Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit csináljak?!

Mégis mit csináljak?!

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk a családban. Anya, apa és én. Apám sofőr magának dolgozik, a leghosszabb idő amit itthon töltött velünk 3 hét volt, az ünnepek alatt. Eddig anyum gyermekkori házában laktunk,ketté van osztva egyik felében mi lakunk, a másik felében nagymamám. Tavaly vett apám egy nagy házat, az idén lett kész (fogjuk rá). De anyummal a legjobban még mindig a régi házunkban érezzük jól magunkat, itt alig volt egy pár beleszólásunk, hogy hogy nézzen ki a ház. Szinte mindig kiabálás van. Feszt veszekedés. Már azon csodálkozok, ha valamibe nem köt bele apám. Szegény anyumat sértegeti, aki ezt biztos, hogy nem ezt érdemli. Ő ügyes, kreatív, nagyon sok mindenhez ért, ő dolgozik ő főz, ő csinál mindent, nagyon kedves, aranyos és vicces. Ő tartott el m

mindig is, a saját fizetésből. Apám pénzéből, alig látott valamit, pedig sokat keres. Amit "ránk" költött az az utóbbi két évben, az is csak a ház felújítására, amibe alig volt egy kis beleszólásunk. És most el van szállva a fejével, hogy 42 éves létére, életében először van saját háza. Annyit mocsok dolgot mond anyukámra, ahányszor szomorúnak látom őt, olyan, mintha egy erős kéz kifacsarná a szívemet, mint valami vizes rongyot Számomra ő a legfontosabb ember. Legjobb barátnők vagyunk. Mindent meg tudunk beszélni, tudja, hogy 100× érettebb vagyok a koromnál. Ő számomra a legkedvesebb, legaranyosabb ember a világon. Nem ezt érdemli. Utazgatni kéne menjünk, és kipróbálni minden új dolgot együtt. Nem érdemli azt amit kap. Boldog kéne legyen. Azt akarom, hogy boldog legyen. Hogy annyi időt töltsünk együtt amennyit csak tudunk. Megkerdezte, hogy mégis mit csináljon? Hagyja el apámat? Tudom, hogy csak miattam nem hagyta el. Mielőtt én megszülettem többször is megcsalta. Lefogadom, hogy az után is. Négy éve házasok. Egy kicsit hibásnak érzem magam, hogy ilyen helyzetben van. Ha nem születek meg, boldog lenne, lenne egy jó párja. Nem dönthetek én az életéről. Tőlem vár választ. Mit a fenét mondják neki? Csak azt akarom, hogy boldog legyen. De azért szeretem az apámat is, velem rendesen viselkedik, meg sokat találunk kimorbid vicceket. Mi lesz ha elhagyja? Véglegesen gyűlölni fogják egymást? Es apum testvéreivel? Velük nagyon jó kapcsolatban vagyunk.....

A negatív válaszokat hanyagoljátok légyszives, van elég bajom....

16l



2020. dec. 9. 11:01
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
19%

Azert vagy onzo, mert csak azt nezed,hogy az uj hazban akarsz egyutt karacsonyozni, vagy aggodsz, hogy nem fogjak veled tartani a kapcsolatot, vagy mert valami rokonodrol is irtal, hogy szomoru, ha a gyerekek az apjukkal vannak (??). Mar miert lenne szomoru? Szomoru a valas miatt? A valasnak oka van.

De 16 eves vagy, tini, igazabol teljesen mindegy. Csak ne ilyen aprosagokon akadj fent, mindent meg fogtok oldani, ha a szuleid elvalnak. Bar ugye mondtam, hogy erre nem fog sor kerulni, ha 16-20 ev alatt nem tortent semmi, akkor anyadnak ez kenyelmes, ezek szerint.

2020. dec. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
Imádom hogy mindenki aki elmúlt 18 azt gondolja, hogy a tinédzserek éretlen kisgyerekek. Az érettség nem a kortól függ. Ismerek olyant aki 30 éves, de mindenből viccet csinál. És légyszíves ne vedd le pár félre értett mondatomból, Hogy mennyire vagyok önző. Olvasd el légyszíves az utolsó mondataimat. Tanácsot kértem, nem kioktatást
2020. dec. 9. 13:38
 13/49 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint egyet tudok érteni az előző válaszolóval (részben), de én nem úgy adnám ezt elő, hogy te önző vagy biztosan. Nem ismerünk téged, nem ítélkezhetünk feletted és a szüleid kapcsolata felett sem. Az előző válaszoló is valószínűleg segíteni szeretne, csak kicsit frontálisabban fogalmazott. Talán azzal nem tudnék egyet érteni, hogy a korod alapján éretlennek gondolhat ténylegesen.


