Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet elfogadni azt,...

Hogy lehet elfogadni azt, hogy egy rossz családba születtünk? En nem tudom.

Figyelt kérdés

Apai ágon rengeteg a mentális betegség, volt öngyilkosság is. Az “apám” egy tipikus életképtelen, szemelyisegzavaros beteg féreg, soha nem tudott elköltözni a szüleitől, egesz életében ordított vagy bőgött, mint egy kislány, az ilyeneknek meg kellene tiltani, hogy gyereke legyen. Nyilván nem is terveztek. A nagymamám nevelt fel, aki a frusztrációt rajtam vezette le, egy tökéletes zseni gyereket akart belőlem csinálni. Valószínűleg emiatt is, mar gyerekkorom óta kenyszerbeteg vagyok es szorongok. Az anyám traumatizalt, ezért képtelen érzelmeket kimutatni felém, az apja egy undorító alkoholista állat volt, olyan gyerekkoruk volt, ami miatt sírni tudnék... az anyám nem fogja fel a mentális betegsegeimet es sokkal fontosabb neki a barátja, mint en.

Ezen kívül rendkívül szerencsétlenül alakultak sorsok a családban, több nő is egyedül maradt, gyerek es férj nélkül, vagy egy agresszív állathoz mentek hozza. Az unokatestverem drogfuggo lett. En is total életképtelen vagyok, 4!!! féle mentális betegségem van. A szoc. Fóbiát leszámítva. Soha nem tudtam kapcsolatokat kialakítani, nem is találkoztam megfelelő emberekkel, sem barátaim, sem kapcsoltom nincsenek, párkapcsolatom nem is lehet, 26 vagyok es meg soha nem volt.

A legrosszabb, hogy egyke vagyok es senki nem érzi at ezt az élethelyzetet.

Ez jár a fejemben egesz nap, képtelen vagyok mar ezt elviselni.

Rengeteget bőgök, bántom magam. Az irigység is kínoz, látom, hogy mások milyen jo helyzetben vannak, normális családdal es megöl a féltékenység. Képtelen vagyok elviselni ezt az igazságtalanságot.


2020. szept. 15. 17:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
* akart
2022. márc. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 A kérdező kommentje:

58, Barátaim aztán egyáltalán nincsenek, én ha meglátok egy baráti társaságot együtt nyaralni együtt bulizni, az nekem olyan mint egy sci-fi film. Ha meglátok két ember kapcsolatban, vagy házasságban, az még nagyobb sci-fi film.

A családom tényleg nagyon Mérgező, de sajnos azt el kell ismernem, hogy van rá okuk mivel én biztos vagyok benne, hogy el vagyunk átkozva. Eleve az apám az egyik legbetegebb ember akivel valaha találkoztam.

Nick vujicic Aztán számomra a legrosszabb példa, mert őszintén szerintem Ő akkor járt volna jól, ha már nem él. Már bocsánat de ez gondolom. Azt hogy a felesége fejében meg mi lehetett, hogy képes volt hozzámenni, arra meg már nem is tudom mit gondoljak.

Nem értem hogy hogy várja el tőlem az élet vagy az emberek, hogy élni akarjak, mikor a családok 90 százaléka teljesen normális, mindenki férjhez megy megnősül gyereket szül, mi meg csak arra vagyunk jók hogy kísérletezzenek rajtunk a pszichiáterek.

2022. márc. 20. 05:34
 63/80 anonim ***** válasza:

Ez sajnos tényleg egy rossz meglátás, ne haragudj. 😞 Abszolút nem normális a családok 90%-a, max. annak tűnhet kívülről. Rengeteg családban van bántalmazás, válás, vagy ha együtt is maradnak, akkor gyűlöletben (ez még a válásnál is rosszabb), szerfüggőség, borzasztó testvérkapcsolatok, ahol az ember azt kívánja, bár lenne egyke (nyilván nem olyan kapcsolatokról beszélek, ahol a csokin vesznek össze), terrorizáló nagyszülők, stb. Csak ugye kifelé elvárás a képmutatás a társadalomnak.


