Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinél hogy szokás otthon...

Kinél hogy szokás otthon családban/kapcsolatban? A nő szed a férfinak az ételből, vagy a férfi szed magának?

Figyelt kérdés
2021. febr. 23. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
98%
Papám elvárta, hogy a mama szolgálja ki, ezáltal ő szedett neki, elég rakta a savanyúságot ÖSSZEVÁGVA, sőt az is megvolt, milyen vékonyra kell vágni az uborkát, ha túl vékony volt, már nem ette meg. De nekik ez természetes volt, a mamám soha nem panaszkodott emiatt. Ők még máshogy nőttek föl. Nálunk már az volt a szokás, hogy anyu az asztal közepére tette a fazekat, és "mindenki szedjen magának amennyi jólesik" volt a módi. Én így nevelkedtem, így nekem is ez a természetes. Ha én vagyok a vendéglátó, megterítek, kiszedem a savanyúságot (fölvágni nem szoktam) és tálalom az illető elé, de nem szedek neki. Az persze más, ha több fő van, hosszú az asztal és praktikusság szempontjából megkérem a közelebb ülőt, hogy nekem is legyen szíves szedni.
2021. febr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
100%

A pici lakásba a nappaliban van az ebédlő asztal így sokszor tanyerba szedünk a konyhában és ugy visszük be, nem az egész kotlát hurcoljuk. Én szoktam többször szedni, de nem tradícióból, hanem mert addig parom csinál helyet az asztalon( sajna sokszor telepakoljuk) .de ez sem mindíg van így. Kinek mikor van jobban kedve. Szüleimnél sem volt divat.

Voltam külföldi rokonoknal es nekem nagyon furcsa volt hogy legtöbbszor kiszedik mindenkinek tanyerra a kajat. Hát nekem ez nem jön be. Utálom ha nekem szedegetnek. Tudom hogy kedves gesztus akar lenni, naluk az a szokás de rém furcsa.

2021. febr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki magának szed. Kivéve ha ünnepi abrosz van az asztalon, és paprikás foltot hagyó kaja van (halászlé, pörkölt...) akkor én szedek, mert a férjem nagyon béna, kilögybölés nélkül még életében nem szedett ki semmit egy tányérra. 😅
2021. febr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
100%
Amelyikunk kozelebb van az edenyhez/elobb jut eszebe, az szed mindenkinek.
2021. febr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Hétköznap én itthon vagyok, a párom hazajön ebédelni aztán időre megy vissza, ilyenkor előre kiszedem neki az ebédet és megmelegítem mert így gyorsabb, jobb mintha utána habzsolnia kéne.

Ha nem rohan munkába (vacsora, hétvége, stb.), akkor szed magának - meg nekem is, ha úgy van, pl én még kezet mosok vagy valami.

2021. febr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
11%

62!


Az étteremben is kiszedve kapod.....

2021. febr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
84%
66# igen de azt tudom előre, es nem erzem magam kellemetlenül.
2021. febr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig úgy volt, hogy mindenki magának szedett. Most a férjemmel ketten vagyunk csak, annyit főzök, amennyit egyszerre megeszünk, így ki szoktam porciózni. Ez az ebédre vonatkozik, a reggelit és a vacsorát mindneki magának intézi.
2021. febr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk valaki megkaparintja a szedőkanalat, és szed mindenkinek.

Teljesen random.

2021. márc. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
93%

Mar nem vagyunk egyutz, de en mindig szedtem a ferjemnek, abban a csaladban ugy volt szokas

Nalunk itthon nem

2021. márc. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!