Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlzásba vittem? A lányomnak...

Túlzásba vittem? A lányomnak vagy nekem van igazam? 52N

Figyelt kérdés

A lányom, 19 éves, most kezdte az érettségit, tehát tanuló.


Két hete jöttem ki a kórházból, aztán majd' egy hete megint be kellett mennem. Így a lányom egyedül maradt.


Ma hazajöttem, aztán rövidesen, miután megvolt a kipakolás, előjött lányom azzal, hogy a maradék 6 ezerből a bérletpénzt elveszi, mert ma jár le, holnap pedig mennek a tankönyvekért.


Mondta, hogy kell vennie néhány dolgot, és csak 20 ezres van itthon, kisebb nincs, csak néhány száz forintos a dobozkában. Teljesen kiakadtam, hogy mi az, hogy közel egy hétre nem vagyok itthon és 14 ezer forint nincs meg. Elkezdte sorolni, hogy vett betétet, ami ezer forint, vett nekem ételt a kórházba (zöldségek, kisebb vaj, olcsó felvágott, egy cukormentes joghurt és még valami), ez kétszer játszódott el, mert ugye látogatási tilalom van, több napra hozott. Továbbá vett itthonra is néhány dolgot, bár nagyrészt minden van, a fagyasztóban darálthús, egyéb hús, szekrényben tészta, kenyér, így leginkább 200 Ft-s instant levest, amit olykor szokott enni. Ezen kívül bement a papírírószerbe, mert kellett még három füzet, aminek darabja 600 körül van, jobb minőségű, nem megy szét könnyen, szebb is, és néhány tollat, és még wc papírt.


Nem rendelt semmit, nem vett ruhát, nem ült be kávézni, se semmi, mégis elment így 14 ezer. Idegesen, szinte már kiabálva jött ki belőlem, hogy többet nem nyúlhat a pénzhez, és biztos mást is vett, mert így nem igaz, hogy ennyit költött. Nem szokása hazudni, csak egyszerűen irreálisan soknak tartom.


A lányom mondta, teljesen kikelve magából, vágta hozzám, hogy semmi olyat nem vett, amit nem szokott, mert tudja, hogy kimaradtam a munkából, és nem, nem adtam oda neki a bérletpénzt, bármennyire is úgy emlékszem, és "Szépen kérlek, anya, hagyj már békén, ne cse**egess állandóan, mindenért!".


Én nem cse**egetem, csak nevelem, mert ha ne ad isten feldobom a talpam, ő szilárdan állítja, hogy be tudja osztani a pénzt, mégis elment hipp-hopp 14 ezer úgy, hogy nem látok itthon látható "nyomot".


Felajánlotta, hogy megy estire, nappal 4-6 órában dolgozik, aztán iskola, szabadidejében meg tanulás, de mondtam neki, hogy nem kell, semmi szükség erre, legyen még gyerek, ne dolgozzon, ez az én feladatom. Ő csak tanuljon.


Kérdésem lényege, hogy nekem van igazam vagy neki? Túlzásba vittem vagy tényleg rosszul csinálta? Faggattam tovább, hogy mire ment el, de - továbbra is ingerülten, de visszafogva magát - mondta, nem tudja, ezer felé áll a feje a koránkelés, az új osztálytársak, környezet miatt és miattam is, mert mikor kórházban, mikor nem... Elhiszem, hogy nehéz, de azért az iskola nem munkahely, hogy 12 óráznia kellene, ezért nap végére azt sem tudja, hol van a feje.


2020. szept. 3. 14:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/126 anonim ***** válasza:
89%
Milyen szép hely is ma magyarorszag, hogy 14 ezer forint miatt így kiakad valaki, az a szegény kiscsaj meg ennyit nem költhet el egy hét alatt...
2020. szept. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/126 anonim ***** válasza:
92%

14000 forint simán elmegy arra, amiket leírtál, egyáltalán nincs igazad, úgy csinálsz, mintha még sosem jártál volna boltban. Hiába "olcsó" a felvágott, 20-25 dkg már az olcsóbbik fajtából is 700 forint. A vaj szintén drága, a zöldségek ára hihetetlen magas. WC papír szintén 1000 körül, a papírboltban is párezer elment.

Szerintem kérj tőle bocsánatot, nem volt jogos, hogy így kiakadtál rá, ráadásul ok nélkül.

