családom jobban...

Az egész családom jobban szereti a húgomat, hogy kéne viselkednem?

Figyelt kérdés
Először is, 16 éves lány vagyok. Húgom 5 éves. Onnantól kezdve, hogy megszületett, én teljesen hanyagolva lettem. Nem csak beképzelem, azt sem tudják, hogy milyen fiúval jártam vagy hogy kikkel barátkoztam, mert hiába mesélnék róla, nem érdekli őket. Már eljutottam arra a szintre, hogy nincs is kedvem elmondani nekik semmit. Mondtam nekik, hogy rászoktam a cigire (igazából nem, csak kíváncsi voltam, hogy reagálnak) és azt mondták, hogy jó, csak ne nagyon. Most komolyan, ez értelmes válasz egy szülőtől? Nem az, szeretem a húgomat, de pl. tök rosszul esik, hogy az ő szülinapjára tortát rendelnek, meg minden, az enyémre meg 2 nap elteltével jönnek rá és vágjak hozzá jó fejet. Most ez gyerekesen hangozhat, de nekem 5 évesen konkrétan azok a játékaim voltak, amiket még anyámtól vagy apámtól örököltem, neki meg ilyen tízezreket költenek babákra. Neki mindenből a legjobb, nekem konkrétan arra nem adtak pénzt, hogy egyek egy hamburgert a barátnőimmel és a kikopott gatyáimban járok, meg a kinőtt felsőimben. Ez megy már 5 éve, annyira rossz. Húgom folyton hisztizik, nyávog, évközben nem hagy tanulni, mert arra nincsenek tekintettel a szüleim, hogy legalább lekössék és ne nekem kelljen vele délutánonként foglalkoznom. Nagyszüleim, meg a nagybátyámék is úgy beszélnek velem, mint a kutyával, egyszer nem kérdezték meg 5 év alatt, hogy mi van velem, hogy megy a suli, van-e barátom stb, de pl. mikor 1-2 éve lerontottam a jegyeimet a suliban, akkor azt anyám elmondta nekik és eljött a nagybátyám és megpofozott. Nekem is vannak vágyaim, meg céljaim és senkivel nem tudok beszélgetni, mert itthon a húgom a kis aranyos, a csodagyerek, nekem meg már lassan a nevemet is elfelejtik. Megőrülök már, mit tehetnék?
2010. aug. 2. 15:51
1 2 3 4
 31/39 Deus88 ***** válasza:
77%

Elmenni elmenni él lehet menni ha van hova, s ha égyáltalán nem érdekli a szüleit vagy jobbik esetbe érdekli és kb 2 honap mulva ugyanigy leszz+ megjobban meghurcolnak majd.

Ezt nem hinném jo megoldásnak. (a kérdezönek: ha akarsz beszélni nekem is ihatsz PM)

2010. aug. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
66%
Nem biztos hogy annyira rossz szülők hogy azt gondolnák hogy mért hozták vissza!!
2010. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
90%
nem az ő szülei ,egy szülő akinek édeasnyám hazavitte a szökött gyereket ő közölte ezt,ilyen is van azóta a gyerek maga kérte a gondozásbavételét sajnos van ilyen,túl sok ilyen van sajnos.
2010. aug. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon sajnállak kérdező! :( Az én barátommal is kb ugyanez a helyzet, igaz ő már 20 éves, de mindig is ez volt a probléma, hogy az öccse meg a húga az istenkirályok, őt meg kb szarba se vették. Náluk is elég nagy a korkülönbség egyébként. Ezért gondolom, hogy hiába is próbálnál velük beszélni. Nem vennének komolyan, és önzőnek titulálnának, amiért sajnálod a törődést a húgodtól. Szerintem is fel kellene szívódnod pár napra valami ismerőshöz, hogy feltűnjön nekik, hogy komoly a helyzet. És utána próbálj meg velük beszélni! De ahogy már írták, ennek tényleg elég nagy a rizikója! Nagyon drukkolok neked, hogy változzon a helyzet!
2010. aug. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
75%
a szülők biztos, hogy nagyon jól tudják, hogy máshogy bánnak veled és a húgoddal...nem véletlen ordítják le a fejed ha megemlíted, tagadnak ezerrel. persze, hogy haraggal közelednek feléd, mert igazad van, és marhára nem akarnak ezzel szembesülni. nem szép dolog, de nehogy magadra vedd , mert ez nem azt jelenti, hogy te nem érdemled meg a törődést, ez csak a szüleidről szól, ők viselkednek így valamiért, és nem te adsz rá okot. persze gondolom, hogy rosszul esik, de akkor is a szüleid a hibásak(és még le is ordítják a fejed:/ )ezt néha jó ha tudatosítod. tényleg próbálj meg beszélni velük egyszer, amikor jó a hangulat, vagy legalább semleges.
2010. aug. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen megértelek, amíg otthon laktam én is ezeket a dolgokat éreztem, azzal a különbséggel, hogy nekem még egy nővérem is van.

