Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki elvált, de nem tudtatok...

Aki elvált, de nem tudtatok szétköltözni, mesélnétek, hogy éltek?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves közös gyermekünk is, nagyon aggódok érte, mert se így, se úgy nem látom, hogy nyugalomba lennénk.

Nincs bántalmazás, vagy ilyesmi, de gyilkos a csend köztünk már.

Viszont a lakás közös, és egyikünk se tudna boldogulni a fél lakás árából.

Nincs hova költözni..

Gondoltam egy válási papír, kicsit tisztába tenné a dolgokat, és a gyereknek is elmondhatnánk. Mert egyenlőre próbáljuk játszani a semmi gond szinjátékot. Termeszetesen nulla sikerrel, de nem látom a megoldást sajnos...

Köszönöm



2021. jan. 4. 13:44
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
89%

Nemtudom miért javasolja mindenki azt h menjenek külön mikor egyértelműen leírta nincs miből.


Konstruktiv dolgot Nemtudom én is éltem így 2 évet :( fiatalon ...

Megoldani nem tudtuk mi sem egyikünk sem jómódú. Az oldotta meg hogy exem orokolt oda tudott költözni. Ha nem történik ez még ma is így élnénk . Mi sem utaltuk egymást de nem voltunk szerelmesek.

2021. jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonymousreview60 ***** válasza:
74%

"Nemtudom miért javasolja mindenki azt h menjenek külön" Mert a csenddel egymást mérgezik, de főleg a gyereket. Nincs más értelmes út.

"nincs miből" Aki megy, garzont bérel, vagy vendégmunkások mellé száll be, vagy egyetemisták mellé. Menni kell egyiküknek.

2021. jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
80%

12

25 ev után ha valakit nem is szerelemmel szeret de nem küldene vendégmunkások köze.. te jó ég


Garzon is majdnem annyi mint egy kétszobás sok helyen pl nálunk is videki megyeszékhelyen .

2021. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
92%

Az élet nem ennyire fekete fehér mint sokan akik minden bizonnyal jómódúak ( ez ne irigység hanem a helyzet miatt írom ) nem értik milyen az amikor nincs . Lehet a lakásban maradó fél is egyedül nem tudná fenntartani ..... tudok ilyen esetről is.

Így ők is ketten tobbre mennek kozben járjak a maguk útját.

2021. jan. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
99%

Hat éves voltam, mikor a szüleim szétmentek. Apámnak új nője, új gyereke volt, odahozta. Ők az egyik szobában, mi a félszobában anyámmal. Szintén két (másfél) szobás panel. Csak a konyhában találkoztak, de épp elég volt. Volt, hogy rányitottak anyámra a fürdőben, akkora balhé volt, hogy majdnem vízbe fojtották. Volt, hogy átjött hozzánk a totyogós kislány (a féltestvérem), adott neki anyám egy virslit, megvádolták hogy meg akarja mérgezni. Azért jártunk mekizni a sarokra, hogy ne otthon kelljen enni, nehogy összefussunk velük a konyhában.

Senkinek nem kívánom ezt az életet. Kèt év volt, míg a válás lezajlott és kiharcolt nekünk az ügyvéd egy önkormányzati lyukat, de örökre belém égett, pedig pici gyerek voltam.

2021. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülők nem tudnak segíteni?
2021. jan. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

Nincs segítségünk..

Jézusom..😭

Tudtam hogy ennyire rossz a gyereknek(is), de így, hogy olyanok írtok, akik tényleg átéltétek ezt, még kínzóbb..

köszönöm mindenki válaszát..

aránylag kultúráltak vagyunk, de hát az érzelmek hiánya ugyanúgy sérülést okoz, tudom én.. sőt..😔

2021. jan. 4. 15:29
 18/41 A kérdező kommentje:
Nalunk is az van, ha a férjem majd örököl esetleg akkor oldódik meg ez..
2021. jan. 4. 15:30
 19/41 anonim ***** válasza:
92%

Ez egy nagy házban működne maximum. Vagy talán ott se.

Ismerősi körben van ilyen, hatalmas csalási ház, külön leválasztott lakrésszel. Túl nagy a ház, nem tudnák eladni, így megosztoztak rajta. A nő maradt a gyerekekkel a házban, a férfi a külön lakrészben. A nőnek azóta új férje van, plusz gyerek, mind ott élnek.

Nincs rossz viszony, mert az exférj vigyáz a gyerekekre néha, bejár a nagy házba enni meg ilyesmi. Nekem ez nagyon bizarr, olyan az egész, mint valami kommuna... (a férfinek is van azóta kapcsolata, de emiatt nem igazán komoly, mert az új nő nem mehet át soha hozzá, nem költöznek össze mert nem adja fel a közös házat, hiszen az exfeleség nem tudná kivásárolni...)

Hogy a gyerekek hogy viselik, nem tudom, nem ismerem őket ennyire közelről, de külső szemlélőként nem jól. Az egyik gyerek 18 évesen az érettsègi másnapján(!) összepakolt és lelépett Angliába mosogatni, mondván bármi jobb mint otthon.

Másik gyerek rossz társaságba keveredett majd öngyilkos lett. Ezek egy jó családban aligha esnének meg.

2021. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
86%

Én írtam h éltem így igaz gyerek nélkül. Azért ne keseredj el ennyire

Fogd fel úgy az egy kisebbik rossz mert így legalább normális körülmények között élhettek. Kompromisszum. Ha teszem azt mégis külön mennétek lehet csak egy rossz ,omladozó állapotú házra telne a feléből a pénznek ahol még az is kivan számolva hány db fahasábot lehet egy nap elfűteni....

Ez sem lenne jo a gyereknek ehhez képest a kisebbik rossz az hogy a szülei már nem szerelmesek csak kulturáltan egymás mellett élnek.


Akiről irtam az omladozó hazat és fahasábos sztorit személyes ismerősöm szerinted ő neki jo így ? Már ezerszer megbánta mert igyis szenved csak most a rossz körülményei miatt. Pedig dolgozik és tisztességes rendes nő.

2021. jan. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!