Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet elfogadni azt,...

Hogy lehet elfogadni azt, hogy egy rossz családba születtünk? En nem tudom.

Figyelt kérdés

Apai ágon rengeteg a mentális betegség, volt öngyilkosság is. Az “apám” egy tipikus életképtelen, szemelyisegzavaros beteg féreg, soha nem tudott elköltözni a szüleitől, egesz életében ordított vagy bőgött, mint egy kislány, az ilyeneknek meg kellene tiltani, hogy gyereke legyen. Nyilván nem is terveztek. A nagymamám nevelt fel, aki a frusztrációt rajtam vezette le, egy tökéletes zseni gyereket akart belőlem csinálni. Valószínűleg emiatt is, mar gyerekkorom óta kenyszerbeteg vagyok es szorongok. Az anyám traumatizalt, ezért képtelen érzelmeket kimutatni felém, az apja egy undorító alkoholista állat volt, olyan gyerekkoruk volt, ami miatt sírni tudnék... az anyám nem fogja fel a mentális betegsegeimet es sokkal fontosabb neki a barátja, mint en.

Ezen kívül rendkívül szerencsétlenül alakultak sorsok a családban, több nő is egyedül maradt, gyerek es férj nélkül, vagy egy agresszív állathoz mentek hozza. Az unokatestverem drogfuggo lett. En is total életképtelen vagyok, 4!!! féle mentális betegségem van. A szoc. Fóbiát leszámítva. Soha nem tudtam kapcsolatokat kialakítani, nem is találkoztam megfelelő emberekkel, sem barátaim, sem kapcsoltom nincsenek, párkapcsolatom nem is lehet, 26 vagyok es meg soha nem volt.

A legrosszabb, hogy egyke vagyok es senki nem érzi at ezt az élethelyzetet.

Ez jár a fejemben egesz nap, képtelen vagyok mar ezt elviselni.

Rengeteget bőgök, bántom magam. Az irigység is kínoz, látom, hogy mások milyen jo helyzetben vannak, normális családdal es megöl a féltékenység. Képtelen vagyok elviselni ezt az igazságtalanságot.


2020. szept. 15. 17:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy bizonyos pontig meghatároz. Viszont az is téged határoz meg, hogy hogyan döntesz: engeded, hogy a családi hattered határozzon meg téged, vagy csakazertis megmutatod, hogy te többet érsz náluk. De ehhez az kellene, hogy az életedre ne úgy tekints, mint egy hibára.
2020. szept. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,és #7-es,ki kellene kerülnötök a mérgező környezetből.Tudom,hogy ezt könnyű mondani,de ha magatokat hibáztatjátok,azzal csak rontani fogtok a helyzeteteken.
2020. szept. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim válasza:
19%
Egy bizonyos pontig. Hát szerintem meg teljesen. Mindent a gyerekkor határoz meg, és hogy milyen családba születsz. Nem mindenki azt kérdezi meg először hogy milyen családból származol? Nem a családod alapján ítélnek el? Dehogynem!
2020. szept. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet pontozni, de ezeket akkor is (egy jó) szakemberrel kell megoldani. A kérdező önsajnáltatással nem fogja megoldani az életét...
2020. szept. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 A kérdező kommentje:
Sajnos a mentális gondjainktol függetlenül is történnek velünk a megmagyarázhatatlan rossz dolgok. Ezért ma mar valóban el sem hiszen, hogy lehet jobb. Az apám is előszeretettel hangoztatta, hogy az egesz család szerencsétlen, csak nézzem meg őket... sajnos ebben az egyben igaza van. Egy undorító fortelmes alak. Na neki sem kellett volna megszületnie. Sajnos mivel lett volna egy testvérem, akit végül elvetettek, azóta meg inkább hibának érzem a születésem. Mar a fogantatásomtol kezdve mérgező volt minden, sőt mar előtte is jóval. Eleve 4 mentális betegséggel nem értem, hogy miért kellene élni.
2020. szept. 15. 18:43
 16/80 anonim ***** válasza:
76%
Csak azért kérdeztem mert gondoltam barátkozhatnánk. De mindegy
2020. szept. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 A kérdező kommentje:
16, rólam ezeket a dolgokat senki nem tudja, kényszeresen tökéletesnek akarok látszani mindig mindenki előtt, ezért mivel ide mindent kiirtam nyilván nem fogom felfedni magam. Anonim módon persze beszélhetünk
2020. szept. 15. 18:49
 18/80 anonim ***** válasza:
93%

Egyik részről megértelek és szomorú az egész.


DE...és nagy DE...


26 éves vagy. Ebben a korban nem rinyálni kell, meg a mérgező családoddal foglalkozni, nem a múlton kell keseregni, hanem neki kell állni építeni az életed.


Hiszen egyszer élünk, nem mindegy mire pazaruljuk el az időt.

2020. szept. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 A kérdező kommentje:
a “rinyálás” meg “önsajnáltatás” szavak rém gusztustalanok ebben a helyzetben szerintem. Mi mast csinálhatna egy klinikai depresszióval küzdő total szerencsétlen lány, ilyen családi háttérrel, akivel a pszichológus semmit sem csinalt? Elhiszem, hogy rinyalasnak tűnik, de sajnos van rá okom. Valójában en sem tudom, hogy mit mondanék magamnak. Ez egy patthelyzet. Az öngyilkosság a megoldás, de ahhoz sajnos meg nagyon sok erőt össze kell gyűjtenem.
2020. szept. 15. 19:48
 20/80 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem is nehéz életem volt, mindenki önpusztító életet élt a csaladban. Dohányzás,alkohol,munkanélküliség, 8-10osztály. Én mégis túlnőttem mindenkin. Igaz,hogy túlsúlyos vagyok, de nem dohányzom,nem iszok alkoholt. Még kávézni sem kávézok. Egyszerüen túlléptem rajtuk mint egy rossz emléken. Érettségiztem, majd szakmát tanultam, még 1hónapot Finnországban is tanulhattam utána elmentem dolgozni. Havi 300órákat dolgoztam,hogy minél kevesebbet legyek otthon. Szerencsére valahogy rámakadt egy lány aki megmutatta az élet napos oldalát(nem tudom hogyan csináltam, 24évesen 180centi magasan 120 kilósan kopaszodva). Ma 29évesen a családdal évi 1-2 alkalommal találkozva boldogan élek a saját tehermentes lakásomban.

Nincs lehetetlen, ne félj segítséget kérni, én szivesen segítenék,ha tudok. Akár írhatsz privátban is, néha az is sokat segít,ha leírod mi az ami fáj. Talán egy külső szempár olyat tud javasolni ami megoldás lehet, néha a leg váratlanabb helyröljön a segítség. Voltam depressziós 24évesen, szüzen túlsúlyosan, csókolózni sem csókolóztam, még mielőtt megismertem a lányt. Pontosan tudom,hogy mennyire padlót tud fogni az ember,de mindig van egy kéz akibe lehet kapaszkodni. Nem is biztos,hogy észreveszed.

Én azt gondolom,hogy albérletbe kellene menj, kilépni a komfortzónádbol és egy hónapig kipróbálni egy olyan felfogást,hogy mindent megteszel ami nem illegális és eszedbe jut. Menj oda valakihez és fogd meg a kezét. Vagy nagy mosollyal köszönj rá egy ismeretlenre és öleld át, aztán mond neki.hogy bocsánat összekeverted valakivel. Meglátod,hogy vannak jó emberek is!

2020. szept. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!