A legtöbb válaszoló azt írta, hogy próbálj beszélni a szüleiddel, de én tudom, hogy ezzel semmire sem fogsz menni. Úgy is azt fogják mondani, hogy csak beképzeled az egészet, és nincs is így. Én már vagy ezerszer átestem ezen a beszélgetésen és mindig ez lett a vége.

Ha meg kellene határoznom egy sorrendet, akkor azt mondanám, hogy legjobban a húgomat szeretik, utána a nővérem, majd leghátul én.

Én egyszer megtettem azt, amit az egyik válaszoló írt, szó nélkül leléptem otthonról 2 hétre. Azt hittem, hogy ha hazamegyek, akkor majd minden jó lesz, mert rájönnek, hogy mennyire hiányoztam nekik. De sajnos nem így lett, sőt rosszabb lett a helyzet, én lettem mindenki szemében a hálátlan kis dög.

Szerencsére hamarosan megismerkedtem egy fiúval aki ma már a férjem. Ő húzott ki a depresszióból, nélküle nem tudom mi lenne most velem. Mikor betöltöttem a 18-at, férjhez mentem és elköltöztem otthonról, ez volt életem legboldogabb napja. Mostmár nekem is van két lányom, de soha nem tudnék köztük különbséget tenni, mindkettőt ugyanúgy imádom.

Még ennyi év távlatából is emlékszem, hogy nem ihattam otthon tejet és nem ehettem gabonapelyhet, mert az a húgomé volt. Ha már csak 2 szelet szalámi volt otthon, akkor az természetesen a húgomé volt. Én nem aludhattam hétvégente sokáig, mert takarítanom kellett, míg a nővérem a barátnőjénél volt, a húgom pedig dél körül ébredt fel. Nekem 1 nadrágom és 4 pólóm volt, míg a testvéreimnek halomban álltak a ruhák a szekrényben. Mikor kilyukadt a cipőm, anyukám azt mondta nincs pénzünk másikat venni, járjak abba. 1 hét múlva a húgom új cipőt kapott...

Sok év távlatából már csak nevetek ezeken a dolgokon, hiszen mostmár annyi gabonapelyhet és szalámit eszek amennyi csak belém fér, de gyerekként ezeket átélni nagyon nehéz volt.


Kedves kérdező, sajnos nem tudok neked mást tanácsolni, csak, hogy ne add fel, leszel te még az életben igazán boldog! Sajnálom, hogy ezeket a dolgokat neked is át kell élned, de ne feledd: "Ami nem öl meg, az megerősít."

Ha gondolod, írj privit, nagyon szivesen meghallgatom a gondjaidat.

2010. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, aranyosak vagytok. Legalább emiatt jobban érzem magam.
2010. aug. 2. 17:15
 38/39 anonim válasza:
88%
Ha nem is segít sokat, de vezess naplót, írd ki magadból a bánatod vagy a naplódban fágj a szüleid fejéhez mindent! Hidd el könnyebb lesz! Nekem már bevált.
2010. aug. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
27%
Figyej kérdező mért nem csinálod azt hogy ott vagy ahol a tesód? Akkor terád is figyelnének
2010. aug. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!