Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinél hogy szokás otthon...

Kinél hogy szokás otthon családban/kapcsolatban? A nő szed a férfinak az ételből, vagy a férfi szed magának?

Figyelt kérdés
2021. febr. 23. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
84%

Ha messze van a fazék (asztal közepe családi ebéd férjeméknél) és pont felálltam magamnak szedni akkor szívesen szedek a többieknek is, ne álljanak fel. Anyuéknál kevesebben vagyunk, kisebb az asztal is, eléri mindenki magának, ritkán szed egyvalaki. Ha nagyon friss az étel, még nincs tálalva, többnyire az szed aki megfőzte, de ez is inkább kisebb korunkban ment amikor nem engedtek szívesen a forró, szafttal teli tepsi közelébe. Férjemmel ahogy sikerül, mondjuk ritkán főzünk, többnyire akkor megadjuk a módját, van szép tálalás, ott mindenki magának, de egyébként szívesen kivesszük egymás kajáját ha arról van szó.

Szóval röviden: mindenhogy és tökmindegy az is, egy külön bejáratott “csicska” nincs aki mindig szed, egészséges felnőtt emberek vagyunk, nem alapvetés, hogy XY nem tud szedni magának ha megvan keze lába

2021. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
93%

Öhm, tudtommal NEM egy dedóssal élek együtt, úgyhgy természetesen NEM szedek neki.


Szép is lenne :D

2021. febr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
82%

Plusz: Ő tudja, miből enne, pontosan mit, mekkora adagot, stb.


Igen, van szám, de hadd ne kérdezgessem már minden kanál ételnél, hogy odatehetem? Kéred? Több húst szeretnél? Így jó a rizs, vagy szedjek még mellé borsót, stb... Na, persze.

2021. febr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
100%
Néha én szedek a férjemnek, néha ő nekem.
2021. febr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
37%
Hát én attól nem érzem magam cselédnek, hogy tálalok a családomnak. Főzni is én főzök, ettől nem leszek szakács. A férjem meg porszívózni és padlót tisztítani szokott, akkor ő takarító? Nálunk az a szokás, hogy a háziasszony tálal mindenkinek. A dednagyanyamig visszamenőleg mindig is igy volt. A férjem családjában is ez a szokás. Köze nincs ahhoz, hogy önálló e valaki, vagy cseléd e. Simán egy szokás. Ahogy pl az is, hogy mi minden este együtt vacsorázunk, nálunk ez a főétkezés és bizony mindenki leül szépen a megtérített étkezo asztalhoz és együtt eszünk.
2021. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
100%
Aki épp közelebb áll a tálhoz az meg szokta kérdezni, hogy szedjen-e a másiknak is. Az vagy elfogadja, vagy szed magának.
2021. febr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
65%

#48 már egyáltalán nem büszkeség háziasszonynak(cselédnek) lenni, ne erre verd magad:)

Boldogsággal teli élet lehet az, hogy évek óta csak otthon vagy minden egyes nap, takarítasz/mosogatsz mindenki után, mosol mindenkire, főzöl mindenkire, kimered nekik az ételt(???), a here férjednek még az aznapi ruháit is kipakolod amúgy, mert ez is a dolgod?:D

Gondolom igen.

Remélem nem ilyen életem lesz, mert borzalmasan hangzik:)

2021. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
33%

47!


Te kihez beszélsz?

2021. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
75%
#45nek, gondolom törölve lett pár válasz
2021. febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
60%
Ah, ertem. Nos, 45 vagyok. Erdekelne hogy jott az az otleted, hogy cseled lennek vagy htb. Komolyan. Abból, hhogy én főzök és én tálalok?
2021. febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!