Hidd el, Nick nem a halállal, hanem így járt jól. Van egy szerető családja (ő aztán biztos lehet benne) járja a világot, segít sok embernek. A felesége pedig egy nagyon nyitott személyiség lehetett alapból is.


A mérgezőségre meg mindenkinek oka van, kinek kisebb, kinek nagyobb. Nincs tökéletes élet és család, ahogy az átkok is csak akkor hatnak, ha hisznek benne. A családod nyűgje sem rád tartozik, nincs vele dolgod. Rengetegen járnak terápiába is, olyanok, akikről meg sem mondanád (én is jártam pszichológushoz). Ne az emberekért, hanem magadért akarj élni! Fiatal és okos nő vagy, gondolom szép is, biztos sokan nyitottak lennének rád! 🙂

2022. márc. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
0%
Még mindig nem kussoltattál el kérdező
2022. márc. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
53%

Regen ez volt az alap, hogy mindenki sanyaru gyerek kora volt de erzelmileg minimum nelkuloztek. Megsem akartak ongyilkosok lenni hanem pont ellenkezoleg nagyon élni akartak.Hihetetlen mire nem voltak kepesek az emberek pl haboruban csak hogy ne haljanak ehen.. pl bôrbakancsot ettek meg dögöket?

Véletlenul se szaroztak azon hogy mi jo a gyereknek sot nadragszijjal verni volt a nagy 'gyerek 'nevelès'. De aki nem volt ilyen szigoru az is el volt foglalva az alapszuksegletekkel. A tuleles volt a lenyeg a gyereket is azert szultek hogy majd >5ev mulva mar besegit cseledkent vagy hozomannyal stb szoval 'megtèrül, addig nem eszik sokat egy kis zsiros kenyeret azt csà ..Most meg a masik veglet van mindenki azt keresi hogy milyen traumaja van meg miben hibaztathatja a szuleit. Még az a baratnom is akinek szereto szulei vannak meg egy huga itt nyuglodik es nem talal maganak part 30evesen pszichologushoz jar, nem ertem. Egy masik baratomnak is Jo csaladja van 6an testverek de csak ul a szobajaban es gepezik.(szerinte a suli cseszte el:P)


Szoval szerintem nincs akkora jelentosege a gyerekkornak mint ahogy most mondjak hogy 'ha az elso harom evedben serultel akkor cseszheted az egeszet, nem ez nem igy van,es nem is lehet igy mert akkor csak tehetetlen bàbok lennenk hisz a gyerekkorunkra semmi ràhatàsunk ès kismillio ellenpelda van csak egyet se tudok mondani haha talàn Oprah? Mert kitudja lehet hogy tiszta depis..

Amugy tudok egy not szemelyesen akinek szar apja volt de Megis vidam tok rendbe van. (Szoval ha egyik szulo jofej akkor mar tuti nyertel) o még nem az a generacio aki ezen akar kattogni.


Mindegy az a lenyeg hogy ha nem adatott meg alapbol Jo tarsasag akkor neked kell keresni a tarsakat akivel jobb minden. En neten talaltam szerencse hogy ebbe a korba szulettem kulonben sose Lett volna baratom..Olyanokat kell keresni akik nem feszelyeznek annyira szerenyek kedvesek vagy hasonloak mint te.


Kisregeny vége. hepiend

2022. márc. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
100%

Van igazság abban, amit mondasz utolsó, bár nem értem, miért kell azon meglepődni, ha valaki pszichológushoz jár. Járjon csak, ha neki jobb, sokkal inkább példa az ilyen, mint aki vedelni vagy drogozni kezd. Az pedig nem is értem, hogy hol érv, hogy valakinek öt testvére van, ez nem jelent semmit. Attól még messze nem biztos, hogy az jó család is.


