Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki elvált, de nem tudtatok...

Aki elvált, de nem tudtatok szétköltözni, mesélnétek, hogy éltek?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves közös gyermekünk is, nagyon aggódok érte, mert se így, se úgy nem látom, hogy nyugalomba lennénk.

Nincs bántalmazás, vagy ilyesmi, de gyilkos a csend köztünk már.

Viszont a lakás közös, és egyikünk se tudna boldogulni a fél lakás árából.

Nincs hova költözni..

Gondoltam egy válási papír, kicsit tisztába tenné a dolgokat, és a gyereknek is elmondhatnánk. Mert egyenlőre próbáljuk játszani a semmi gond szinjátékot. Termeszetesen nulla sikerrel, de nem látom a megoldást sajnos...

Köszönöm



2021. jan. 4. 13:44
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha a ferjed orokol valahonnan, akkor arra nincs esely, hogy mondjuk o odakoltozzon (gondolom rokon, vagy anyuka, apuka utan) ? Tudom, nem a legjobb megoldas, de hatha. Nalunk amugy ugy volt, hogy amikor apa kikoltozott, rendes volt, es fizette meg a haz hitelenek a felet a gyerektartason kivul addig, amig vegul el nem tudtuk adni. Ilyesmi megoldas, hogy beleszall a koltsegekbe esetleg? Ezzel ugymond a gyereket tanogatja, ugy kell felfogni. Nem tudom nalatok hogy van, de nalunk anyukam keresett sokkal kevesebbet, ez volt a legnagyobb gond.
2021. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy nem idilli a helyzet,de ne keseredj el.

Még érzelem mentesen is tudjátok kultúrákban kezelni a helyzetet, addig nincs nagy baj.

Mind hármatok érdeke, mivel egy fedél alatt laktok, hogy amennyire lehet,nyugodtak maradjatok.

Én átgondolják a nagyobb szoba átrendezését,akár egy ideiglenes térelválasztó vagy paraván,bár mi.

Igaz kicsi lenne,de kevésbé zavarnátok egymást a pároddal.

Mindenképp közösen beszélnének át kinek mi az ötlete.

A gyerekkel mindketten legyetek figyelmesek,ne szidjátok egymást.Akkor neki is könnyebb.

2021. jan. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nagyon nehéz így a normális együttélés. Mind a ketten jobban jártok ha az egyikőtök külön költözik és attól ugyan úgy foglalkoztok a gyerekkel is.
2021. jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonymousreview60 ***** válasza:
82%

#13: Hidd el, éltem "csöndben", akkor már inkább a heti egy félórás kiabálás. A kriptacsönd eléggé gyilkos. Ha már egy szülő otthon volt, akkor én (és öcsém) mentünk szobáinkba. Ha a másik szülő is, akkor mindenki a sajátjába. Mozgás alig.

#17 (Kérdező): A helyzet nem ennyire sz@r. Ha nem kriptacsönd van, és nem kerülgetitek egymást némán, hanem:

1. elvagytok hidegülve, és nem esztek egy asztalnál, de akár el is mosogattok a másik után, ha annak sietős dolga van, és hol te egy pasival annál kummantasz, hol a férjed egy nővel annál, és hagyjátok egymást élni, és nincs és nem is mutattok totális közönyt a másik iránt,

2. és a gyerek mindkettőtökhöz akármikor oda tud (és akar) menni, stb.,

akkor a gyereket ez nem teszi tönkre. De ettől függetlenül a gyerek kajája, ruhája után következő prioritás kell legyen a különköltözés. Meglátod, mennyivel felszabadultabb lesz mindenki (te, a gyerek, a férjed). Ez megfizethetetlen.

2021. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonymousreview60 ***** válasza:
82%
#21: Rokonhoz költözni? A szüleim "árulták" a lakást: anyám vevőjelölteket küldött, apám elhajtotta őket. Az anyjához nem költözhetett volna, mert akkor egy hét múlva vagy apámat vagy nagyanyámat temetjük. Abban a pillanatban, hogy nagyanyám meghalt, eladó lett a lakás.
2021. jan. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
87%
Végigolvastam, lehet, hogy én vagyok fogyatékos, de eladni miért nem lehet? Megfelezni a pénzt, és mindketten azt csináltok, amit akartok. Pl. önerőnek egy lakáshoz jó lenne, a fennmaradórészre hitelt vennél fel. Akkor mégis a hitelt nyögnéd, nem az albit.
2021. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
25%

26 nem írja hol van a lakas de egy két szobás Panel árából nem jön ki kettő a garzon mert a garzon nem sokkal olcsóbb. Mindenkinek olyan egyértelmű hogy valaki jómódú és egyedüli fizura be tud valllani lakáshitelt közel 50 évesen? Hiszen 25 éve házasok akikről van szó.


Inkább próbáljátok a közösből kihozni a legjobb megoldást

2021. jan. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
91%

27-es, oké, hát hitel nélkül nem menne.

De az mennyivel jobb, hogy az egyik héderez a lakásban (kvázi bitorolja a másik részét is), miközben a másik fél méltatlan élethelyzetbe kerül mondjuk albérlet fizetéssel)?

A kérdést amúgy nem neked tettem fel, csak ugye itt többen írják, hogy bármi áron fogni a gyereket és elköltözni albérletbe.

2021. jan. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
89%
Nem nekem én csak ötleteltem,hogy miért a kérdező majd megmondja .
2021. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
72%

Én már 23 voltam, mikor a szüleim elváltak, de gyakorlatilag úgy nőttem fel, hogy szinte csak egymás mellett éltek. Semmilyen érzelem nem volt, ők nem kiabáltak egymással. Nem is beszéltek. Közös program nulla. Legalább hétvégén együtt ebédelt a család, akkor volt némi kommunikáció.

30 vagyok, és küszködök azzal, hogy kimutassam az érzéseim a páromnak. Nekem az volt a "normális", hogy a szüleim egymáshoz se értek. Azt vettem észre, hogy ha nem figyelek oda, akkor hajlamos vagyok én is így élni, pedig igényelném, és szeretném is, hogy többet érjünk egymáshoz a párommal. Annyiból jó, hogy legalább felismertem, és próbálok ezen változtatni, de nem hinném, hogy mindenki tudatában van az ilyen jellegű problémáknak.

Szóval ez bizony érzelmi sérülést okozhat a gyerekben, ha így nő fel.

2021. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!