Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néhány napja derült ki, hogy...

Néhány napja derült ki, hogy babát várok, de a párom mindenképpen abortuszt akar! Hol a kiút?!

Figyelt kérdés

Több éve vagyunk együtt, eddig szerettük egymást, de mivel én nem hagyok neki döntési lehetőséget (magyarul nem akarok abortuszt) most odáig fajult, hogy azt mondta, hogy amennyire lehet, kerüljem őt el mostantól!

Nincs olyan családi hátterem, ami mellett egyedül vállalhatnám, pedig meg akarom tartani! Vele szerettem volna... És ő az aki nem akart védekezni, nekem mindegy volt, mivel mindig is szerettem volna babát (ezt ő is tudta) Mitévő legyek? :(


2010. aug. 14. 22:47
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:
ő 31 éves... mindent elmondtam neki, amit tanácsosnak tartotok megbeszélni... sosem gondoltam volna, hogy pont ő, pont ilyen helyzetben magamra hagyna...
2010. aug. 14. 23:07
 12/56 anonim ***** válasza:
81%
Anyámat is elhagyta apám és ő is nagyon rossz anyagi körülmények között élt. Vívódott is, hogy mi legyen, és lásd a mellékelt ábrát, jól döntött, amiért ezúton is hálás vagyok neki ;)
2010. aug. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
67%

Hát ez f@sza! Mármint a "párod" elszólása...hogy nem kell gumi...


Sajnálom de én úgy felképelném, hogy csak na! (pedig nem vagyok egy verekedős típus!) Végül is ő is "akarta" mert felnőtt fejjel GONDOLOM tisztában van a "gyerekcsinálással"... Ha meg nem akkor meg megszívta!


Bár nem vagyok a helyedben, de én úgy kib@sznám, mint macskát sz@rni (főleg, hogy az derült ki, hogy csak az ő "kényelme" a fontos = védekezés nélküli együttlét), az tuti, ha "megtartod" a pasid állandóan kerülni fogja a felelősséget, és azt fogja a fejedhez vágni, hogy te akartad a gyereket...


Számomra egy kapcsolat a "jóban rosszban"-ról szól, és nem csupán csak a jó -részben kell együtt működni... (bár a gyerek nem feltétlen rossz)


Én nem foglalkoznék a pasival, nem vonnám be őt a döntésembe. Próbáld meg őt kiszedni az egyenletből és próbáld meg nélküle elképzelni a dolgokat, beleélni magadat, hogy milyen lesz az életed a kicsivel vagy nélkül.(ha sikerül vagy ha nem sikerül akkor már egyből megkaptad a válaszod) Ha tanácstalan vagy menj le egy játszótérre, és beszélgess az anyákkal, hogy miben változott meg az életük a gyerek születése után...és döntsd el, be tudod-e vállalni?


És jegyezd meg! Ez a Te döntésed! A pasidra ne nagyon számíts, és tedd fel magadban a kérdést: HOGY JOBB NEKED?

(gyereket később is tudsz szülni - remélhetőleg - egy jobb párkapcsolatban)

2010. aug. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
59%

EZT MÉG OLVASNI IS ROSSZ! A "párod" nem akart védekezni, nem akart gumit húzni, most meg sunyi módon elmenekülne a felelősség alól, és kitenne Téged egy nemkívánt abortusz testi, lelki következményeinek?! Kerüld el mostantól?! Mi van?! Mit képzel ez? Hogy felelősség nélkül dugunk? De felrúgnám az ilyet!!!!!!! Kihasználja, hogy Te meg voltál olyan hülye szerelmes, hogy gumi nélkül hagytad, inkább evett a para... Tartsd meg a gyereket, ha meg szeretnéd tartani, a pasit meg cibáld a bíróság elé, hidd el, Neked adnak majd igazat, fizeti szépen a gyerektartást. Persze, gumit nem húzunk, csak elhúzzuk a belünket, aha, ahogy azt Móricka elképzeli...

