Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet elfogadni azt,...

Hogy lehet elfogadni azt, hogy egy rossz családba születtünk? En nem tudom.

Figyelt kérdés

Apai ágon rengeteg a mentális betegség, volt öngyilkosság is. Az “apám” egy tipikus életképtelen, szemelyisegzavaros beteg féreg, soha nem tudott elköltözni a szüleitől, egesz életében ordított vagy bőgött, mint egy kislány, az ilyeneknek meg kellene tiltani, hogy gyereke legyen. Nyilván nem is terveztek. A nagymamám nevelt fel, aki a frusztrációt rajtam vezette le, egy tökéletes zseni gyereket akart belőlem csinálni. Valószínűleg emiatt is, mar gyerekkorom óta kenyszerbeteg vagyok es szorongok. Az anyám traumatizalt, ezért képtelen érzelmeket kimutatni felém, az apja egy undorító alkoholista állat volt, olyan gyerekkoruk volt, ami miatt sírni tudnék... az anyám nem fogja fel a mentális betegsegeimet es sokkal fontosabb neki a barátja, mint en.

Ezen kívül rendkívül szerencsétlenül alakultak sorsok a családban, több nő is egyedül maradt, gyerek es férj nélkül, vagy egy agresszív állathoz mentek hozza. Az unokatestverem drogfuggo lett. En is total életképtelen vagyok, 4!!! féle mentális betegségem van. A szoc. Fóbiát leszámítva. Soha nem tudtam kapcsolatokat kialakítani, nem is találkoztam megfelelő emberekkel, sem barátaim, sem kapcsoltom nincsenek, párkapcsolatom nem is lehet, 26 vagyok es meg soha nem volt.

A legrosszabb, hogy egyke vagyok es senki nem érzi at ezt az élethelyzetet.

Ez jár a fejemben egesz nap, képtelen vagyok mar ezt elviselni.

Rengeteget bőgök, bántom magam. Az irigység is kínoz, látom, hogy mások milyen jo helyzetben vannak, normális családdal es megöl a féltékenység. Képtelen vagyok elviselni ezt az igazságtalanságot.


2020. szept. 15. 17:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 A kérdező kommentje:

Most is utólag belegondolva nem is értem hogy lehettem olyan hülye, hogy valaha akartam gyereket. Nyilván esély sincs rá, mert anyagilag sincs semmim, egy férfi kellene hozza, de az biztosan nem lesz. Csak sajnos az a gond, hogy nem tudom mit csinaljak majd 10 ev múlva, gyerek, kapcsolat, barátok nélkül. Mert ez var rám semmi más.

Valóban nehéz lehet ezt hallgatni a felmenőidtől, nekem az anyám pont nem látja át, hogy mennyire rossz is a helyzetünk, pedig 20!!! brutális évig volt a nyomorult apámmal. Hat igen, nálam mar a természetes szelekció megoldja, hogy ne tudjak szaporodni.

2020. szept. 15. 20:39
 32/80 anonim ***** válasza:
Egykoron én is akartam, mára nem, nem akarnám, hogy örökölje ezt a mentalitást. Sajnálom, hogy hasonlót kell neked is tapasztalnod! Én apámra nem haragszom, olyan, mint egy tiszta szívű, hatalmas gyerek, de anyámtól félek, és sose fogom megérteni, ha szerinte az élet ennyire sz.r, miért rángatott erre a világra... Sokat gondolkodtam, de bevallom, azon kívül, hogy szakítsuk meg velük a kapcsolatot más megoldásra én nem találtam.
2020. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
100%
Én a 20-as példájából megpróbálnék tanulni, úgyhogy írj rá valamikor. Nekem sincs éppen piskóta családom, nálunk is mentek ezek a gyereken kiélés dolgok, nem akárhogyan és én is azt tudom javasolni, hogy ahogy lehet, próbálj függetlenedni.
2020. szept. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
69%
Megszoksz vagy mekszöksz. Ezt neked kell eldöntened
2020. szept. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt érzem, üdv a klubban... baromi nehéz nem a családodból kiindulni, mikor onnan várnád az erőt, támogatást, és csak azt látod, hogy lehúznak és elhiszed neked se fog menni. Sajnos igaz, hogy a gyerekkorban eldőlnek a dolgok, hogy ki milyen családba születik. Sokkal de sokkal több erő és akarat kell kilépni ilyen családi átokból, mint annak aki eleve jó családba születik, van pozitív mintája és nem selejtnek érzi magát. Tudom, az se segít ha folyton másokkal hasonlítgatjuk magunkat. Próbálj meg kisebb célokat kitűzni amik sikerélményt adnak. A szociális fóbiáról meg annyit, hogy sajnos azt csak sok gyakorlással lehet leküzdeni, és akkor is hátrányban leszel a többiekhez képest, akik nem is értik milyen ez. Visszavet a barátkozásban, a munkában, a párkapcsolatban. De sajnos rá kell jönni előbb utóbb hogy ezeket a gátakat és gondolatokat nem mások okozzák, hanem mi bántjuk saját magunkat. Könnyű azt mondani, hogy szeresd magad, mert ez az első lépés és az önelfogadás, pedig igaz. Egészen addig, amíg nem fogod szeretni magad és biztatni, más se fog. Sok kitartást kívánok, ne add fel. Ugyanezen megyek keresztül, de nem akarom feladni, bízok, hogy sikerül egy jobb élet vagy egy élhetőbb élet, mint az elődeimnek volt :(
2020. szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó pszichológus tényleg tud segíteni hogy elfogad saját magadat és családodat

