Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néhány napja derült ki, hogy...

Néhány napja derült ki, hogy babát várok, de a párom mindenképpen abortuszt akar! Hol a kiút?!

Figyelt kérdés

Több éve vagyunk együtt, eddig szerettük egymást, de mivel én nem hagyok neki döntési lehetőséget (magyarul nem akarok abortuszt) most odáig fajult, hogy azt mondta, hogy amennyire lehet, kerüljem őt el mostantól!

Nincs olyan családi hátterem, ami mellett egyedül vállalhatnám, pedig meg akarom tartani! Vele szerettem volna... És ő az aki nem akart védekezni, nekem mindegy volt, mivel mindig is szerettem volna babát (ezt ő is tudta) Mitévő legyek? :(


2010. aug. 14. 22:47
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
80%
ha nem akarja a gyereket,akkor ott fog hagyni,és nevelheted egyedül a babát. Ha nem tudod eltartani,akkor adhatod örökbe. A józan eszedre hallgass! Őt nem tudod rákényszeríteni semmire. Nem is lenne értelme! Előbb kellett volna megbeszélni,hogy akar-e gyereket!
2010. aug. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
82%
A párod berezelt de nagyon! Nem bántani akar téged, sem a babát, csupán félelem fogja, így butaságokat beszél. A kérdés, hogy hány évesek vagytok, mert nem mindegy a kor. Gondold át mit szeretnél, írd le, s mondd el neki. Ne légy szomorú! :)
2010. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
41%
Ne vetesd el szegény gyereket, arról nem tehet hogy az apja s.eggfej
2010. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
vagy előbb kellett volna védekezni, és nem azt mondania, hogy ááá, minek a gumi. Ebben nincs valami?
2010. aug. 14. 22:56
 5/56 anonim ***** válasza:
70%

Hát sok mindent nem tudsz, ha megtartod akkor elhagy a párod, így nem tudod egyedül felnevelni, ezért el kell vetetned! De ha elvetetted, akkor nem lesz babád, és ah muszájból csinálod, valószínű párod sem lesz! És egyedülálló anyukakánt nem lesz egyszerű új pár találni! Szóval 3 lehetőséged van! Vagy a baba marad, vagy a párod marad, vagy mindkettőt elveszíted! De a a baba marad akkor az önbecsülésed veszíted el... Borzasztó nehéz ez:((

Én a helyedben... nem is tudom, rossz ilyet mondani, de elvetetném a babát, és elhagynám a párom:((

2010. aug. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem mond meg a párodnak, hogy egy gyerekhez ketten kellenek, és ha ő is belenyugodott, hogy nem védekeztek, akkor min csodálkozik. Arról is világosítsd fel, hogy az oké, hogy az ő gyereke is, ezért vélemény-nyilvánítási joga van, a végső döntés azonban a tiéd, mert nem a drága párod testét és lelkét érinti a beavatkozás. Nem is értem, hogy lehet valaki ennyire szemét, hogy képes lenne abortuszra kényszeríteni. Szülők nem tudnak segíteni neked? Ne vetesd el azt a szegény babát, legalábbis a párod miatt ne. Ha az abortusz mellett is döntenél, én akkor sem maradnék a helyedben a pároddal, nagyon genny dolog tőle, amit művel, én kihajítanám biztos.

Hány éves vagy? Állásod van? Ha valamennyi anyagi háttered van, akkor nincs akadálya. Lehettél volna okosabb előtte te is....

2010. aug. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
83%

Egy barom a férjed.Nem védekezni nem akart,hanem gumit húzni.Mindig az adott kényelme volt az első,a következményeket pedig nem vállalja.Gondolom te tudtad,hogy mindezek ellenére NEM akar gyereket!Úgy nincs értelme bevállani,hogy nem tudod eltartani.Persze,rákényszerítheted,hogy fizessen gyerektartást,de aki nem akar gyereket,abból jó apa nem lesz.Vagyis nevelheted valamilyen színvonalon a gyereked és magyarázhatod majd neki,hogy az apja miért nem kíváncsi rá.

Sajnos én is azt tenném,amit az egyik kommentelő mondott.Elvetetni és elválni ettől a se.ggtől.

2010. aug. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
56%
Én megtartanám, és kérném a gyerektartást.
2010. aug. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
43%

Én az abortuszt teljes mértékben gyilkosságnak tartom.

Képzeld csak el, ezt a babát elveteted és később születik majd egy másik. Nem lesz rossz érzés, hogy lehetett volna még egy? És ha egyszer a gyereked rákérdez, hogy lett-e volna testvérem? Mit mondasz neki?

Arról nem is beszélve, ha elveteted, lehet hogy soha többé nem lehet gyereked. Megéri?

Az a gyerek ugyanolyan ember lehetne, ha hagynád, mint te!

Ne haragudj, de én ezen nagyon fel tudok dühödni!

Nekem lett volna testvérem, csak édesanyám nem tudta kihordani. Te meg azon gondolkodsz, hogy nem tartod meg...

2010. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
75%
Ha ő nem volt hajlandó védekezni, és tudta, hogy nem vetetnél el egy becsúszó babát, akkor vessen magára: a gyerektartást kérd, többre nem kötelezhető. Kötött volna csomót a micsodájára... Ha egyértelműen meg akarod tartani, akkor tartsd meg! Hidd el, életed végéig bánnád, ha elvetetnéd...
2010. aug. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!