Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit csináljak?!

Mégis mit csináljak?!

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk a családban. Anya, apa és én. Apám sofőr magának dolgozik, a leghosszabb idő amit itthon töltött velünk 3 hét volt, az ünnepek alatt. Eddig anyum gyermekkori házában laktunk,ketté van osztva egyik felében mi lakunk, a másik felében nagymamám. Tavaly vett apám egy nagy házat, az idén lett kész (fogjuk rá). De anyummal a legjobban még mindig a régi házunkban érezzük jól magunkat, itt alig volt egy pár beleszólásunk, hogy hogy nézzen ki a ház. Szinte mindig kiabálás van. Feszt veszekedés. Már azon csodálkozok, ha valamibe nem köt bele apám. Szegény anyumat sértegeti, aki ezt biztos, hogy nem ezt érdemli. Ő ügyes, kreatív, nagyon sok mindenhez ért, ő dolgozik ő főz, ő csinál mindent, nagyon kedves, aranyos és vicces. Ő tartott el m

mindig is, a saját fizetésből. Apám pénzéből, alig látott valamit, pedig sokat keres. Amit "ránk" költött az az utóbbi két évben, az is csak a ház felújítására, amibe alig volt egy kis beleszólásunk. És most el van szállva a fejével, hogy 42 éves létére, életében először van saját háza. Annyit mocsok dolgot mond anyukámra, ahányszor szomorúnak látom őt, olyan, mintha egy erős kéz kifacsarná a szívemet, mint valami vizes rongyot Számomra ő a legfontosabb ember. Legjobb barátnők vagyunk. Mindent meg tudunk beszélni, tudja, hogy 100× érettebb vagyok a koromnál. Ő számomra a legkedvesebb, legaranyosabb ember a világon. Nem ezt érdemli. Utazgatni kéne menjünk, és kipróbálni minden új dolgot együtt. Nem érdemli azt amit kap. Boldog kéne legyen. Azt akarom, hogy boldog legyen. Hogy annyi időt töltsünk együtt amennyit csak tudunk. Megkerdezte, hogy mégis mit csináljon? Hagyja el apámat? Tudom, hogy csak miattam nem hagyta el. Mielőtt én megszülettem többször is megcsalta. Lefogadom, hogy az után is. Négy éve házasok. Egy kicsit hibásnak érzem magam, hogy ilyen helyzetben van. Ha nem születek meg, boldog lenne, lenne egy jó párja. Nem dönthetek én az életéről. Tőlem vár választ. Mit a fenét mondják neki? Csak azt akarom, hogy boldog legyen. De azért szeretem az apámat is, velem rendesen viselkedik, meg sokat találunk kimorbid vicceket. Mi lesz ha elhagyja? Véglegesen gyűlölni fogják egymást? Es apum testvéreivel? Velük nagyon jó kapcsolatban vagyunk.....

A negatív válaszokat hanyagoljátok légyszives, van elég bajom....

16l



2020. dec. 9. 11:01
1 2 3 4 5
 41/49 Laylah ***** válasza:
60%

Kérdező, ne háborogj, te magad írtad a kérdésed végén :D


"A negatív válaszokat hanyagoljátok légyszives, van elég bajom....


16l"

2021. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:
Igen, amikor kiírtam a kérdést 16 voltam, 9 napra rá töltöttem a 17et.... Sok ész kell hozzá
2021. febr. 3. 22:00
 43/49 Laylah ***** válasza:
66%
Mint ahogy ahhoz is sok ész kell, hogy felismerd, hogy itt egyedül te tudtad a születési dátumodat, mégis felháborodtál.
2021. febr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

Bántotta már Anyukádat Apukád régebben is? Van valami régebbi megbeszéletlen sérelmük? Vagy csak az utóbbi időben lett Apukád ilyen? Az nagy szerencse, hogy anyukáddal jóban vagy. Beszélj Anyuddal első sorban,hozd fel a válás témát, kérdezd meg a régebbi időkről apukáddal. Ha jól értelmezem Apukáddal nem lehet nyugi an társalogni, én a helyedben nem is próbálkoznák, nehogy baj legyen belőle… Véleményem szerint az írásod ól ítélve tényleg 100x érettebb vagy a korodnál. Nem értem azokat, akik azt mondják, hogy ez csak tinihiszti… Szerintem ez nagyon nem az…Tájékoztass minket hogy mi a helyzet Veled!

20/L

2021. febr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim válasza:

Szia!

Az anyukám testvérét (51 éves nő) a férje 32 év házasság után elhagyta mondván ő még szerelmes akar lenni, akar bulizni akar, szexelni (Nyilván ezt meg is tette a házasság alatt is amikor egyedül volt.) Ugyan úgy csúnyán beszélt vele nyilvánosan sértegette. Három gyerekkel laktak egy nagy családi házban az férj imádott építeni, szerelni (pincét épített billiárd asztallal, halas tavat ásott, garázst épített) Végül egy ember rá vette hogy költözzenek el és építsenek egy házat. Mivel a férj imádott építeni ezért már csak a feleség válaszára vártak. A feleség bízott, támogatta a férjét és igent mondott. Most már elváltak, ház félkészen áll egy üres telken eladva, nem bírnak megeggyezni a vagyon megosztással. A nő nagyon összetört.


A lényeg:

Szerintem lassan és nyugodtan készüljön fel egy válásra! Nézzen utána tervelje ki. Ha a pasi hitelt vesz fel ne engedje, a pénz folyást próbálja szüneteltetni. De a legfontosabb a nagyival írjon alá egy paírt hogy a gyerek kori háznak a felét ne tudja örökölni / el venni. Túrjátok ki a francba, és ne hagyd hogy csúnyán beszéljen anyukáddal!

2021. febr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 Laylah ***** válasza:
100%
45.: az örökség nem képezi a vagyonelosztás tárgyát, semmit sem kapna az anyai nagymama után a férj papír nélkül sem.
2021. febr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:

"Amit "ránk" költött az az utóbbi két évben, az is csak a ház felújítására, amibe alig volt egy kis beleszólásunk. És most el van szállva a fejével, hogy 42 éves létére, életében először van saját háza"


Speciel ebben igaza van.

2021. febr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
Sztem túlzottan beleártod magad anyádék kapcsolatába. Ez nem a te dolgod, azt h anyád így beavat, nem értem, ezzel csak terhet rak rád. Az h mit tűr, meddig és miért az az ő döntése, nem neked kell dönteni. Elhiszem h anyád egy szent a szemedbe, de hidd el, ezzel a hozzáállásával csak árt neked. Oldja meg ő, nem a te dolgod. Tudom h fáj ez az egész, de amennyire tudsz maradj ki belőle. Egy gyereknek nem kell mindent tudnia.
2021. febr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdés, vagy történt e valami.

Én ugy látom, hogy anyukád még nem egy érett személyiség. Miért tűri el , hogy így bánjanak vele? Álljon ki magáért. Lehet, hogy más szituációkban is bizonytalan? Ebben segítsd, erre biztasd....legyen önálló, felnőtt , felelősségteljes. Aztán majd ő dönt.

2021. febr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!