Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinél hogy szokás otthon...

Kinél hogy szokás otthon családban/kapcsolatban? A nő szed a férfinak az ételből, vagy a férfi szed magának?

Figyelt kérdés
2021. febr. 23. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
57%

Onnan b*szki, hogy azt írtad, hogy nálatok az a szokás, hogy a háziasszony tálal, plussz azt is oda írtad, hogy te szoktál tálalni, szóval nagy nehezen összeraktam a dolgot:)

De akkor ezekszerint dolgozol, ha kikéred magadnak, hogy htb-nek tartsanak.

Így még szebb a dolog, hogy munka után rád marad a házimunka, nem, tényleg nem vagy cseléd😊

2021. febr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
22%

51!


Háziasszonyként a vendéglátó nőt értettem. Mi szoktunk vendégéket fogadni és vendégségbe is járni. Mindenütt a háziasszony tálal.

A házimunkát megosztjuk, le is írtam, hogy pl a férjemé a padló tisztítása. Az, hogy neked nem megy az értő olvasás, az nem az én problémám.

2021. febr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
64%

Miért ne érezhetné magát valaki boldognak attól, hogy otthon van és végzi a háztartási munkákat? Éveken keresztül egy multinál dolgoztam látástól mikulásig, minden nap ugyanolyan monoton én unalmas volt. Imádok főzni, mindig is imádtam, de akkoriban sosem volt időm, mindig rendeltük az ételt a férjemmel.

Aztán terhes lettem, így otthon maradtam. Sok időmet lekötötte a lányom, fáradt is voltam, de mégis annyira jó volt otthon lenni és rendben tartani a házat. Aztán mikor 4 évvel később megszületett a kisfiam úgy döntöttünk a férjemmel, hogy nem is megyek már vissza dolgozni. Hála a jó égnek olyan anyagi helyzetben vagyunk, hogy megélünk a férjem fizetéséből is, és amíg ő dolgozik én itthon rendben tartom a házat.

Miért okoz neked problémát ha valaki így él? Miért baj ez neked? Ha nem tetszik akkor nincsen semmi gond, akkor majd te nem éled így az életed és kész. De ettől nem kell belekötni senkibe.

2021. febr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
32%

De kenyelmes elet lehet, csak lokod ki magadbol a kolkoket aztan otthon tespedsz😂

Felesleges egy no vagy a tarsadalomnak:D

Amugy en ezzel nem buszkelkednek hogy csak elo inkubator vagyok es eletem vegeig mar csak ingyenelni fogok plussz masok ott hagyott mocskat takaritom egesznap:)

Teny es valo, hogy mikor a kolkok mar nagyobbak, nem nagyon van mit takaritani, plussz eleve nincs minden nap orakig tarto takaritani valo, te utana mit tervezel kezdeni az eleteddel? :)

2021. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
31%

2 gyermekem van, többet nem is tervezünk.

Az otthon tespedésem pedig abból áll, hogy reggel 7kor felkelek, reggelit készítek, elindítom a kislányomat az oviba, akit a férjem visz. Aztán takarítok amit éppen kell. Aztán felkel a fiam, ő is reggelizik és kimegyünk a kertbe, most hogy ilyen szép idő van elkezdtünk kertészkedni. Utána elmegyünk bevásárolni, postára stb. Utána hazajövünk és főzök, közben a gyerekkel foglalkozom. 4re hazaér a férjem és a lányom, együtt eszünk, majd elmosogatok és elvégzem a további házimunkát. Addig apuka van a srácokkal. Kb este 7 óra van, mire leülünk filmet vagy sorozatot nézni. Hát nem tudom neked mi a tespedés, nekem ez ;)

Ha a gyerekek nagyobbak lesznek akkor talán visszamegyek dolgozni. Ezen még egyelőre nem gondolkodtam :)

2021. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
33%

Remek, felsoroltál egy csomó olyan dolgot, ami nem mindennapi kötelesség/tevékenység, csak hogy elhitesd, hogy te aztán nem tespedsz egésznap😌

Csodálatos,hogy meg egy momzillával több lett, aki azt hiszi le tett valamit az alsztalra, csak mert ideszült és elvégzi a szülői közelességeit, ha már önszántából gyereket vállalt:)

2021. febr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
67%
Így van, pontosan ezt tettem. És neked ezzel pontosan mi problémád? Miért lett neked sokkal rosszabb az életed amiért én úgy élek, ahogyan? :)
2021. febr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
28%

Nem lett, sőt ettől csak jobb lett, megnyugtat, hogy nekem sosem lesz ilyen életem:D

De egyébként is te reagáltál az én kommentemre, nem fordítva, szóval nem értem miért én vagyok kérdőre vonva,na mindegy:D

A lényeg az volt, hogy azzal hogy otthon vagy egésznap plussz van 2 kölköd, azzal ne büszkélkedj, mert nem nagy szám, sőt😌

2021. febr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
72%

Örülök hogy megnyugodtál a válaszomtól.

Én már az első kommentemben is ugyanezt kérdeztem amit most is. Hogy mit számít neked ki hogyan él.

Én nem büszkélkedek csupán leírtam az álláspontomat. Egy pillanatig sem vitatom azt hogy sok dolgozó nő mennyivel keményebben dolgozik mint én, tisztelem őket és semmi problémám velük.

2021. febr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk általában a "háziasszony". Tehát ha a szüleimnél vagyunk, akkor édesanyám, ha a szüleim vannak nálunk akkor a feleségem és ha anyósoméknál, akkor anyósom :)
2021. febr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!