Én is hasonló cipőben jártam gyűlöltem magamat mert cigánynak születtem és a családomat mert ők elége maradik és tanulatlanok és életképtelenek is de idővel megbékéltem a tudattal hogy míg élek előítéletnek leszek kitéve

Gyűjts össze egy kis pénzt és menj egy mangán pszichológushoz az segíteni fog :)

2020. szept. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs pénzed pszichológusra, hívd fel a 137-37-et, ami egy ingyenes lelki segélyvonal.
2020. szept. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
88%

Sehogy. Nem elfogadni kell, hanem túllépni rajtuk. Hidd el megvan benned az erő hozzá, csak jelenleg még nem érzed. Én se véletlenül nem beszélek a fél családommal már 10+ éve...


Nagyon szívesen beszélgetnék veled, én nem sajnálom rád az időm, neked meg lenne egy kis elfoglaltságod. Milyen főiskolára jártál? Mi lenne az a munkakör, amit szívesen csinálsz?

2020. szept. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
100%

szia, az utolsó nagyon szépeket írt.és csak gratulálni tudok neki.

Nekem a családomban akad jó ember is szerencsére, de amit leírtál, az is sajnos mind ismerős. Nem tudom, mennyi ilyen család van, de az én ismerőseim körében ez elég általános, pedig úgymond értelmiségi emberekkel barátkozom, ha ez ad valamit a dologhoz, tehát nem a társadalom peremén élő emberekkel. Gondolom, vagy bevonzzuk egymást a tudat alatti sémákkal, vagy pedig tényleg rengeteg ilyen van.

Sajnos én is sokat voltam magányos, de hosszú utat tettem meg, és végre, sok-sok év után egy csodálatos párkapcsolatom van. Sok nehézség volt az én életemben is, de valahogy kilábaltam sokmindenből, merítettem erőt innen-onnan, gyakran háziállatokból, mert más nem volt. Pszichológusnál is jártam, az egyik semmit se segített, inkább rontott a helyzeten, a másik viszont rengeteget segített harmadannyi idő alatt, szóval pszichológusfüggő nagyon, de én is beletettem a magam erőfeszítéseit. Olvastam sokat ezekről a témákról, személyiségzavarokról, diszfunkcionális családokról. Tele van a net, és most már rengeteg könyv is van a témáról. Előadásokra is jártam, stb. és érzelmileg viszonylag rendbe tudtam tenni magam, de ugye ez egy folyamat, szóval van még min dolgozni.

Az tényleg nagyon fontos, hogy költözz el a mérgező környezetből. Én is voltam nagyon szegény, de most már gond nélkül eltartom magam. Találj csak egy kis pontot magadban, amiben jó vagy. Pl. én társas kapcsolatokban, párkapcsolatokban sose voltam jó, de eszem szerencsére van, és ebben mindig is tudtam hinni. Ha máshol nem, tanulásban, munkában valahogy előbbre tudtam lépni, még ha voltak is akadályok. Legalább egy része legyen rendben az életednek, ha csak a legkisebb része is, pl. legyél mindig megfésülködve, megmosakodva, szépen felöltözve. Vagy legyen mindig rend a szobádban. Ebből kinőhet valami, mert egyre több része lesz rendben az életednek. Tényleg hagyd hátra a mérgező környezetet. Nem kell mindenki előtt játszanod a tökéletest, próbálj egy-egy ember előtt megnyílni. Én is sokáig titkoltam, és még ma is titkolom a borzalmakat a legtöbb ember előtt, de egy-egy ember előtt meg tudtam nyílni és ez fontos, mert így alakul ki az őszinte elfogadás, szeretet.

2020. szept. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
100%
nem utolsó, hanem 20-as válaszolóra gondoltam :)
2020. szept. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!