2020. szept. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/126 anonim ***** válasza:
93%
Nehéz időszakos volt biztos feszült vagy és ideges és kapora jött ez a semmiség és szegény gyereked én vezette le. Emberek vagyunk DE. Te is érzed h nem volt igazad és légy jobb mint a legtobb szülő és állj oda szépen a lanyod elé és kérjel tőle bocsánatot. Nekem sokat jelentene a helyében!
2020. szept. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/126 anonim ***** válasza:
95%

"Teljesen kiakadtam, hogy mi az, hogy közel egy hétre nem vagyok itthon és 14 ezer forint nincs meg."


Te, kérdező! Hol élsz????

Heti 14e Ft, az havonta kb. 60e Ft. Hogy lehet ennyit sokallani? Még ha bizonyos költségek (pl. rezsi) nem is voltak benne. Szoktál te egyáltalán boltba járni?

A lányod marha türelmes és jólelkű, ne tudd meg, a helyében én miket mondtam volna!

2020. szept. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/126 anonim ***** válasza:
91%
Szerinted az a szaros tizenpárezer forint mire elég? Szoktál járni vásárolni? Feltételezem igen, ha vesz bérletet, füzeteket meg valami zabálnivalót is, akkor el is ment a pénz. Marhára nem neked van igazad, nem elitta, hanem olyanokat vett, amire szüksége volt.
2020. szept. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/126 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem valamennyire jogos a kiakadasod, ha te tenyleg ugy erzed 14.000 forintba nem kerultek azok amiket bevitt neked mega a nehany fuzet es instant leves.

Szerintem ha van hozza turelmed akkor amig most emlekszel ra gyorsan ird ossze miket vitt be neked (nem mindegy 150 vagy 250 forintos gyu.ijoghurtot vett e) es mesz a boltba nezd meg az arakat esadd ossze. A fuzeteit azert kernem mutassa meg de nem bizonyitekkent hanem ha pl sima spiral fuzet helyett mintasat vett akkor maris nem 600 hanem 1000 forint voot az is.

Instant levesbol meg lehet nem a 200 forintost vette hanem vett maganak 500 ftosat is mert az ehetok azokbizony ott kezdodnek.


Ha gyors osszeadod amiket o bevallott akkor ha 12.000 korulre jon ki akkor valoszinuleg nem hazudott csak egyszeruen nem a legolcsobbakat vette meg vagy vett ket instant levest is lustasagbol az egy helyett. A masik viszont hogy jo esellyel uditot csokit es csipszet is vehetett maganak azaz nehany olyan dolgit amit lehet szerinted nem kellene vagy nem engedhettel volna meg a csaladi kasszatoknak ha otthon vagy. Masik a sajat mostohalanyombol kiindulva elment mekizni kfczni az osztalytarsakkal (ha van ilyen a kornyeken) es ott egy a legolcsobb menu is 500 ft de lehet na ketszer vett maganak 1000ert valamit. Csak ezt meg ugyse mondana meg hisz kevesebbert is leszidod.


Szerintem ideje lenne bevezetned a zsebpenzt megha caak 500 vagy 1000 forintot is tudsz dni egy honapra vagy ket hetre es megmondani neki abbol lehet edesseget venni azt gyujteni de amugy a szegenysegetek miatt azt egye ami otthon van ha a zsebpenzt mar elkoltotte.


A lanyod a reakciojat tekintvebiztos nem mert bevallani valami kiadasat, de kar ezen rugoznod inkabb ezutan jobban bevonhatnad a csladi kassza szamolgatasaba...hogy mennyi jon a telefonra, aramra...mennyibe kerul a bevasarlas a berlet neked a gyogyszer es kozben mennyi a bevetel. Es azt kihizni belole hogy ha okosan csinalja az ember mennyi mindenre juthat es lehet felretenni.

2020. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/126 anonim ***** válasza:
22%
Itt egy példa hogy miért kell időben szülni. Nem 30 után... Nincs igazad!
2020. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/126 anonim ***** válasza:
92%

Én úgy tudnék örülni ha egy hét alatt kijönnék 14.000 ft.ból...


A legszebb ebben az egészben... Hogy ő kapja a szemre hányást...mikor ő ment vásárolni...hogy legyen mit enni a kórházban pluszban.. elvitte... Stb... Szerintem ennyit ő is megérdemel hogy vesz magának valamit... Nem beszélve arról hogy nem hülyeségeket...hanem tényleg szükséges dolgokat... Kész vicc némelyik szülő... Inkább hálásnak kéne lenni ... A mai világban sok más gyerek nem 14.et költött volna...es nem ilyenekre...es szarik a szülők fejére... Szóval ez szép bukta lett...