Azért számít a gyerekkor, nagyon is sokat, abban azonban egyetértek, hogy emiatt a halált várni tényleg nem érdemes. A kérdező nem tudott leválni a családjáról, olyan dolgokat cipel, ami nem is az ő dolga, sajnos ráragasztották a tanult tehetetlenség téveszméjét. Ha valami, akkor ez az igazi "átok". Olyan sok időt töltött velük, annyira nem hallott ezen kívül semmi mást, hogy elhitte, és mára ő is csak ezeken a dolgokon kattog állandóan. Az én családom is eléggé negatív, de én nem viszem ezt tovább. Már gyerekként is láttam, hogy egyszerűen nincs igazuk, és az az út tévút, amin ők járnak. Nem az én dolgom, nincs hozzá közöm, ők úgy látják a világot én meg így.

2022. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
0%

@66\66 A nem ertem resz az egesz reszre szolt..hogy mi baja


"bár nem értem, miért kell azon meglepődni, ha valaki pszichológushoz jár. Járjon csak, ha neki jobb, sokkal inkább példa az ilyen, mint aki vedelni vagy drogozni kezd."



Funanemondd, komolyan? csapbol is ez folyik ki lepodne meg ezen.. Azert jar pszihoz mert o se erti miert nem boldog, a jo gyerekkorral, jo kulsovel, miert maganyos? Apukaja meg olelgete is, pedig az akkor meg nem volt `divat`.


"Az pedig nem is értem, hogy hol érv, hogy valakinek öt testvére van, ez nem jelent semmit. Attól még messze nem biztos, hogy az jó család is."


nahat en se ertem hogy ez hol erv, mivel senki se mondott ilyet..:D hogy "attol"?? ez csak egy plusz info volt, hogy ez egy nagy csalad! ezert

talan hatterbe vonult vagy szorult. Csendes, szotlan, gatlasos .. de egyaltalan nem azt mondom hogy ez minden nagy csaladban igy van ha most ebbe kotnel bele.. Es lehet nem is volt semmi gond es egyszeruen csak egy szuletett remete.


Kevesebb ferditest, koszi!

2022. márc. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
53%

67.: Mekkora egy savanyú tahó vagy. 😂 Semmit nem ferdítettem, sőt, még igazat is adtam részben, de ezek után inkább semmiben sem. Traktáld otthon ezzel az útszéli stílussal a kiccsaládodat, meg ezzel a "régenbezzeg" agymenéseddel! Szerintem ne másokra mutogass, aki pszichológushoz jár, rád is rád férne bőven... 😂


Az meg, hogy az ismerősödet ölelgette az apja és jó a külseje nem garancia semmire. Az életnek nem csak ennyi összetevője van.

2022. márc. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:

68. es ez milyen stílus:DD? Kocsmából írtad?

nem sikerult kevesebbet ferdítened, de most mar nem titkolt,:P hanem cinikus stílusban, es szemelyeskedni is sikerult. Savanyu taho? Miert is, mert nem helyeseltem a kozhelyeidhez?Szoval attol fugg, hogy igazam van-e, hogy helyeselek-e neked. Jo. oke, es mivel te ezekszerint kamu helyeseltel nekem :D , ezert nem kene zavarjon ,hogy ferdítesz.


Ha olyan szavakat adsz hozza, amikor kvazi a masikat idezed, ami ott se volt, azert, hogy bele kothess, mashogy hangozzon, az mi, ha nem ferdítés??, csúsztatás? belemagyaràzàs, kotozkodes, talàn csak ertelmezesi nehezseg?

Lehet nem tűnik fel, de megint ferdítettel :Regen "bezzeg"et sem mondtam. Sehol nem mondtam, hogy jobb volt. Hanem, hogy a masik veglet. Az elhanyagolt, csicska gyerekkor, volt a àltalànos, Az úri gyerekeket meg rasóztak a dadára, meg bentlakasos iskolakba. De nem a gyerekkor hiànyaitól függött a boldogulàs, meg az elni akaras. Es peldakat, es ellenpeldakat hoztam. Te mit adtal hozza a temahoz? Azonkivul hogy szerinted en fennakadtam azon hogy barki pszichológushoz jar, mert jobban akar lenni. Egyaltalan nem, ezt te próbálod még mindig belemagyarazni, hogy degradalj?. Szimplan hozzatartozott a helyzetehez, senki nem "mutogatott ra". Pelda volt. Te is mondhatsz peldakat, nem csak altalanossagokat.