Ahogy mi is, te is csak egy javaslatot mondhatsz az édesanyádnak. Azok alapján, ahogy leírtad a kettejük kapcsolatát, én is azt mondanám, hogy legjobb, ha elválnak. Az én szüleim is elváltak (bár ők is vártak kb. 25 évet), de nem romlott meg a viszonyuk, segítik egymást mind a mai napig és tudnak értelmesen beszélni a másikkal. Csak nem élnek együtt, és jobb ez így. Véleményem szerint ha édesanyád is elválna édesapádtól a közeljövőben, akkor még meg lehetne tartani egy értelmes viszonyt köztük. Lehet, hogy ha tovább húzza az időt édesanyád, akkor idővel ő maga fog kibukni az apádra (vagy apád még infernálisabb lesz). Ez a jelenlegi állapot nem marad így az idők végezetéig, változni fog rövidesen pozitív, vagy negatív irányba. Előbbit egy békés válás hozhatna meg. Édesapáddal szerintem se beszélj ilyenekről, én se szoktam lelkizni az apámmal (nem véletlenül). Anyáddal beszélj, mond meg neki, hogy most még le lehet ezt zongorázni békésen úgy, hogy megmarad köztük egy semleges viszony. Vagy próbáld meg "sarokba szorítani" őt. Ez alatt azt értem, hogy próbálj belőle 1 értelmes indokot kihúzni, amiért együtt van még az édesapáddal. Valószínűleg nem fog tudni mondani egyet se, és ezzel gyakorlatilag saját magát fogja meggyőzni a válás mellett.


20/F

2020. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes választ. Mostmár elég egyértelmű számomra is, hogy a válás a legjobb megoldás. De mikor mondjam ezt el anyukámnak? Most nyomorítsuk meg az életünket év végére? Vagy rontsunk el a jövő év elejét? Amikor kimentem ma délután ebédelni a konyhába, rendesen apum szemébe se tudtam nézni... Ő ebédet csinál, miközben én azon gondolkozok, hogy hogyan tegyem tönkre a kapcsolatát? Tudom, hogy leginkább ő a hibás, hiszen ha egy éve megerőlteti magát, és változtat a viselkedésén,akkor most nem kéne itt kitárgyaljam a házasságukat. Emlékszem, tavaly december 26án is mekkora cirkusz volt. elmentünk karácsonyra a hugáékhoz, majd másnap este beültünk egy KFCbe vacsorázni... Anyumtól akart kölcsön kérni néhány forintot, mert nem volt aprója, de anyumnál nem volt pénztárca, erre elkezdett cirkuszolni, ordibálni. (nem hiszem, hogy valaha is visszamegyünk oda) Szóval egy olyan két éve változott meg nagyon. Nem tudom mikor mondjam el neki, és, hogy hogyan lesz ezután. Apummal nem akarok lelkizni, nem is lehet. Az a lényeg, hogy ez így nem jó ahogy most van. És nem tudom, hogy szegény anyukámat mennyire viselné meg a válás... Először nem biztos hogy olyan hamar beadnák a valópert, csak külön mennének... Nagyon féltem az anyukámat, már - már kezdi elhinni valamennyire azokat amiket apum mond neki. Pedig tudja, hogy nem igaz. Nem tudom, hogy ha külön mennének, akkor boldogabb lenne, vagy szomorúbb. Megigertem neki, hogy jövő májusban elmegyunk a tengerre(egy hete gyogyultunk a koronából, ne ítéljetek el) , és én fizetem a szállodát, vegye ezt úgy mint valami szülinapi ajándék. Nagyon örült neki... Mikor kéne elmondjam neki ezt az egészet?
2020. dec. 9. 16:18
 15/49 anonim ***** válasza:
67%
Ez a kapcsolat mar el volt bhaszva akkor, amikor apad szarra csalta anyadat. Tokmindegy hazasok voltak-e, egyutt voltak, egy par voltak, ilyet nem csinalunk. Vagy szerinted a megcsalas elfogadhato hazassag elott? :D Remelem, nem igy gondolod. Nyilvan nem minden ennyire fekete-feher, lehet anyukad is hasonlo dolgokat tett, tehat nem azt mondom, hogy csak apad a hibas, de azert ez igy eleg rosszul hangzik. Felnott emberek, nem hulyek, nyilvan mindketten tudjak, hogy ez a kapcsolat mar reg kuka, nem mondanal ezzel semmi ujat. De nem kell szolnod semmit szerintem, hiaba is lenne, anyukadnak ez igy rendben van, nem hinnem, hogy csak azert elvalna, mert te azt mondtad. De es ha meg igy is lenne, akkor mi ezen a megnyomoritas? Pont, hogy mindkettejuknek lenne eselye vegre a boldogsagra, kulon.
2020. dec. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:
Megtenné. Nélkülem is. Azért nem vált el, mert nem akarta, hogy apa nélkül maradjak. De ez így nem mehet tovább, mert senkinek sem jó. Megkerdezett, hogy mit csináljon? Le voltam blokkolja, fáradt is voltam, csak annyit mondtam, hogy azt akarom, hogy ő jól érezze magát. ha szakítottak volna, akkor is kb. Annyit láttam volna apumat, mint amikor együtt voltak. Tudom, hogy nem normális és szar érzés a megcsalás. Engem is csalt meg a volt barátom, idén szakítottunk. Nem sírtam, nem rinyáltam, de azért sz@rul esett. És ez csak egy egyéves gyenge kapcsolat volt. Az a lényeg, hogy nem tudom, hogy mikor kéne elmondanom neki....
2020. dec. 9. 16:46
 17/49 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj, de nem értem, mire vársz.

