Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit csináljak?!

Mégis mit csináljak?!

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk a családban. Anya, apa és én. Apám sofőr magának dolgozik, a leghosszabb idő amit itthon töltött velünk 3 hét volt, az ünnepek alatt. Eddig anyum gyermekkori házában laktunk,ketté van osztva egyik felében mi lakunk, a másik felében nagymamám. Tavaly vett apám egy nagy házat, az idén lett kész (fogjuk rá). De anyummal a legjobban még mindig a régi házunkban érezzük jól magunkat, itt alig volt egy pár beleszólásunk, hogy hogy nézzen ki a ház. Szinte mindig kiabálás van. Feszt veszekedés. Már azon csodálkozok, ha valamibe nem köt bele apám. Szegény anyumat sértegeti, aki ezt biztos, hogy nem ezt érdemli. Ő ügyes, kreatív, nagyon sok mindenhez ért, ő dolgozik ő főz, ő csinál mindent, nagyon kedves, aranyos és vicces. Ő tartott el m

mindig is, a saját fizetésből. Apám pénzéből, alig látott valamit, pedig sokat keres. Amit "ránk" költött az az utóbbi két évben, az is csak a ház felújítására, amibe alig volt egy kis beleszólásunk. És most el van szállva a fejével, hogy 42 éves létére, életében először van saját háza. Annyit mocsok dolgot mond anyukámra, ahányszor szomorúnak látom őt, olyan, mintha egy erős kéz kifacsarná a szívemet, mint valami vizes rongyot Számomra ő a legfontosabb ember. Legjobb barátnők vagyunk. Mindent meg tudunk beszélni, tudja, hogy 100× érettebb vagyok a koromnál. Ő számomra a legkedvesebb, legaranyosabb ember a világon. Nem ezt érdemli. Utazgatni kéne menjünk, és kipróbálni minden új dolgot együtt. Nem érdemli azt amit kap. Boldog kéne legyen. Azt akarom, hogy boldog legyen. Hogy annyi időt töltsünk együtt amennyit csak tudunk. Megkerdezte, hogy mégis mit csináljon? Hagyja el apámat? Tudom, hogy csak miattam nem hagyta el. Mielőtt én megszülettem többször is megcsalta. Lefogadom, hogy az után is. Négy éve házasok. Egy kicsit hibásnak érzem magam, hogy ilyen helyzetben van. Ha nem születek meg, boldog lenne, lenne egy jó párja. Nem dönthetek én az életéről. Tőlem vár választ. Mit a fenét mondják neki? Csak azt akarom, hogy boldog legyen. De azért szeretem az apámat is, velem rendesen viselkedik, meg sokat találunk kimorbid vicceket. Mi lesz ha elhagyja? Véglegesen gyűlölni fogják egymást? Es apum testvéreivel? Velük nagyon jó kapcsolatban vagyunk.....

A negatív válaszokat hanyagoljátok légyszives, van elég bajom....

16l



2020. dec. 9. 11:01
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%

Anyám már akkor utálta apámat, amikor a nővérem meg se született. Hozzáment, mert a tesóm már úton volt, a szülei beleerőltették a házasságba. Utána meg úgy volt vele, hogy hát megpróbálja a családosdit ezzel az emberrel, ha már ezt dobta a gép.

Jött a szocpol, 2 gyerek lett beígérve, ezért vagyok én.

Anya próbált helyt állni, olyan anya volt, akire mindenki vágyik, apám meg alkoholista lett. 4 éves korom óta megy az üvöltözés, bántalmazás, ha apám beiszik.

Volt, hogy könyörögtünk Anyának a tesómmal, hogy váljon el, vigyen el minket apánktól, de mindig azt mondta, hogy nem lehet, mert mi még tanulunk, egyedül nem tudna minket eltartani. Hogy csak miattunk van vele és miattunk tűr. Szerintem nem tudta, hogy mekkora lelkiismeret-furdalást okozott ezzel a hazugsággal. 10 éve élünk külön a szülőktől és még mindig nem vált el, pedig a helyzet csak rosszabb lett.

Anyukád se miattad nem válik, hanem azért, mert fél egyedül lenni. Az ismert rossz sok embernek még mindig jobb, mint az ismeretlen.

2020. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:

#19

Ez szép és jó mind amit leírtál, de te nem éltél velünk, nem tudod, hogy milyen. Gürizik? Felépítette? Ez a ház 70 éve fel van építve, itt csak egy pár felújítás kellett, ami annyi pénzbe kerül, hogy apám azt egy fél év altt röhögve megkeresi. Hogy a francba ne élnénk ott? Itt élünk, 6 hónapja, ha nem értelmezed jól amit leírtam, ne engem b@szogassál, jó? Értelmes válaszokat kértem, leírtam szépen és kulturáltan, de hogy te is megértsd, leirom másképp is:

A negatív kommentelők elmehetnek a pics@ba.