A szemelyeskedo kozhelyes tanacsaidat tartsd meg magadnak. Nyugodtan elmehetsz te is pszichológushoz. Mert lathatoan nem bírod elviselni legkisebb kritikat. Úúgy reagaltal mint egy óvodás "jo akkor nem vagy a baratom"es nekialltal sertegetni. vicces

2022. márc. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:

Ugye tudod jól, hogy létezik olyan is, hogy az ember tud a sorok közt is olvasni? :) A régi rideg nevelésre hoztad fel példának az ismerősöd kapcsán, pontosan: Regen ez volt az alap, hogy mindenki sanyaru gyerek kora volt de erzelmileg minimum nelkuloztek. Megsem akartak ongyilkosok lenni hanem pont ellenkezoleg nagyon élni akartak.Hihetetlen mire nem voltak kepesek az emberek pl haboruban csak hogy ne haljanak ehen.. pl bôrbakancsot ettek meg dögöket? Ezután: Most meg a masik veglet van mindenki azt keresi hogy milyen traumaja van meg miben hibaztathatja a szuleit. Még az a baratnom is akinek szereto szulei vannak meg egy huga itt nyuglodik es nem talal maganak part 30evesen pszichologushoz jar, nem ertem.

Szóval de, ez röviden-tömören egy hatalmas BEZZEGELÉS. :) Nem, nem kell magát a szót leírnod, a lényege ez. Aki tud szöveget értelmezni az vágja, nincs ebben semmi "ferdítés". Eleve rá se szorulok, kiváló volt a szövegértésem és a fogalmazásom, és ahogy látom, triggerel is rendesen, amiért átlátok a szöveged valódi tartalmán. :)


Egy masik baratomnak is Jo csaladja van 6an testverek de csak ul a szobajaban es gepezik.(szerinte a suli cseszte el:P)

nahat en se ertem hogy ez hol erv, mivel senki se mondott ilyet..:D hogy "attol"?? ez csak egy plusz info volt, hogy ez egy nagy csalad! ezert --> Egymás után írtad le, hogy hatan vannak testvérek, jó család. Ha nem lett volna érv, nem közvetlen a "jó család" önkéntes titulus elé biggyesztetted volna. Önmagában mit közöl ez az infó? Semmit, lényegtelen. Akkor meg minek egy ilyen semmit sem jelentő "infó", ha csak nem azt, hogy hatan vannak testvérek, tehát jó család. Minden mást utólag biggyesztettél oda magyarázatnak.


A 66. kommentemben semmi sértő nem volt, sőt, számtalan dolognak a valóságtartalmát elismertem, erre te képtelen voltál kulturált emberként megnyilvánulni, esetleg értelmesen megvitatni azt, amit másként látsz, hanem ezzel a stílussal jöttél: Funanemondd, komolyan? csapbol is ez folyik ki lepodne meg ezen.. --> Bocs, civilizált emberek nem így kommunikálnak.


Mert lathatoan nem bírod elviselni legkisebb kritikat. --> A normális hangneműt nem, hogy nem bíro elvilselni, egyenesen igényt tartok rá. Bocs, de nem a suttyóktól jöttem, ahol ez a szándékos meghazudtolás, kötekedés, és "funanemondd" bejönne. Tízévesen jobban fogalmaztam, jobban értettem szöveget és jobban írtam helyesen, mint most te. A pszichológusban nem tudom, mi a közhely, érezhetően tele vagy indulattal és frusztrációval, uyganis pont egy olyan embert támadtál be, aki csomó mindenben még igazat is adott volna neked, de te inkább beleálltál "funanemondd" böffentéssel. Gratulálok iq huszár! Nem sértettél meg, én mindig mindenki előtt vállaltam, hogy jártam pszichológushoz és rengeteget segített. Jah és képzeld, mindig tudtam, hogy miért járok hozzá :). Fogalmam sincs, mi közhelyes lenne ebben...

2022. márc. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!