Nekem a szüleim 12 éves koromtól 22 éves koromig veszekedtek úgy, hogy heti szinten egymás fejéhez vágták, hogy elválnak.

Először sokkolt, és akkor még örültem, hogy mégis kibékültek. De ahogy teltek az évek, már kívántam, hogy bár válnának el tényleg! Egy szorongó ideggörcs lettem az otthoni feszkótól, rányomta a bélyegét a kamaszkoromra.

Mindketten össze-vissza csalták egymást, apám emellett alkoholba menekült, néha bútorokat tört össze.


Mikor egyetemre mentem, el is költöztem otthonról, nekem onnantól nyugisabb volt az élet. Csak a kisebb tesómat sajnáltam, aki otthon maradt, és tovább kellett hallgatnia a balhékat.


Minket nem kérdeztek, váljanak-e el. Csak kb. 10 év balhé után lépték meg végre. Örültem volna, ha azt megspórolom.


Persze, sz@r lesz a balhé, ami a válást fogja övezni. De ha az lemegy, annál hamarabb kezdhettek el élni egy nyugisabb életet!

2020. dec. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem foglalkozz magaddal, mert te ebben tönkremész, ők meg majd esetleg megoldják ezt a cigóniát.

Ne foglalkozz a nemi életükkel, ki kit csalt meg, nem tartozik rád, nem te kell megoldd.

Nekem erre ment rá a fiatalságom, a szüleim cécóira, ma már bánom. És úgyis együtt maradtak. Én rámentem idegileg . Nem éri meg, hidd el. Két őrült

2020. dec. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
53%

"Apám pénzéből, alig látott valamit, pedig sokat keres. Amit "ránk" költött az az utóbbi két évben, az is csak a ház felújítására, "


.

Ja! "Alig látott valamit", csak a házat is felújította.

És még egy házat is épített.

Hát nem pofátlan?

Ilyen apát?! Le vele.


Megáll az ember esze.

Megértem apádat, ha azért kiabál, veszekszik,

mert hiába gürcölt évek óta, ti anyáddal

nem vagytok hajlandóak beköltözni a házba,

amiért megszenvedett.


Hát, tudod, mit?!

Apád helyében szépen elválnék, és odavinnék egy olyan feleséget,

aki megbecsüli.

2020. dec. 12. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
64%

Nem te rontod el a kapcsolatukat, az már régen el lett rontva. Soha nem lesz olyan, hogy "Na, ez pont optimális pillanat a válásra".

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de anyukád se 100-as, ha rád tolja a felelősséget, ami az ő élete irányításából fakad. Kérheti a véleményed, de nehogy már te döntsél ebben :D

Ez kb. olyan, mikor a gyereket kérdezik a szülők, hogy legyen-e kistesó. Egészen egyszerűen ez nem a gyerek döntése.

Nem te tetted tönkre a kapcsolatot. Anyukádnak kellene felelősséget vállalni és belátni, hogy ez már nem működik és tulajdonképpen ti már réges rég ketten éltek.

2020. dec. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!