Köszönöm :). És ne kommentelgess úgy, hogy nem eléd valakinek az életét, de te már tudod, hogy mi az igazság

#20

Ne haragudj? Jó vicc. Még mindig divat elzárkozott, titkolózós családban élni? Ez nem a gyerek dolga, az nem a gyerek dolga. Ha van egy gyereked aki már elmúlt 10 éves, és érett(én mindig is érettebb voltam a koromnál, mint testileg, mint gondolkozásilag) akkor azzal igen is meg Kell beszélni a dolgokat. Hogy a fenébe nem kéne megkérdezni a gyereket, hogy akar-e kistesót?! Az én egyik unokatestvérem meg lett kérdezve, hogy akár e, akart, született is egy, örül neki hogy van egy húga. Viszont az egyik barátnőmnek(20 éves) , aki nem lett megkerdezve, van egy húga(10 éves), aki gyerek létére olyan rosszindulatú, hogy azt már szörnyű nézni is. Nem is akar gyakran hazamenni, mert a szüleivel sincs jó kapcsolata, plusz az a kicsi idegesítő húga utálja őt. Pl. az idén nyáron a párjával haza ment, és a húga elvette a kotonját(!!!!) a barátnőm fiókjából, mert szerinte nem kéne annyit kefélni. Na most a szülők viszonylag normális fehér emberek, még is ilyen gyerekük lett. De miért is kéne megkérdezni a gyereket, le a kotonnal, hadd nyomorítsuk meg szegény gyerek az életét. Egy normális családban nincs titkolózás, a dolgok meg vannak beszélve.

2020. dec. 12. 19:07
 23/49 anonim ***** válasza:
62%

Azt mondtam, hogy meg lehet kérdezni, de a testvér léte vagy nem léte nem szabad, hogy attól függjön, hogy anyu/apu kicsi hercegnője akar-e vetélytársat vagy játékbabát vagy nem. Mert nem a befőtt teszi el a nagymamát, azért.

Ha én eldöntöm, hogy két gyereket akarok, akkor ebben a kérdésben a férjem fog szavazati jogot kapni, a már meglévő gyerekem nem. Megbeszélhetem vele, hogy ez lesz, de nem kérek tőle engedélyt, mert ő a GYEREKEM. Nem velem egyenrangú háztartásbeli tag. Akkor is, ha a kamasz kis lázadó éne azt hiszi, hogy az, és hisztizik, ha nem így van.

Hülyét kapok azoktól a 35, 40+ -os nőktől, akik azt mondják, hogy a kamasz gyerekük a legjobb barátnőjük. Már hogy a viharba lehetne egy 15-6 éves egyenrangú szellemi partnerük? Ugyan már. Az ember a barátnőjét nem neveli, a gyerekét meg kéne.

Legyen jóban a gyerek meg a szülője, de attól még a vadász hordja a puskát, nem a róka.

2020. dec. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:
Gratulálok, az év mintaanyája címért. Neked se lennének sokan a gyerekeid. Imádom amikor egy szülő azt gondolja, hogy a gyerek az ő tulajdona, úgy uralkodik fölötte ahogy akar. Hát hadd mondjak el neked valamit: Attól, hogy császárnénak képzeled magad, még nem uralkodhatsz a gyerek fölött úgy ahogy akarsz. Azt hiszed, attól mert te minden kis hibájáért megszólod, veszekedsz a jegyei miatt, 1000+1 szabályt gyártasz szegény gyerek(ek)nek, még nem fog nemi életet élni , alkoholt inni, eljárni a barátaival buliba 18 éves kora előtt? Nagyot tévedsz. Meg fog tanulni hihetően hazudni, titkolni az érzéseit, kiosonni a házból észrevétlenül, stb... :) Mert így működnek az emberek. Valamint nagy eséllyel lesznek lelki problémái, megesik, hogy drogozni fog és egyéb csábító dolgok. Gondolkozz el egy kicsit rajta. Hogy a fenébe ne lehetne egy anya legjobb barátnő a gyerekével?!Az a normális, nem az, hogy császárnénak képzeli magát. Én és anyum azok vagyunk, veszekedni veszekedünk, de maximum egy óránál tovább nem tudunk haragudni egymásra. Mindig is azok voltunk. Nincsenek lelki problémáim, tudja hogy volt barátom, azt is, hogy még salt, és azt is, hogy ritkán iszok alkoholt, de soha nem annyit, hogy le részegedjek, az nekem bőven ráér. Mindent megbeszélünk, és mindig ott vagyunk egymásnak. Mint a kérdésben is említettem, ő a legfontosabb ember számomra. Vajon a te gyereked így fog érezni? Kötve hiszem. Valószínűleg rá fogod erőszakolni, hogy menjen egyetemre, de amint azt elvégezte, kiköltözik külföldre, de legalább 300 kmre tőled, és majd örülhetsz, ha kétévente karácsonykor hazamegy. Én jövő decemberben töltöm a 18at, ki van magam elé tűzve egy pár terv. Az biztos, hogy én nem fogok uralkodni a gyerekem fölött, és ha együtt maradok a párommal, akkor biztosan nem mondja meg nekem, hogy én szülök-e egy másik gyereket. Ha nem lesz hajlandó megérteni, hogy nekem egy gyerek elég, akkor nyitva van az ajtó, viheti a cuccait lehet menni. Ennyit erről
2020. dec. 12. 23:39
 25/49 anonim ***** válasza:
77%

Na akkor nézzük sorra.

