Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nagyon akar gyereket,...

A férjem nagyon akar gyereket, de egyértelművé teszi, hogy ő nem akar majd vele sokat foglalkozni. Ti szülnétek így gyereket?

Figyelt kérdés

Azt mondja, hogy majd néha eljátszik vele, vagy ha lesz kistestvér, majd együtt eljátszanak. De a gyerek ellátása, gondozása alapvetően az én feladatom lesz.

Szerintem a gyerekeknek jó apja lenne, inkább attól félek, hogy nekem milyen férjem lesz - fog-e majd bármiben segíteni, vagy tényleg mindent tőlem vár el? Volt valaki ilyesmi helyzetben?



2020. aug. 4. 05:10
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/142 anonim ***** válasza:
97%
De kérdező arra válaszolj már, hogy a háztartással kapcsolatos dolgokhoz hogy áll így, hogy mindketten dolgoztok? Kiveszi a részét a házimunkából?
2020. aug. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/142 anonim ***** válasza:
100%
A növény egy külön világ. Férjem az erkély zöldségeket imádja, de a virágokat leszarja :D
2020. aug. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/142 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem nincs ezzel semmi baj. Ő legalább tisztázza az elején. Persze ha lusta vagy és a gyerek csak kifogásnak kell hogy ne kelljen semmit csinálnod akkor keress egy szerencsétlen hormonzavaros papucsot.
2020. aug. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/142 anonim ***** válasza:
96%
Én így biztos nem. Már az furcsán hat, hogy segítségnek nevezed azt, ami az ő kötelessége is. Háztartás, gyerekneveles/ellátás 50-50, míg mind a 2 fel dolgozik. Egyedül azt ertem, hogy mig otthon vagy, te kelsz fel ejszaka a babához, nem ő. Nálunk én leszek gyeden az első évben, a másodikban pedig a férjem, mert a diploma utáni szakkepzesem csak 2 félévre szakítható meg egy huzamban. Így az első évben is gondozza majd délutánonként, mert nehezen látna el 1 éves korától,ha addig csak "jatszik".
2020. aug. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/142 anonim ***** válasza:
94%
A kérdező áldozattípus. Ha nem emellett, akkor majd egy másik férfi mellett lesz alázatos kiszolgáló. Meg fogja keresni a rajta uralkodó embert, akár ennek szül, akár a későbbi zsarnoknak. És mentegetni fogja akkor is, amikor már alázza a férje.
2020. aug. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/142 Miss Endzsi ***** válasza:
97%
Ilyen apám van, csak biológiailag tartom annak. Egész életemben nem beszéltünk annyit, hogy egy kis füzet lapját kitöltse, pedig egy lakásban éltünk.
2020. aug. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/142 anonim ***** válasza:
91%

Végigolvasva a kommenteket, nekem az a véleményem, hogy nektek egyelőre (vagy egyáltalán) nem szabadna gyereket vállalni.

A férjed oldala nem is kérdés, ő csak a jót akarja kivenni ebből a dologból, és minden mással cserben hagyna téged. Ez már önmagában aláás minden emberi kapcsolatot, nemhogy egy házasságot.

Viszont a te oldalad se áll stabil lábakon, egyfelől már korán vissza akarsz menni dolgozni. Nem tudom milyen munkakörben dolgozol, de hacsak nem otthonról végezhető es/vagy kérsz segítséget, akkor ez kb a lehetetlen kategória egy kisbaba mellett. Akik azzal hozakodnak elő hogy kulfoldon 6 het utan vissza kell menni, igen, de akkor az apa marad otthon, vagy van olyan intézmény, ahol a gyerek lehet napközben, vagy anyuka csak 3-4 órát dolgozik. Magyarorszagon ennek nincs se intézményrendszere, se kultúrája. Szóval visszatérve rád, én azt érzem a soraidból, hogy te se annyira szívből vágysz a gyerekre, inkább azert, mert kell, és próbálod meggyőzni saját magad, hogy a férjed ebben partnered lesz.


Nagyon nagy csapdába navigálod magad ezzel, ezért sztem nagyon gondold végig, hogy akarsz-e most még egyáltalán gyereket, illetve ha igen, akkor biztos, hogy ettől a férfitól.

2020. aug. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/142 anonim ***** válasza:
97%
Nem.
2020. aug. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/142 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen. Azt, hogy hetente meg tudja locsolgatni a virágokat és a nap felé fordítani, egy 10 éves is meg tudja csinálni, mégsem vállalok vele gyereket.
2020. aug. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/142 anonim ***** válasza:
96%
Mivel őt a gyerek a génanyaga továbbadásán túl nem érdekli, nem a baba léte miatt akarja a megszületését, hanem hogy a kicsivel téged magához kössön. Ha nincs biztos háttered, akkor ki lennél neki szolgáltatva.
2020. aug. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!