26/L

2020. szept. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/126 anonim ***** válasza:
89%
Úgy teszel, mintha nem 19 lenne, hanem egy tapasztalt 40-es. Nagyon vigyázz, miket mondasz neki, mert ha a segítségéért, a támogatásért cserébe ilyen rondán bánsz vele, nemsokára úgy ott fog hagyni, mint Szent Pál az oláhokat.
2020. szept. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/126 A kérdező kommentje:

Amikor én vásárolok, kettőnknek veszek, nem csak magamra gondolok. Ő most egyedül volt itthon, a kórházat leszámítva nem kellett semmit vennie, és mint írtam, van minden itthon. Tud főzni, nem is rosszul, csak éppen utál, nehezen veszi rá magát, de azért csinált az egyik darált húsból spagettit. Tojás, kenyért, tészta, fagyasztóban húsok, majonéz, sajt, fagyasztott zöldségek. Nem igaz, hogy nem volt mit ennie, hogy ne tudott volna meglenni bevásárlás nélkül. Merthogy valamilyen mexikói konzerves babot, instant levest, cukkinit, mit tudom én, miket vett.


Jelenleg nagy pénz, mert már egy hónapja biztos nem tudtam egészségügyi okok miatt dolgozni menni. Ezért is ki van borulva, mert 0-24-ben itthon vagyok, mintha én akarnék.


Nem cseszegetem. 14 évesen is már azt mondta, kezeljem felnőttként. Most már felnőtt, nem kislány, mégsem tudja kezelni a pénzt, de ahhoz bezzeg tartja magát, hogy halálom esetén gond nélkül be tudja osztani, mert tudja, mi és hol a legolcsóbb, és már kiskorától kezdve mondogatom neki, így nem kell aggódjak, ragadt rá annyi, hogyha olyan lenne a helyzet, képes beosztani az utolsó forintot is.


A felvágottból mondtam neki, hogy elég a SPAR-ból a 100 ft-s, csomagoltat hoznia, abból hármat, összesen, míg bent voltam, ötöt.


Kártya elég, ha nálam van. Adtam már neki oda, nem volt gond, csak rövidesen lesz sajátja, mert miután újítja a személyijét, merthogy lejárt egy ideje, elmegy csináltatni, és vagy 10 vagy 20 ezer forintot rak a számlára a bank indulásnak, attól függ, hogy intézi.


Másrészt, már megkapta a zsebpénzét, amit el is költött, mert előző hónapban 30 ezer ruházkodásra ment el, már nagyon le volt mindene amortizálva, és utána a 20 ezer zsebpénzét is így kérte előre (három táska és egy könyv) + a maradékból iskola előtt kozmetikus, hogy ne mitesszeresen nézzen ki, ha nagy ritkán leveszi a maszkot.


16-os: A füzet biztos 600 körül van, minden évben ezeket veszi, 1000-ért pedig az életben nem vett füzetet, mert annyiért nem hajlandó más pénzén se megvenni. Az instant levesből kemény három félét szeret, a Maggi curryset és a marhás Smack levest. Kóstolt már olcsóbbat és drágábbat is, de csak ez a kettő ízlik neki, illetve egy garnélarákos, ami 100 Ft körül van. Az utóbbi időt leszámítva és néhány alkalmat, mindig együtt mentünk vásárolni, kiskorától kezdve, mert alkalom szüli a tolvajt, egymás eszébe juttatunk valamit, mint pl: olaj, így tudjuk, mit szeret, vesz a másik és mennyiért.


Egyetlen, ami miatt nem aggódok, az a gyorsétterem. Régen magára szedett plusz kilókat, csúfolták érte általánosban, azóta gyorsétterem közelébe se megy, pedig nem azok miatt jöttek rá.


Nincsenek barátai, nem jár el bulizni, egyedül kávézni se, moziban utoljára együtt voltunk, amikor a Mézengúzt vagy mi a fenét, amiben egy darázs van, megnéztük, azóta megvárja, amíg kamerásan felteszik a netre. Egyszerűen semmit nem tudok elképzelni, mégis mire tudta elkölteni, mert... elnézést, de mondhatni nincs élete iskola után. Magának való. Ezért is nagyon zavaró.

2020. szept. 3. 15:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!