Egyébként akárhogy döntesz, nem Te vagy itt a fő bűnös, választhatod az abortuszt is - ne oltsátok már h gyilkosság, stb. - nem ő tehet róla!

Neked - bocs - annyi a hibád, hogy nem álltál a sarkadra, hogy "ha nem húzol gumit, nincsen szex" (vagy nem mondtad neki, hogy oké, szedsz tablettát, fizesse a felét).

2010. aug. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
81%
Már nem azért de nem csak a párod hibás. A te gyerekedről, testedről van szó! Ha a párod nem akar védekezni akkor neked kell vagy pedig ne tedd szét a lábad neki! Ez van! Sehol sem említed hogy a párod gyereket akart volna, mert még akkor is százszor meg kell gondolni ha nagyon akar de így! És látod ez lett belőle. Most így jobb? Az hogy a másik hülye volt, nem veszi le a te válladról a felelősséget.
2010. aug. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
48%

hát én megértem hogy nem akart gumit (nő létemre) az sexgyilkos, és tabit is szedhetnél, vagy szimplán nem engeded gumi nélkül, mivel te eshetsz teherbe neked kell felelőségteljesnek lenni, ne kend a párodra...

amúgy nem mindenki akar gyereket, ez érthető, mert nagyon nagy lemondásokkal jár...sztem kérdezd meg tőle miért nem akar, nyilván van magyarázata (am én se akarnék)


sztem vagy vállald egyedül, vagy vetesd el, de semmiképp ne kényszerítsd a párod, vagy kelts benne lelkifurdalást, nem szép dolog ha babával akarsz megterteni valakit..

2010. aug. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
53%

várj! Pár napot! Addig ne nagyon beszélj vele. Lehet, hogy csak sokkot kapott és átgondolja, bocsánatot kér. Addig kezd intézni az abortuszt, biztos-ami biztos, d e ő ne tudja!Nme kell elmenned, de ha mégis úgy döntenél, akkor meg ne legyen késő, minden nappal növekszik a kockázat. Én első terhességet nem vetetnék el semmiképp. Ki tudja , lehet-e még?aztán. Nme kell egyedül nevelned, ő nem védekezett, persze, hoyg gyereke lesz, fel kell nevelnie. Ezen mit csodálkozik? Az abortusz nem fogamzásgátlásra van.

Hagyd őt békén pár napig, kerüld el tényleg, hogy legyen alkalma magában forrni kicsit. Szerintem meg fogja gondolni magát. Csak ne piszkáld!


Olvasd Eszterházy Péter: Hrabal könyvét

2010. aug. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
70%

23.14 vagyok.

Maga a pasi kapcsolatra ezek után már nekem se kéne, de felelősséget azt vállaljon, ha megtartom a gyereket, csengessen szépen.

Lehet, hogy a nő nem szedhet tablettát, vagyunk páran így. Akkor az óvszer az egyetlen biztos megoldás, nekünk pl. teljesen jól működik ezzel a szex, nem "szexgyilkos" - hozzáállás, megszokás kérdése.

A szex FELELŐSSÉG és 2 ember felelőssége, nem értem, mit kellett ezen lepontozni! A következményeit ketten kell vállalni. Részben a nő is hibás volt, de ezt akkor sem lehet a pasi részéről, hogy most meg lelép. A szex mindig kockázat, védekezés mellett is az.

2010. aug. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
68%

olvassátok már el! Ő mondta h gyereket akar, a párja meg: "Minek a gumi?" ebből minden normális nő azt vonná le, hogy a papa is gyerekcsinálásra adja éppen a fejét, nem?

Gondolom, 31 évesen csak ismeri az össze függgést? Én is úgy értettem volna ezt: Na , akkor most jöhet a gyerek!

Minek a gumi= nem kell akadály a fogamzás útjába

2010. aug. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
71%
Mások kedvéért ne vetesd el.
2010. aug. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!