"Attól, hogy császárnénak képzeled magad, még nem uralkodhatsz a gyerek fölött úgy ahogy akarsz."

De, tulajdonképpen igen, például 16 éves koráig még azt is megmondhatom neki, hogy kimehet-e a lakásból vagy nem.

"Azt hiszed, attól mert te minden kis hibájáért megszólod, veszekedsz..."

Ezt melyik soromból olvastad ki? Neked a szabályokat állító szülő miért egyenlő rögtön az elnyomó szülővel? Az életben is vannak törvények, amiket be kell tartani és ezekhez (hogy nem csinálhatod mindig azt, amit akarsz) hozzá kell szokni. Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy túl kell szabályozni egy gyereket, azzal én se értek egyet, de fontos szabályokra és azok tiszteletére szükség van.

"Hogy a fenébe ne lehetne egy anya legjobb barátnő a gyerekével?!"

Amit te leírtál az azt jelenti, hogy neked anyukád a legjobb barátnőd és tök jó, hogy így tekintesz rá.

De én arról beszéltem, hogy neki ki a legjobb barátnője. Akivel kibeszéli azokat a dolgokat, amik nem rád tartoznak. Tudom, tudom, minden rád tartozik...

" Valószínűleg rá fogod erőszakolni, hogy menjen egyetemre"

Ezt se tudom, honnan olvastad ki. Drága, benne nagyon sok a frusztráció.

"és ha együtt maradok a párommal, akkor biztosan nem mondja meg nekem, hogy én szülök-e egy másik gyereket. "

Megint az a fránya szövegértelmezés...

Azt írtam, hogy a gyerekek számának kérdéséről én és a férjem EGYÜTT fogunk döntést hozni. Vagyis csak akkor lesz második gyerek (nyilván első is), ha mindKETTEN akarjuk. Ha bármelyikünk nem akarná, nyilván nem lenne. Ebben a kérdésben a már meglévő gyerek nem kap szavazati jogot.

2020. dec. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:
Mindegy. Mindenki úgy éli az életét ahogy akarja. Csak azt még úgy hozzáteszem, hogy attól, hogy kis szabálybetartónak fog(nak) tűnni a gyerek(ek), még nem lesz(nek) az(ok). Mert így működnek az emberek. Ha valamit eddig lehetett csinálni, azt alig csinálta egy pár ember, de hogyha, az a valami tilos lesz, akkor egyből a fél világ azt akarja csinálni. És csinálja is. Ennyit erről, nem akarok három oldalas veszekedést a kérdésem alá.
2020. dec. 13. 11:00
 27/49 anonim ***** válasza:

Mesélj kérdező, beszéltél anyukáddal? Személy szerint én mindenképpen azonnal hoznám szóba a témát, hogy a saját anyám hamar el tudja dönteni hogy mit szeretne tenni és mikor.

Írtad, hogy negatívat ne írjunk, de a saját érdekedben kénytelen vagyok rávilágítani arra, hogy talán az anyukáddal való beszélgetés lesz a dolog legkönnyebb része: reméld a legjobbat de készülj a legrosszabbra.

2020. dec. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele, azt mondta várjunk még egy kicsit, hátha valamit javul a helyzet, de nem változott semmi. Szerintem ezt az évet még kihúzzuk így, de jövőben valószinüleg beadja a válópert.
2020. dec. 20. 15:41
 29/49 anonim ***** válasza:
64%

:DDDD

Dehogy fognak elvalni, ez mar a leirasod alapjan is latszik, szoval nem kell ezen feszulni. Majd ha elkoltozol, nem kell tobbe reszt venned ebben a dramaban es ennyi. Anyadnak ez igy kenyelmes, kulonben 16 vagy ki tudna hany evig nem turne el.

2020. dec. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:
El fognak válni, valamint anyumnak ez k**vára nem kényelmes. Ja és nem fogok elköltözni, mert az anyum háza elég hosszú, és van két nem használt helység, amit szépen felújítunk, és akkor ott a harmadik lakás. Olvasd el a kérdésem legalját légyszíves, valamint a kommentet alapján könnyen megállapítható a nemed és a korod is körülbelül
2020. dec. 20. 20:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!