Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet elfogadni azt,...

Hogy lehet elfogadni azt, hogy egy rossz családba születtünk? En nem tudom.

Figyelt kérdés

Apai ágon rengeteg a mentális betegség, volt öngyilkosság is. Az “apám” egy tipikus életképtelen, szemelyisegzavaros beteg féreg, soha nem tudott elköltözni a szüleitől, egesz életében ordított vagy bőgött, mint egy kislány, az ilyeneknek meg kellene tiltani, hogy gyereke legyen. Nyilván nem is terveztek. A nagymamám nevelt fel, aki a frusztrációt rajtam vezette le, egy tökéletes zseni gyereket akart belőlem csinálni. Valószínűleg emiatt is, mar gyerekkorom óta kenyszerbeteg vagyok es szorongok. Az anyám traumatizalt, ezért képtelen érzelmeket kimutatni felém, az apja egy undorító alkoholista állat volt, olyan gyerekkoruk volt, ami miatt sírni tudnék... az anyám nem fogja fel a mentális betegsegeimet es sokkal fontosabb neki a barátja, mint en.

Ezen kívül rendkívül szerencsétlenül alakultak sorsok a családban, több nő is egyedül maradt, gyerek es férj nélkül, vagy egy agresszív állathoz mentek hozza. Az unokatestverem drogfuggo lett. En is total életképtelen vagyok, 4!!! féle mentális betegségem van. A szoc. Fóbiát leszámítva. Soha nem tudtam kapcsolatokat kialakítani, nem is találkoztam megfelelő emberekkel, sem barátaim, sem kapcsoltom nincsenek, párkapcsolatom nem is lehet, 26 vagyok es meg soha nem volt.

A legrosszabb, hogy egyke vagyok es senki nem érzi at ezt az élethelyzetet.

Ez jár a fejemben egesz nap, képtelen vagyok mar ezt elviselni.

Rengeteget bőgök, bántom magam. Az irigység is kínoz, látom, hogy mások milyen jo helyzetben vannak, normális családdal es megöl a féltékenység. Képtelen vagyok elviselni ezt az igazságtalanságot.


2020. szept. 15. 17:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim válasza:
Psziháter. Ha magán nem akkor osztály
2020. szept. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:
100%

Azon nem tudsz segiteni hogy milyen csaladba szulettel de azon igen hogy neked milyen csaladod lesz.


Nalunk apam alkoholista es mindketto oregapam alkoholista volt, sot nagymamam is olyan csaladban nott fel hogy neveloapja alkoholisva volt, az o testverei is. Egyszoval a csaladban nagyon sok ferfi alkoholproblemakkal kuzdott. Vagyis nem kuzdottek ellene hanem csak folyamatosan ittak.

Apam soha nem epitett hazat, a penzt inkabb elitta, szerencsejatekra koltott es eros dohanyos. Anyam nem iszik, nem dohanyzik de azt a keves penzt amit keres nehezen tudja beosztani. Soha nem volt sporolt penzuk, mindig oreg autokkal jartak, en meg oreg hazban nottem fel ami sosem volt modern.


Most hogy elkooltoztem es megnosultem sokkal jobb eletet elek. A felesegem se n nem cigizunk, nem iszunk. A hazunk karban van tartva es igaz hogy mi sem vagyunk gazdagok de beosztjuk ugy a penzt hogy legyen sporolt penzunk, kozben ne elavult hazban eljunk, ne 40 eves agyon aludjunk. Van normalis autonk is.

2020. szept. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak abban teljesen igaza van és ez is bizonyíték arra nézve, hogy mekkora marhaság, hogy a gyerek automatikusan olyan lesz, mint a szülője. Létezik szabad akarat, ha valaki akar, akkor ki tud jönni az ördögi körből! Sosem szabad feladni. Én teljesen más mentalitás szerint élek, mint anyámék, és bár a családomban brutálisan magányosnak éreztem magam mindig, de határozottan megérte nem felvennem az ő mintájukat!
2020. szept. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem a családom határoz meg. Én mindig is úgy gondoltam, hogy én vagyok az aki csinálhatja másképp és megváltoztathat mindent. Egykeként még az egész családfának is vége szakadhat. Nem vagyok ám egy családcentrikus ember. Amilyen a családom, még jobb is lenne nekem nélkülük. Ha nincs módod teljesen megszakítani az érzelmi kapcsolatot velük, akkor erősen limitálni kell mindent.

A te belső békéd a legfontosabb.

A lényeg hogy sose vedd az ő szokásaikat, mintáikat, elveiket, gondolataikat, életszemléletüket.

2022. márc. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
74%

Nem olvastam végig a kommenteket...

Nos kérdező, 26 évesen megtanulhattad volna, hogy az égvilágon senki, de senki se kíváncsi a nyavalygásodra. Meg az sem segít, ha sajnáltatod, vagy sajnálod magad.

Én is egy agyontraumatizált ember vagyok, nincsen egy stabil önképem, folyamatos hangulatingadozásaim vannak...stb (ki a f@52t érdekel???...). Lényeg a lényeg, sikerült eljutnom arra a szintre, hogy olykor abbahagyom a búm ajnározását, megpróbálom félretenni a tényt, hogy egy diszfunkcionális ember vagyok, és bár nincsen életcélom, de megpróbálok valami értelmeset csinálni, ennek hatására pedig elkussol bennem a méltatlankodó sértett énem és észre se veszem, de mégis élvezem, hogy kussolok és csinálom a dolgom. Szóval te is törekedj erre. Ne nyavalyogj, hanem kussolj és csináld a dolgod. A dolgod lehet valamilyen sporttevékenység, olvasás, kézműveskedés, kirándulás...stb, csak találj ki magadnak feladatokat, amik lefoglalnak, közben tegyél úgy, mintha mi sem történt volna gyerekkorodban, ha meg nem megy, akkor próbálj meg nagy ívben sz@rni rá. Ha már nem nyírod ki magad, akkor csinálj már valami értelmeset.

2022. márc. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
73%
Jajj na, csak azt nem értem miért nem lehet némi kapcsolatod? Kondolom nem kasztráltak? Remélem nem... Másképp miért ne lehetne kapcsolatod? Nézz pozitívan magadra
2022. márc. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 anonim ***** válasza:
100%
Nemi kapcsolatotod, így akartam
2022. márc. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 A kérdező kommentje:
46, a szociális fobia es a szégyenérzet miatt.
2022. márc. 18. 20:46
 49/80 anonim ***** válasza:
Jó ezt a kérdést újra megtalálni, még akkor is, ha szomorú. Hogy vagy azóta? Ugye változott a sorsod? Vélek sok hasonlatot az életeink közt, és iszonyatosan mélyponton voltam, mikor megtaláltam a kérdésed régen.
2022. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 A kérdező kommentje:
Csak meg rosszabb lett.
2022. márc. 18. 21:56
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!